Резултати от 1 до 14 от общо 14

Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

    след като допреди малко се бях впуснал в обяснения на един съ-форумец (да си признае без бой ) "що е то туй, дето се вижда на тоя линк - http://youtube.com/watch?v=C8rjr4jmWd0 " и "как да го гледам/сваля", реших да споделя с вас малко екзотичната информация за "това, дето го виждате на оня линк по-горе"

    става дума за формата FLV, който е най-модерният streaming формат в момента. характерното за него е, че като че ли "се губи" някъде. причината е, че за разлика от флаш-четата, FLV-то се сваля от нета само и единствено под името "get_video[1]" в Temporary internet files, след което всеки следващ FLV се презаписва върху стария

    но не горното е най-интересното - всеки с повече любопитство ще се порови и ще го установи. истинското ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО беше да намеря offline player за FLV-то. защото аз като видя нещо интересно искам да си го имам и за после. учудването ми беше (преди доста време беше, сега не знам как би било), че нищо не изскочи на първо търсене, нито при второто... наложи се поне половин-един час да се ровя, докато изскочи единственият player, който ще споделя и с вас тук ( http://fearme.hit.bg/razni/FLV%20Player.exe )

    надявам се, че съм ви казал нещо ново и съм допринесъл за увеличаването на funny и xxх колекциите ви

    enjoy

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

    Мерси, FearMe - полезно инфо, както винаги.

    То и аз исках да увелича "XXX"-колекциите на някои съфорумци, обаче администраторското тяло грозно затри поста ми... Дано не те сполети същата съдба, макар че не вярвам...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    след като допреди малко се бях впуснал в обяснения на един съ-форумец (да си признае без бой ) "*******************************************************************************************************************



    Относно въпросното филмче - ети и линка за теглене
    http://cdn2.youtube.com/get_video?video_id=C8rjr4jmWd0
    след като го дръпнете , трябва да му сложите разширение *.flv
    и с програмката на @FearMe да си го гледате !!!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #4

    Re: Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

    FLV Player не е единствения плеър. VLC също възпроизвежда .flv файлове.* И, за разлика от FLV Player, поддържа възпроизвеждане на цял екран.
    http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html

  6. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #5

    Re: Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

    Цитат Първоначално публикувано от Raziel
    FLV Player не е единствения плеър. VLC също възпроизвежда .flv файлове. И, за разлика от FLV Player, поддържа възпроизвеждане на цял екран.
    http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html
    Може и да възпроизвежда, но не и Уиндоуската версия...

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #6

    Re: Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

    Цитат Първоначално публикувано от kamenf
    Може и да възпроизвежда, но не и Уиндоуската версия...
    Току-що гледах с VLC 0.8.1 за Windows клипчето от линка в поста на Mr.TECHNO* ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    20
    #7

    Re: Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

    плейърчето ще върши добра работа ( не за увеличаване на колекции :coolsmiley, 10x FearMe

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #8

    Re: Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)


  11. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9

    Re: Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

    mplayer, xine

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #10

    Re: Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

    лично мен ме интересува читав фрее онлай плейър (такъв дето да си го вградя в моя страничка) дето да подържа напред-назад, стоп, пауза и т.н.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #11

    Re: Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    лично мен ме интересува читав фрее онлай плейър (такъв дето да си го вградя в моя страничка) дето да подържа напред-назад, стоп, пауза и т.н.
    99% съм сигурен, че няма плеър, който да поддържа превъртане напред и назад.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

    вадя от праха тази тема, след като днес си изтеглих малко филмчета от metacafe и констатирах, че поради т.нар. "On2 VP6" кодиране нито старият FLV Player, нито гореспоменатите VLC и Keepvid успяват да покажат образ, а пускат само звука

    затова представям на вашето внимание новата версия на FLV Player (1.3.3), която отново "връща усмивката на лицата"

    http://fearme.hit.bg/razni/FLV%20Player%201.3.3.exe

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #13

    Re: Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

    При мен един такъв файл се отвори с Windows media Player без проблем. Ставаше въпрос за така подробно обсъдения клип с дисекцията на алигатора. Понеже връзката ми е слаба и такива клипчета ги свалям с video downloader-a на Лисицата. В началото пробвах с FLV плеъра но нещо не ме изкефи и го пробвах на Медия плеъра и си го гледах там ( даже няколко пъти )

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: Що е то .FLV и какво да го правим (how-to)

    за лисицата принципно си има plug-in, който може ти съзнателно, или тя самата да си е свалила on-demand, а с него се прави кепчър на видеото, а не се записва самото оригинално видео (поне така пишеше, където го прочетох)

    иначе в новата версия, която съм качил за заинтересованите, си има и обсъждания resize, който наистина беше слабо място на предишната

    P.S. да не забравяме, че "крокодилът" изобщо може и да не е кодиран с гореспоменатото кодиране

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какво правим със старата техника?
    От zeroslav във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 09-08-10, 01:43
  2. Отговори: 28
    Последно: 03-07-10, 06:34
  3. Отговори: 10
    Последно: 13-07-06, 15:34
  4. Какво правим с файлове .bin и .cue?
    От christalgeorg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 29-10-03, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе