Резултати от 1 до 3 от общо 3

Хладилник Haier hrf 368/2/b

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    12
    #1

    Хладилник Haier hrf 368/2/b

    Здравейте отскоро фризерната част започна да прави проблеми,в смисъл държи си -18 градуса и след като изключи,няма включване дори след като го рестартирам и го изключа от мрежата.След около 7-8 часа,когато температура е паднала на -1 градус и се включи алармата,компресора тръгва,достига -15 и се изключва и пак чакам следващите 7-8 часа.А преди това като си го настроя на - 20 градуса и сложа електронен термометър вътре показваше -35 и след като изключи си веднъж си държеше зададената температура.
    Хладилника е с два компресора като хладилната част не ми е създавала проблеми. Терморегулатора на фризерната част е външен и е К-59 H1303 и си мисля,че е слаган отделно.
    Та въпроса ми е терморегулатор или компресор и ако може да ме насочите към сервиз в Бургас,защото съм от Царево и знам що за майстори имаме в градчето.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2

    Отговор: Хладилник Haier hrf 368/2/b

    Не искам да те отчайвам, ама този хладилник явно има проблеми с контролерната платка (електронното управление) или някой от датчиците. http://www.tehcomservis.com/forum/to...um=5&topic=596
    Затова и някой го е "лекувал" с външен термостат и не се знае вече какво става с машината. В общия случай само ще го закърпят до следващия път. А и като гледам вече е на преклонна възраст...
    Роял Сервиз са им гаранционния или поне така пише Сервиз HAIER . Можеш да ги питаш по телефона за всеки случай. Също и в Pan Service на "Сан Стефано"2 http://www.ash.bg/index.php?act=contacts.html .
    Не съм сигурен, дали ще се съгласят да дойдат до Царево и на каква цена.
    Успех!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 28-09-14 в 21:52.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #3

    Отговор: Хладилник Haier hrf 368/2/b

    Терморегулатора най-вероятно е за смяна.Посочените разлики не съответсват на хистерезиса на термостат за фризер.След като сваля до - 35*, което малко ме съмнява дали е така, то компресора на фризера 99% е добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Haier HSU-12RS03/R2(SDB)
    От mnn във форум Климатици Haier
    Отговори: 19
    Последно: 18-12-14, 22:44
  2. Haier HUM 24 HA 03/R2 проблем
    От frick във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-13, 23:16
  3. HAIER HSU-18H03 (B)
    От slowdead във форум Климатици Haier
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-10, 10:58
  4. Haier HSM12HEA
    От ivanpetelov във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 19-07-10, 02:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе