Резултати от 1 до 1 от общо 1

Пореден ремонт на хладилник Whirlpool WBE 3411 A+W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    1
    #1

    Пореден ремонт на хладилник Whirlpool WBE 3411 A+W

    Здравейте отново!

    Днес у нас дойде един хладилен техник на частно, но за жалост каза, че той няма възможността да оправи това, което направиха от оторизирания сервиз вчера... И поне той ги назова с неприлични епитети хаха

    Ето и малко предистория накратко, както казах в първия пост, хладилника има три ремонта, през месец-два, а третия дори е бил част от стандартната двугодишна гаранция (според ЗЗП, след като говорих с КЗП, времето в което един продукт престоява за ремонт в сервиза, се начислява към крайната дата на изтичане на гаранцията), въпреки това на майка ми са й взели пари за него и не са го вписали в гаранционната карта. Така че е добре човек да си знае правата хаха

    Вчера когато дойдоха от оторизирания сервиз, аз поисках само преглед, поне да констатират нещо преди да го вземат, да платим за транспорт, труд и да сме в очакване на петия ремонт... Имахме известно спречкване с майсторите и явно напук, за да установят проблема спукаха този филтър или клапан, не знам точното наименование, на английски го водят expansion valve. След това констатираха, че ммм даа, запушен бил. А днес този човек каза, че не е било нужно и ни обясни, че проблемът бил другаде. Даже не ни взе пари за прегледа, въпреки че настоявахме и ни посъветва да си купим нов и да не се занимаваме. Каза че е трудно и да се завари или че е твърде скъпо да си заслужава. Вие на какво мнение сте?

    Благодаря ви предварително!!!




    Здравейте съфорумци!

    Хладилникът на майка ми охлажда много слабо.

    Whirlpool WBE3411 A+W е закупен Август 2014г., Март 2016 майка ми го дава за ремонт, след като го получава след около три седмици и половина в сервиза, го дава още веднъж Юни 2016, след почти месец (легалният срок за ремонт) го получава, и отново Септември 2016 го предава за ремонт. Този път обаче е изтекла законовата 24 месечна гаранция и е в сила 48 месечната удължена от производителя гаранция, в която трудът се заплаща и не важат чл. 113 и чл. 114 от ЗЗП.

    Последният път, ремонта не се отбелязва в гаранционната карта и майка ми заплаща 75лв. за него.
    Когато я попитах да ми даде гаранционната карта и попитах какво са ремонтирали, малко се ядох...
    В нея видях, че първия път са презаредили фреона, втория път (само два месеца по-късно) са сменили компресора и дефектни тръби. Третия (не точно гаранционен ремонт) са "настроили" нещо малко, каза ми тя...

    Този сравнително нов, но прост хладилник има един компресор, терморегулатор, тръби и клапан?!?! Ако са сменили компресора, оправили тръбите, зареден е с нов фреон (след смяната на компресора), ако й се е развалил терморегулатора или клапана, нека кажат... Последния път дори не знам какво са отчели за дефект?

    Ядосах се и на майка си, че не е питала какво и че не пази някаква бележка, но подозирам че защото е жена на години, са решили че може да й кажат каквото и да е... Въпросът е принципен, сега ме е яд, и не знам дали наистина са сменили тези части и като цяло качеството на ремонтите, защото както ще излъжат нея, така ще направят и с други хора!

    Съжалявам, че не съм бил до нея като се е случило. Отидох до фирмата днес, да говоря с тях, леко разгневен, но запазил добрия тон, а една служителка на касата, защото никой от техниците не излезе да говори с мен, ми обясняваше, че едва ли не всичко е божа работа... :D

    Все пак се разбрах за оглед утре, и да ще прежаля парите, които ще дам на техника, но искам да ми каже какъв е проблемът, преди да се извършват каквито е да е ремонти. Нов хладилник мога да купя на майка си и сега, но не е там работата. Поне ако някой не може да оправи нещо или го смята за дефектно фабрично, нека каже вместо да увърта... Още в ученически години съм чиракувал в един автосервиз, където си спомням, как преди да се извърши качествена диагностика, се сменят части на поразия за сметка на клиента. За жалост така е на много места...

    Досега не съм ремонтирал хладилник, но съм ремонтирал доста други неща. Вчера си припомнях термодинамика на флуидите :D, както и се образовах за устройството на хладилника. хаха Така че искам да видя какво ще ми каже утре техникът, и ще реша дали си заслужава да им плащам, особено ако изтъкнат дефекти, които се очаква те да са отремонтирали преди по-малко от две години.

    По-долу има снимка на хладилника, ако не се лъжа, потока на фреона е такъв, нали? Другото е, че трябва да видя дали самият терморегулатор е наред, но не искам да пипам още, че нали е в "гаранция"! хахаха

    Майка ми каза, че никога хладилника не е работил много добре, дори след посещенията в сервиза.

    Според вас какъв би бил проблемът, за да поддържа температура от +11 в хладилника и -9 в камера, дори на максимум?

    Благодаря ви много съфорумци!!!


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от angle; 06-04-18 в 14:08.

  2.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Whirlpool BSNF 9782 OX
    От g166 във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-04-17, 11:56
  2. Уплътнение за хладилник Whirlpool
    От E_f_o във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 08-12-16, 11:29
  3. хладилник Whirlpool ARC 5523 - * не работи.
    От dictamnus във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 29-11-14, 16:58
  4. Проблем с хладилник Whirlpool
    От Coulthard във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 09-05-11, 23:11
  5. Хладилник Whirlpool - пълни се с вода
    От dragozow във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 13
    Последно: 25-06-10, 15:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе