Резултати от 1 до 10 от общо 10

Портативен телевизор Personal tvp 701

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    15
    #1

    Портативен телевизор Personal tvp 701

    Здрвейте! Телевизора намира бг каналите на ефирната телевизия но пише "hdtv not support",не работи и usb входа(освен антенния вход има и usb и SD карт гнездо). За SD карта търся преходник да пробвам дали там поне ще проработи.Не намирам никаква информация за модела в интернет и се чудя какво да предприема. Преди да пусна преинсталиране на каналите за да намери българските имаше запаметени немски(zdf,sat...) и си мисля че е купуван от германия.Има ли надежда за поправяне или идея какво мога да пробвам?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #2

    Отговор: Портативен телевизор Personal tvp 701

    За да имате достъп до DVB-T, т.е. до цифрова ефирна телевизия, вие се нуждаете от две неща – подходящ тунер с вграден в телевизора DVB-T MPEG4 декодер или от цифров ефирен приемник (декодер, DVB-T tuner, SET TOP BOX). Може би няма DVB-T MPEG4 декодер.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    15
    #3

    Отговор: Портативен телевизор Personal tvp 701

    Има вграден тунер който е точно
    DVB-T и има mpeg4 ,пробвах и с външен приемник(set top box). Намира каналите но показва hdtv not support и си мисля къде е повредата?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #4

    Отговор: Портативен телевизор Personal tvp 701

    Върни го там, откъдето си го взел!
    "TV nie ma polskiego dekodera DVB-T MPEG-4 ma MPEG-2 (Czechy Niemcy Ukraina itp.)"
    https://www.olx.pl/oferta/telewizor-...9-IDyyoA1.html

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    15
    #5

    Отговор: Портативен телевизор Personal tvp 701

    А usb защо тогава не работи? И това се чудя защо пише на кутията че има тунера и кодека а не работи? Възможно ли е да има повреда в процесора или приемника?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #6

    Отговор: Портативен телевизор Personal tvp 701

    Днес съм дал тестето карти таро на химическо.

    А сега сериозно:
    На твоя въпрос има само един верен отговор - защото има някаква повреда. Я адаптер с неправилно напрежение е включен = хардуерна повреда, я е зареден firmware, който не е за този модел.
    При цена в Германия втора ръка ebay от 15 -30 Euro, не мисля, че има смисъл да се занимаваш с това китайско чудо на техниката.
    Имам предвид, че никой няма да се занимава с ремонт на нещо, за което трябва да се търси тепърва сервизно ръководство или поне firmware. А това за китайските евтини телевизорчета е практически невъзможно. Може някой сервизен техник да се наеме, но едва ли ще искаш да платиш 30+лв. за опит за ремонт с неизвестен резултат.
    Успех!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Отговор: Портативен телевизор Personal tvp 701

    За плейъра пробвай с няколко различни видеофайла.
    Моделът не поддържа MPEG-4 и затова ти дава съобщението..В най-добрият случай ще имаш само звук от приеманата телевизия.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-09-19 в 22:26.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    15
    #8
    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Днес съм дал тестето карти таро на химическо.

    А сега сериозно:
    На твоя въпрос има само един верен отговор - защото има някаква повреда. Я адаптер с неправилно напрежение е включен = хардуерна повреда, я е зареден firmware, който не е за този модел.
    При цена в Германия втора ръка ebay от 15 -30 Euro, не мисля, че има смисъл да се занимаваш с това китайско чудо на техниката.
    Имам предвид, че никой няма да се занимава с ремонт на нещо, за което трябва да се търси тепърва сервизно ръководство или поне firmware. А това за китайските евтини телевизорчета е практически невъзможно. Може някой сервизен техник да се наеме, но едва ли ще искаш да платиш 30+лв. за опит за ремонт с неизвестен резултат.
    Успех!
    Проблема не е в тези 15-30евро за цена на въпросния тв,по -скоро онова жужене в главата което не ти дава мира да разчоплиш казуса до толкова че ако не се получи нищо поне си научил нови неща които са ценен опит. Имам финансовата възможност да си купя добър портативен тв но нямам потребност в момента,просто този дойде в мен с този проблем и реших да почопля по надълбоко до където ми стигат силите и там където имам въпросителни създадох темата. Утре някой друг ще прочете темата и той ще понаучи нещо и ето ти впрегната основната идея на форумите-взаимопомощ.Междъ другото на кутията пише че поддържа MPEG4(вижда се на снимката).Пробвах и с аудио файл през usb и пак греда,пише device removed

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #9

    Отговор: Портативен телевизор Personal tvp 701

    От Германия по старите ТВ, които идват не отговарят на нашите стандарти. Имам един такъв Грундиг с кинескоп внесен някъде от там - с аналогов тунер и 3-4 наши телевизии са без звук на него - аз още имам по кабел от двайсетина аналогови канала от бившето Blizoo(сега A1). Имам и един TFT Медион, и един LED CHL и едно портативно DVD с вградени цифрови тунери - обаче или не откриват нашите ефирни цифрови, или ги откриват, но има само звук, а няма картина. От Англия, ако са внесени - Freeview - стават за нашите ефирни цифрови. За USB трябва да разпознава поне mp3, jpeg файлове. На кутията пише Mpeg-4, но явно не се отнася за Тв тунера, а за формат видео файлове от USB или карта, тоест май не разпознава и divx/xvid.
    Този пост е редактиран от morandis; 04-09-19 в 23:59.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #10

    Отговор: Портативен телевизор Personal tvp 701

    Точно за видео файловете пише MPEG-4.

    Щом искаш да си губиш времето без познания и схеми - твоя си работа. Опит се трупа първо на теория и после практически.
    Ако повредена паметта, а ти нямаш програматор, специален поялник, инструменти и т.н. как би се справил с ремонта?
    Успех с трупането на знания и опит!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Портативен DVD player за кола
    От Abadon във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 04-02-19, 22:17
  2. Препоръчайте портативен и евтин плеър
    От borisoff във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 04-08-16, 00:57
  3. ПРЕМЕСТЕНО: портативен компютър
    От Lupus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 03-08-10, 09:27
  4. Портативен медиа плеър?
    От masterross във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 4
    Последно: 04-04-10, 19:16
  5. Проблем с портативен телевизор
    От pi0neer във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-10, 16:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе