Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22
Like Tree8Одобрявам

Хладилна витрина - охлажда само 30мин след пускане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    10
    #16

    Отговор: Хладилна витрина - охлажда само 30мин след пускане

    Ами моя приятел ми каза че от Кока Кола са му го донесли нов. И бачка около година, после затвори магазика и витрината беше в гараж на сухо. Сега към 6години по-късно ми трябва и ми я подари, но греда. Иначе пише Gas charge: R12 на него. А на майстора що да не му се занимава? Той пита дали ще се прави, каза че е възможно, но компесора бил от забранените ии сметна и каза към 400лв.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #17

    Отговор: Хладилна витрина - охлажда само 30мин след пускане

    Явно докато е смятал е гледал модел на витрината, което му е улеснило сметките.
    Потърси второ мнение.
    Подобни витрини са над 1000лв. нови, а втора ръка не знаеш на какво ще попаднеш.
    Та ако действително ремонтът е към 400лв., то по-добре я ремонтирай.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #18

    Отговор: Хладилна витрина - охлажда само 30мин след пускане

    Не компресора, а хладилният му агент е забранен много отдавна.
    Няма начин тази витрина да е била чисто нова преди 6 години! Може да е била "освежена" някъде.
    Едва ли "гърците" биха я оставили за подарък, ако е била читава. Обикновено всичко си прибират след сезона/ закриването на обекта.

    Възможно е да се направят доста неща, като промивка на системата, смяна на филтъра, хладилния агент и т.н., но всичко си има цена.
    Хладилни витрини - eMAG.bg

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #19

    Отговор: Хладилна витрина - охлажда само 30мин след пускане

    Цитат Първоначално публикувано от servy Виж публикацията
    И така, този техник заключи същото. Компресора не изключвал. Бил от голямите компресори. Обяви сумата от 400лв +- с ремонта. Не си заслужава ремонта за тази стара витрина. Та общо взето е за боклука явно или ако някъде ги изкупуват за части в София, споделяйте . Ии впрочем търся си хладилна витрина вертикална 2ра ръка ако случайно предлагате.
    Виж друже къде е проблема.В първия ти пост има едно твърдение, което не се връзва с тези диагнози.
    Казваш че в първите 30мин витрината охлажда.Ако това е така, то вероятността компресора да е повреден е малка.След тези 30м. охлаждането спирало, но компресора не спирал- единствената възможност тук е инсталацията да се запуши(примерно филтъра).В противен случай няма как да спре охлаждането.Още повече предполагам след изключване от контакта и някакъв престой1-2часа ситуацията се повтаря и този развален компресор отново работи и охлажда първите 30мин.
    Никак не се навързват нещата.Нещо в обясненията ти куца.Вземаш един ватметър или амперметър, следи се консумацията и след тези.30мин се вижда какво се променя.
    Остава възможността обезскрежаването да е с четирипътен вентил, което дълбоко ме съмнява, по простата причина, че разскрежаването е след поне 2ч работа.Но и този вариант прави съмнителна вероятността за повреда в компресора.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от servy Виж публикацията
    . Иначе пише Gas charge: R12 на него..
    Поне 15 годишна е тази витрина.
    Този пост е редактиран от badr; 18-08-21 в 20:52.
    espace, Gena_bs и zxc0 харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    10
    #20

    Отговор: Хладилна витрина - охлажда само 30мин след пускане

    Нищо не куца в описанията, колега. Нещата са точно както описах. Витрината охлажда между 30мин и 1 час. През това време си бях сложил кенче бира и беше тръгнало да го изстудява. Но винаги спира и почва леко топъл въздух. Пробвал съм над 10 пъти изключване и включване на ново и всеки път както си казал цикъла се повтаря. Повечето пъти съм го пускал наново след като са минали няколко часа, не съм сигурен дали съм пробвал да го пусна веднага за да кажа дали почва пак да охлажда без да чакам. Това което мога да кажа е, че веднъж пак така около 50тата минута спря да охлажда при което врътнах регулатора на минимум, след това обратно пак на максимум и охлаждането запопна отново за 20мин гд. Но при следващи проби, варянта с местенето на регулатора не сработи. Че витрината е стара - стара е, затова и няма как да дам 400лв за ремонт а и самите майстори казват че не си заслужава. Не разбирам, затова питам вас, викнах и 2 пъти майстори, които си взимат по 20лв за посещението ии двамата бяха от оторизирани сервизи и ми казаха едно и също та затва не мисля, че е рентабилно да викам трети техник..

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #21

    Отговор: Хладилна витрина - охлажда само 30мин след пускане

    Грешката ти е, че викаш "майстори от оторизираните сервизи", а не доказан специалист с препоръки.
    Успех с решаването на проблема!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    10
    #22
    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Грешката ти е, че викаш "майстори от оторизираните сервизи", а не доказан специалист с препоръки.
    Успех с решаването на проблема!
    Ами за 2рия техник събрах положителни мнения и препоръки за "Христо Гергов", но той не успя да дойде лично и ми изпрати негов колега. Мерси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Тип охлаждане за Хладилна витрина за магазин
    От Venko Grigorov във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 26-05-16, 16:41
  2. Фризера охлажда а нормалната хладилна част - не
    От Palisander във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-14, 22:42
  3. запитване отностно хладилна витрина за сладолед
    От nostradame123 във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 22-06-14, 18:34
  4. След преминаване от Win XP към 7, звука по HDMI тръгва само при включен ТВ
    От Bojidar_Iliev във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 3
    Последно: 16-10-11, 12:41
  5. Отговори: 0
    Последно: 10-07-06, 15:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе