Резултати от 1 до 2 от общо 2

Вероятен проблем с термостат на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #1

    Вероятен проблем с термостат на хладилник

    Здравейте, може би имам проблем с един хладилник Ситал.
    Бях се заканил да взема нов, но видях как руснаците ги зареждат с пропан-бутан и реших да пробвам пък каквото стане. Смених му компресора и сложих друг на R600. Напълних го обаче държи много ниски температури.
    Съмнението ми е за термостата.
    Пробвах и с повече газ и с по-малко разлика в работата на термостата не видях.
    Термостата е със 6 степени. От първа до трета степен включва и изключва. А от трета на горе само включва и не съм го видял да изключва (без значение с колко газ е).

    Докато беше с повече газ, изпарителя бързо хващаше скреж, и от +20С за 3-5ч. температурата падаше под 0 и шишето с вода замръзваше.
    От първа до трета степен държеше между 3 и 0С. От 3-та на горе става фризер и не изключва.

    Сега съм с по малко газ и от 1-ва до 3-та степен държи между 11 и 3С. Така ме устройва обаче ако е над 3-та пак се превръща в фризер и не изключва.
    Нормална ли работата на термостата да реагира само от 1-3 а след това да е постоянно включен ?

    Също така съм забелязал и нещо друго спрямо останали хладилници. След като е влязъл в работен режим и да кажем е изключил при достигнатата температура. При повторното включване останалите хладилници работят 2-3 макс 5мин и отново изключват след достигнатата температура. При мен обаче след като се включи повторно, не работи 2-3-5мин а работи около 1 час и тогава пак изключва. Това пак ли е заради термостата или може и от друго да е?


    Някой с мнение

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #2

    Отговор: Вероятен проблем с термостат на хладилник

    Термостата си е наред.Други са причините

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с термостат на хладилник
    От KalinB във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 11-04-18, 23:56
  2. Термостат за хладилник NEO BCG-260
    От stiv във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 25-07-16, 13:33
  3. термостат за хладилник neo bc-100
    От hari78 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-07-16, 09:00
  4. Хладилник Либхер термостат
    От ivan7 във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 08-11-15, 17:22
  5. Хладилник Gorenje - проблем с термостат
    От ivanko във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 21-05-09, 09:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе