Резултати от 1 до 5 от общо 5

Пусково реле на компресор ACC HXK95AA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    2
    #1

    Smile Пусково реле на компресор ACC HXK95AA

    Здравейте колеги,
    имам проблем с един хладилник- състои се в невъзможност за повторно стартиране на компресора.Ако трябва да поясня като включа хладилника в контакта той заработва,за около 40 мин достига 5°С в хладилнтн отделение и изкл. компресора.Следват 40-50мин почивка(хладилника е празен).Когато реши отново да се вкл. От компресора се чува само едно силно бръмчене.Следвайки съветите от форума и след доста опити и замерване на наприженията.Стигнах до извода ,че пусковото реле не подава напрежение на пусковата намотка след първото стартиране.
    Разглобих го замерих таблетката(позистора) пропуска си.Сега мисля че проблема е в елекронната част на релето, но уменията вече не помагат
    Може ли някои да помогне,каква е функцията на тази схема и как да се провери
    20170316_213011.jpg

  2.  
     
  3. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #2

    Отговор: Пусково реле на компресор ACC HXK95AA

    Дай я на електрончик той да я провери.

  4. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #3

    Отговор: Пусково реле на компресор ACC HXK95AA

    Тази електроника е за облекчено тръгване на компресора при малка почивка. Най-вероятно имаш проблем с компресора, когато е студен работи, а когато загрее не тръгва. 40 мин. почивка са прекалено дълго, позистора /PTC/ трябва да се е възстановил и компресора да тръгва нормално. В случая при тази почивка електрониката не играе роля. Компресора може да не тръгва ако не е изравнил налягане, може да има запушване в системата.

    Братята руснаци са писали http://master-catalog.ru/forum/showt...?t=1458&page=6

    - - - - - - - - - -

    Ето описание за пусково реле Данфос
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: Пусково реле на компресор ACC HXK95AA

    Според мен, проблема е точно в това реле(поне се надявам).Мисля така понеже и при 30сек работа на компресора,проблема си го има .Ще потърся такова и ще споделя резултата след смяната.
    Някои от Варна с идея,къде може да го намеря това пусково реле?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    82
    #5

    Отговор: Пусково реле на компресор ACC HXK95AA

    Здравейте,

    Компресорите тип Капа на бившата фирма АСС(настояща Секоп) страдат от пусково защитното реле. Сменил съм може би повече от 30-броя през годините.
    Но и самите компресори имат малък живот 8-10 години, към края си стават шумни при включване/изключване докато не приключат курса.
    В случая е комбинирано реле хапче(позистор) и електроника, но може да се замени и само с реле с хапче. Промяната ще е малко в консумацията, но няма да е драстична.

    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Превключвател с реле и IR?
    От adgj във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 19
    Последно: 03-11-16, 00:33
  2. Реле за плафон
    От vladi7 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 01-02-16, 12:25
  3. Помощ за реле
    От BlackSpot във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-10-14, 00:12
  4. Пусково реле
    От мано във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 28-07-12, 15:03
  5. Стартово реле за компресор Daewoo
    От MAP във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 23-04-10, 13:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе