Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By Gena_bs
  • 1 Post By dodo_pv

Liebherr kbs3864 - вода по задната част на хладилника

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    4
    #1

    Liebherr kbs3864 - вода по задната част на хладилника

    Здравейте съфорумници. За лош късмет се стигна да търся помощ и за нашия хладилник.


    Преди 6 години бяхме изправени пред въпроса за покупка на нов хладилник. Имахме 0 годишен мраз със сменян компресор и искахме нещо по-хубаво и по- качествено. Ето защо се спряхме на Либхер. Все пак са Мерцедесите при хладилниците. Искахме да има и вътрешна камера. Знаехме, че имат и българско производство, за това изрично търсехме да пише Made in Germany. Най-накрая намерихме - Liebherr kbs3864. Бяхме много доволни. Мъркаше като коте. Работеше без проблеми. Докато не изтече гаранцията преди една година. Забелязахме че вътре започна да става оп-влажно. ЗАопчнахме да слагаме салфетки и вестници. Прогизваха от вода, която се събираше по дъното на хладилника. Не бяхме наясно от къде идва и решихме, че оточващата тръбичка извеждаща събиращата се вода в хладилното помещение към компресора. Изключихме го и го оставихме да се размрази. Оказа се, че е отпушена. Имаше и вода при компресора, където трябва да се събира. Затворихме го. Нещата си тръгнаха нормално. До следващите два месеца. Отново почна да събира вода и да овлажнява всичко. Забелязахме, че водата се образува като капки още в най-горната част - при вентилатора. Течеше вода от там. Буквално. Решихме да го "оставим". Познайте какво стана - цялата вода беше замръзнала. Лед излизаше от отворите на вентилатора, като замръзнал водопад. Отново го размразихме. за пореден път. Пак всичко беше ОК, за няколко месеца. Отново всичко беше покрито с лед. Хладилникът е с двоен гръб. Махнахме единия, който държи вентилатора - и отдолу отново лед лед и пак лед. От перките на вентилатора - отново стърчаха ледени висуки. Под стиропора, разделящ двата гръба, беше обвит в лед, а от там и единия датчик залепен в най-задната точка на същинския гръб. Забелязахмеи че компресорът работи много по- честоза много по- дълго време.
    Вече не знаем какво да правим. Отново го размразяваме. Четох, че проблемът може да е от сензорите - някой да е спрял да работи. Другите варианти бяха много по- черни - теч на охладителен газ, или запушване на някоя от по- горните капилярни тръбички със смазка от компресора (за това не достига газ и не се охлажда равномерно).
    Ако е пробито нещо и има изтичане на газ - няма начин да се оправи. Трябва нов. ю
    Моля ви, кажете ми ваши впечатления. Имали ли сте опит с такъв проблем?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #2

    Отговор: Liebherr kbs3864 - вода по задната част на хладилника

    За ремонт е. Викнете техник.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #3

    Отговор: Liebherr kbs3864 - вода по задната част на хладилника

    да, за съжаление!
    Обадете се утре на националния телефон на Liebherr!
    Ще ви кажат какви са вариантите.
    При всички положения ще заплатите посещение на техник от оторозирания сервиз.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    4
    #4

    Отговор: Liebherr kbs3864 - вода по задната част на хладилника

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    да, за съжаление!
    Обадете се утре на националния телефон на Liebherr!
    Ще ви кажат какви са вариантите.
    При всички положения ще заплатите посещение на техник от оторозирания сервиз.
    На няколко места винтернет прочетох, че техниците на Либхер България нямат най-компетентното отношение към техниката. За София - отговарят Пан Сервиз, където.............мненията не са едни от най- блестящите на хора сблъскали се с тях. А до Пловдив да го карам - нямам възможност. Насочил съм се към Тропик сервиз. Дано не съжелявам,

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #5

    Отговор: Liebherr kbs3864 - вода по задната част на хладилника

    Посъветвах Ви да се обадите на националния телефон не случайно!
    Има възможност да смените повредения хладилник за нов Liebherr. От цената на модела, който си изберете ще Ви приспаднат 30% (мисля) според възрастта на повредения. И ще имате нов уред с 3 години гаранция.
    Аз така направих преди 2 години, защото просто не исках да ремонтирам повредения с неизвестен резултат. А и нямах какво да го правя и къде да го изхвърля.
    kokovox одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Liebherr kbs3864 - вода по задната част на хладилника

    Благодаря за съвета, но. Не съм икономист, но простата ми сметка е следната: 1800 лева за хладилник (когато беше нов, произведен в Германия) изкара 6 години. В най- добрия случай ако ми направят отстъка от 30% са 1300 (грубо). Значи ще дам още 1300 лв за уред, който в на-добрия случай ще трае още НЕВЕРОЯТНИТЕ 3 години. И не съм сигурен, че няма да се скапе отново. Хайде няма нужда. Ако ремонта излезе повече от 200 директно заминавам да си взема нов за 600 лв и може да изкара повече. Честно казано не бих си дал парите отново за тази марка. Вярвах, че се най- добрите. Много трудно биха ми спечелили доверието отново.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #7

    Отговор: Liebherr kbs3864 - вода по задната част на хладилника

    Всяка марка може да има проблеми. Важното е гаранционната и след гаранционната поддръжка да е на ниво. Ако гледате бюджетно решение погледнете Беко и Горене, ако решите нещо за повече екстри и пари погледнете LG.
    Този пост е редактиран от kokovox; 19-10-16 в 08:32.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #8

    Отговор: Liebherr kbs3864 - вода по задната част на хладилника

    Хладилникът не е удед, изискващ техническа поддръжка. Затворен цикъл на цялото производство има Самсунг. Не съм сигурен за LG. Останалите модели по технотата са сбирщайн от незнайни компоненти. Аз бих заложил на Самсунг.
    bagerista9 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #9

    Отговор: Liebherr kbs3864 - вода по задната част на хладилника

    Oтстъпката е на базата на цената на новия хладилник, който ще купите директно от Liebherr. И ще Ви го доставят техниците от оторизирания сервиз до апартамента.
    Не Ви навивам за нищо.
    Просто 80-100лв. хладилен агент + 10-20лв. труд. Разнасяне до сервиза, защото може и да не се навият да го ремонтират на място. R600a е пожароопасен. Освен това не е ясно в какво състояние е компресорът и колко време е работил с пробив и недостатъчно количество хладилен агент. С две думи, може след 2 до 6 месеца да повторите процедурата + 100-на лв. за нов компресор.
    Моят първи Liebherr също беше немски, цената малко по-ниска от Вашия и просто не може да става и дума за сравнение с българския, който го замени! Ама за сега работи и имам около година гаранция още. После ще го мисля.
    Каквото и да си купите, все е на късмет.
    Успех!

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    4
    #10

    Отговор: Liebherr kbs3864 - вода по задната част на хладилника

    @Gena_bs благодаря за съвета. В крайна сметка се обърнах към техник. Оказа се , че единият сензор е заминал. Дойде човекът и го смени за около 90 лв. Нямаше изтичане/пробив. Дадоха и 6 месеца гаранция. Обърнах се към Тропик сървиз. Вече работи на 6.Благодаря за помощта и съветите
    С най- добри пожелания .
    Този пост е редактиран от avenger; 21-10-16 в 08:51.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #11

    Отговор: Liebherr kbs3864 - вода по задната част на хладилника

    Малко скъпичко ми се вижда ремонтът, но важното е да сте доволни!
    Обикновено проблемът е пропуск на хладилен агент. Отказите се получават в преходните сезони, при които рязко се променят температурите и атм. налягане.
    Със здраве да си го ползвате още много години!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Бучене от задната част на Philips 32PFL3605H/12
    От diepe във форум Philips телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 13-01-13, 14:30
  3. Liebherr CUP-2901 мнения за фризерната част?
    От lz1mak във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 15:21
  4. Отговори: 0
    Последно: 09-03-11, 02:18
  5. Хладилник Samsung SR-28NMB - капе вода пред хладилника
    От vodo70 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 22-09-06, 00:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе