Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree2Одобрявам

Panasonic TX-P42S30 умря!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. TDS
    TDS е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #1

    Panasonic TX-P42S30 умря!

    Здравейте!
    Преди две години /Декември 2011г./си купих Panasonic TX-P42S30 и до сега не е давал никакви проблеми - до днес!
    Днес, както гледах кабелната изведнъж се чу лек пук, без искрене или предшестващо или последващо жужене и ТВ спря. Зеленият диод, който индицира, че ТВ е включен свети, но явно няма подаване на сигнали нито към звуковата платка, нито към блока за управление на дисплея. Опитах се поне да приведа ТВ в режим "Готовност" и да изключа от дистанционното, но не последва никаква реакция - диодът продължава да свети зелено и не смени цвета си в червено. Изключих ТВ от ключа и разбира се зеленият диод изгасна. Включих ТВ отново през ключа, зеленият диод светна,но нищо друго не се получи.
    Та въпросът ми е дали има някаква комбинация със страничните бутони и да се "рестартира" ТВ, или пък вероятно захранването е заминало? По между другото и страничните бутони не са активни в момента, но в някаква комбинация от натискането им, ако може нещо да стане!
    Ако някой може да ме посъветва дали проблемът е малък или пък е сериозен?
    Направо съм изненадан! Все пак Панасоник е реномирана марка и не би трябвало толкова скоро да се случват такива проблеми!
    Сега ще търся къде съм сложил гаранционната карта и касовата бележка, за да се обаждам по сервизи и т.н..

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!

    щом се е чуло пук недей се надява да тръгне с рестартиране ами търси сервиза .. късмет ,че е гаранционен ..
    jonov одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #3

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!

    Не съм техник, но вероятно е захранващият блок. Чудя се дали не е някой кондензатор...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-01-14 в 20:17.

  5. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #4

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!

    Христослав е прав. Много е вероятно да е захранването. Изобщо не се притеснявай. Преди година моят гаранционен Филипс по същия начин спря изведнъж . Лично не съм чувал пукания преди спирането защото телевизора е в детската и децата ми съобщиха... Направиха го за 4 дни в сервиза. Влязоха ми в положението и хората съвестно си свършиха навреме работата. Можеше и месец да го задържат по закон. Ако си от София препоръчвам бул. Яворов 50-56 ЛАС Сервиз Sony Сервиз Panasonic Сервиз Philips Сервиз

  6. TDS
    TDS е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #5

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!

    Добре, че ползвах удължената гаранция на Панасоник, че иначе стандартната гаранция е две години. В сайтът на Панасоник-България, където ми е удължената гаранция, има само три сервиза. Поне аз така видях. А именно:К и К Сервиз, ЛАС Сервиз и Роял Електроникс.
    Вече се обадих на К и К Сервиз, защото ми е най-близо. Утре ще карам ТВ натам. Също си мисля, че някой кондензатор е заминал и ремонтът , надявам се, ще е бърз. Но все пак за две години работа не би трябвало да се случват такива неща. Общо взето се кълнях в качеството на Панасоник, но сега ми е притеснено. Имал съм всякаква аудио-визуална техника, но за първи път едно такова електронно устройство си "заминава" толкова рано! Еми ако не бях "взел" удължената гаранция?! 2г. и 2 седмици и хоп - хайде за нов ТВ!
    Но да не съм толкова черноглед. Просто новата година започва с проблем. Ето това не ми харесва! Но както се казва само това да ми е проблема! Като се върне ТВ от ремонт ще пиша какво му е било.
    Поздрави на всички!

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!

    ако те успокоява моята плазма е 2008г и си бачка .. картината е както като беше нов все още да чукна на дърво

  8.  
     
  9. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #7

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!

    Не си мисли, че телевизора е повреден от некачествениа изработка . Знаеш ли колко токови ударчета , спирания и пускания на тока , пренапрежения проистичащи от това са се получавали през тези 2 год. Като ти го оправят купи си защита за телевизор от такива неща и няма да имаш проблем. Има в технополис SONO , в EMAG също .
    jonov одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #8

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!

    Във всяко стадо и мърша никоя марка не е застрахована , а и все пак , техниката не е като преди 20 години .
    Капиталиста няма сметка изделието му да работи 20 години .
    Най важното че е гаранционен .

    Филма е дълъг , но показва истината .


    Купи, хвърли, купи!

  11. TDS
    TDS е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #9

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!

    Днес си взех плазмата от сервиз. Вече всичко е наред.
    Интересно ми е обаче, защо в сервиза не поискаха да ми обяснят какъв точно е бил проблемът на телевизора ми. Казаха ми , че е подменен Y-модула. Попитах ги какво точно е било повредено и с какво точно се занимава този модул, дали е свързан със захранването и т.н. Отговорът беше, че ако е било повредено захранването са щели да сменят модула на захранването, а Y-модула управлявал екрана и е бил свързан с другите модули. Това обяснение изобщо не ме задоволяваше и няколко пъти питах да пояснят. Е, не получих отговор. Заради компетентните отговори така и не разбрах причината за повредата на ТВ.
    Интересно ми е, знаещите във форума да ми пояснят функцията на този Y-модула и каква евентуално причина е довела до неговата повреда!
    Благодаря!

  12. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #10

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!

    Честито , е смени заглавието на темата вече .

  13. TDS
    TDS е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #11

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!

    За смяна на заглавието не знам как става.
    Темата все още е активна, в смисъл, че не знам функциите на този Y-модул и какво може да му се е повредило.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #12

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!


  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #13

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!

    по интересното е колко би струвал ремонта ако не е гаранционен .. да знае човек заслужава ли си ремонта или нов

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #14

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    по интересното е колко би струвал ремонта ако не е гаранционен .. да знае човек заслужава ли си ремонта или нов
    Ако настина са сменили YSUS платката това е SN card TXNSN11DHK42. - (P42GT30 и P42ST30 ползват една и същ YSUS)
    На първо четене в ebay се намира за 80 euro ... Carte Ysus Panasonic TX P42GT30 TNPA5330 AB TXNSN11DHK42 | eBay

  18. TDS
    TDS е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #15

    Отговор: Panasonic TX-P42S30 умря!

    Благодаря за мненията!
    Като гледам тази платка виждам, че има 5 електролитни кондензатори. Щом чух лек пукот, дали някой от тези кондензатори не е заминал. Знам, че изключително рядко може да "гръмне" полупроводников елемент.
    Вече никой не се занимава с ремонт на повредени отделни елементи. Сменя се цял блок от 200лв., заради един кондензатор от 20ст..
    Всъщност , какви са функциите на тази платка, ако може някой да ги опише? Казаха ми, че е за управление на панела, а захранващият блок е бил здрав. Защо тогава не можех да изключа ТВ от дистанционното, а и звук нямаше?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ФУДЖИЦУ на 3 месеца умря
    От freestyler във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 25
    Последно: 14-02-12, 16:02
  2. FujitsuAO25CPB умря,моля препоръчайте ми нов
    От valentino_g във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 75
    Последно: 10-01-12, 20:53
  3. Fujitsu ASY12USB - умря
    От sir във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 15-01-08, 00:44
  4. Отговори: 43
    Последно: 24-04-07, 16:09
  5. Умря ли WIN98SE !?
    От DeathKnight във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 10-08-03, 20:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе