Резултати от 1 до 15 от общо 15

Какво правим със старата техника?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #1

    Какво правим със старата техника?

    Колеги се се чудя какво да ги правим старите видеомагнетофони дето нито е да ги хвърлиш нито е да седят. Едва ли и някои ще се интересува от тях дори и на символична цена.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Какво правим със старата техника?

    ами аз имам едно sony папагалче, което ако ще се продава, трябва да е за 20 лв, ама нито някой ще го вземе, нито за ще забогатея с тези 20 лв

    стои си в килера и чака да бъде подарено на някой роднина от по-старото поколение
    (ама някой го поиска да не се стеснява да ми пише

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #3

    Re:Какво правим със старата техника?

    А, те за тва говорим то не е до забогатяване, дано в метро пуснат некоя промоция връщаш старо видео взимаш телевизор

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #4

    Re:Какво правим със старата техника?

    Цитат Първоначално публикувано от zeroslav
    А, те за тва говорим то не е до забогатяване, дано в метро пуснат некоя промоция връщаш старо видео взимаш телевизор
    По-скоро ще се появи в Техномаркет промоция от типа на връщаш старо VHS видео или DVD и взимаш нов Blu-Ray плейър с отстъпка....
    zeroslav - а ти къде спа толкова години че не се отърва от твоето видео ?
    Има фирми за рециклиране на битова техника...

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #5

    Re:Какво правим със старата техника?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    По-скоро ще се появи в Техномаркет промоция от типа на връщаш старо VHS видео или DVD и взимаш нов Blu-Ray плейър с отстъпка....
    zeroslav - а ти къде спа толкова години че не се отърва от твоето видео ?
    Има фирми за рециклиране на битова техника...
    На мен ми се върти една идея от година,ама като ми се изчисти ще ти пиша на лични.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #6

    Re:Какво правим със старата техника?

    Ами пиши може и на мен да ми просветне нещо и да помогна с идеята че е жал и наи вече грехота д аотидат да замърсяват околната среда някъде. или маи да ги дам за старо желязо. Дали пък д ан еги пусна по форумите з апо 10 лева парчето някои може да им е намерил употреба за части ала бала знам ли ко имат вътре

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #7

    Re:Какво правим със старата техника?

    Моя стар акай купен по татово време (за 3500 лева - малее това беше една годишна заплата ) жената го подари на дом за сираци заедно с около 30 касети .

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #8

    Re:Какво правим със старата техника?

    Баси, аз пък имам една двуглава записваща Toshiba. Само че спря да вади касетите, сигурно е клеясала. Иначе си беше супер. Сега съм взел Panasonic-а G40 на шурито, триглаво, записващо, едно време(1993 г.) беше уж "царя на пазаря". Доскоро нямах никакав ДВД плеър та затова го държа още(имам доста касети снимани със семейни тържества). Брат ми пък има също едно Sony папагалче, работещо, но събира и то прах по секциите. Ако научите или измислите нещо, какво да ги правим, свиркайте и на мен.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #9

    Re:Какво правим със старата техника?

    Цитат Първоначално публикувано от German
    Баси, аз пък имам една двуглава записваща Toshiba. Само че спря да вади касетите, сигурно е клеясала. Иначе си беше супер. Сега съм взел Panasonic-а G40 на шурито, триглаво, записващо, едно време(1993 г.) беше уж "царя на пазаря". Доскоро нямах никакав ДВД плеър та затова го държа още(имам доста касети снимани със семейни тържества). Брат ми пък има също едно Sony папагалче, работещо, но събира и то прах по секциите. Ако научите или измислите нещо, какво да ги правим, свиркайте и на мен.
    Прехвърли си записите от VHS касети на DVD..
    VHS касетите имат недостатък-качеството на записа се запазва само първите 5 години.След това започват да си губят цветове /избледняват/ а картината губи контраст...След десет години не стават за нищо-освен да замеряш тъщата с тях......

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #10

    Re:Какво правим със старата техника?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Прехвърли си записите от VHS касети на DVD..
    VHS касетите имат недостатък-качеството на записа се запазва само първите 5 години.След това започват да си губят цветове /избледняват/ а картината губи контраст...След десет години не стават за нищо-освен да замеряш тъщата с тях......
    Знам, че става тоя номер, но съм останал с впечатление, че е тромав и муден процес, а и изисква по-специална техника. Можеш ли да ме упътиш към нещо или някой?

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Re:Какво правим със старата техника?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    VHS касетите имат недостатък-качеството на записа се запазва само първите 5 години.След това започват да си губят цветове /избледняват/ а картината губи контраст...След десет години не стават за нищо-освен да замеряш тъщата с тях......
    дисковете също са с краткотраен живот, до 10 години, някои, при някои марки даже не стигат и 3.
    Говоря, за записани дискове.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #12

    Re:Какво правим със старата техника?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    дисковете също са с краткотраен живот, до 10 години, някои, при някои марки даже не стигат и 3.
    Говоря, за записани дискове.
    Прав си че някои марки са пълни боклуци..след година две не стават за нищо.
    Животът на дисковете зависи от това как ги съхраняваш. Фабрично записаните траят по-дълго.
    Не ги дръж на топло или осветявани от слънчева светлина. Само на тъмно и хладно - в някой шкаф далеч от отоплителни уреди.
    В случай на зацапване ги почистваш със мека влажна кърпа с бавни движения по посока отвътре навън или ги измиваш на чешмата със струя хладка вода и сапун.
    Попадал съм на какви ли не случаи - един приятел ги държеше в камерата на хладилника уж после като ги пуснел на Audio CD то звукът бил по изострен....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,228
    #13

    Re:Какво правим със старата техника?

    Да, за дисковете и аз имах един такъв маниак!
    Само не ми стана ясно, като ги изкара от -18 на 25-30 градуса какво ще им се случи?

  17. nld
    nld е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    23
    #14

    Re:Какво правим със старата техника?

    Имам над 30 VHS касети с лични записи от камера, повечето са над 20 години и записите не са мръднали. И моето видео даде фира, работи, но няма звук, затова търся да купя читаво на разумна цена, за да ги прехвърля на DVD. Пишете на nld@abv.bg

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #15

    Re:Какво правим със старата техника?

    Не виждам никакъв смисъл от писането на dvd-та и cd--та при наличие на външни дискове. Един 2тб Western Digital Mybook Mirror Edition ( 2х2тб raid 1 ) ще защити данните ми многократно по-добре при текуща цена от 0.20 лв за гигабайт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 26-07-09, 12:22
  2. Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)
    От FearMe във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 17-07-06, 15:55
  3. Отговори: 10
    Последно: 13-07-06, 14:34
  4. Какво правим с файлове .bin и .cue?
    От christalgeorg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 29-10-03, 20:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе