Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    "ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО"

    "Атентатите в Лондонското метро от 7 юли т.г. попречиха на хората да забележат дългоочакваната смърт на една от глобалните псевдонаучни "кризи" на съвремието. Захласнат по ислямския тероризъм, светът не забеляза, че междувременно в Гленийгълс (Шотландия) Г-8 прие комюнике, с което учтиво отхвърли тезата, че промените в климата са антропогенни, т.е. причинени от човешката дейност в индустриализацията и земеделието. ...."

    По нататък в статията се прави интересен анализ как се е зародила теорията за глобалното затопляне и ролята на промишлеността за парниковия ефект. По-интересен за нас е обаче анализа кого обслужва търговията с квоти за замърсяване на атмосферата и как тя се ползва срещу икономиките на малките страни като България. Разглежда се и въпроса за ядрената енергетика и кому служат организации като "Грийнпийс" и подобните им...

    Цялата статия можете да прочетете тук: http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=50342&eid=446
    Източник - вестник "Монитор"

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #2

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    Браво Lupus, пропуснал съм тази наистина революционна новина :Super:

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    @Lupus,
    Предполагам си наясно, че американските ракети нямат нищо общо с глобалното затопляне.
    Защо ли - ами защото са американски. Ако не ти е ясно - ще ти се изясни. :knuppel2:
    Виновен за това е българският боб!!! Той предизвиква отделяне на вредни газове, водещи
    до глобално затопляне на планетата. Защо ли - ами защото е български.
    Да се приеме европейски закон за боба
    (В Българския пръцламент вече се обсъжда подобна мярка)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #4

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    Wise, и Френските, Руските, Китайските, Индийските (ракети де) щото са Френски, Руски, Китайски, Индийски....... :knuppel2:

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #5

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    За всичко са виновни комунистите.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #6

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    По тази тема може да се спори много...
    Различни гледни точки, различни страни и аргументи.
    Лично аз смятам, че промяна в климата има, която ще се забелязва и занапред.
    Катаклизмите стават все по-чести, може и да се стигне до някакво равновесие, но времето ще покаже. (Моля, не ме оборвайте с факти, че преди 20-30-40 години е имало пак такива наводнения в БГ и подобни).

    Всички виждаме че сезоните се изместват и размиват, пролетта и есента като че "понамаляха" - сигурно има поне няколко научни обяснения за това също ;-).
    Не знам как е при вас - но тука при нас все по-малко сняг пада, докато миналата зима при Варна "малко ги компенсира".
    Скоро някъде мернах по новините, че валяло сняг и не било типично (не съм сигурен дали беше Австралия - просто тези дни нещо не виждам ТВ).
    Е, пък и ще ми интересно другите как мислят.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #7

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    Да, в Австралия беше.
    Дали явлението е периодично или не само фактите могат да кажат.
    Но това, че човекът все повече замърсява всичко, до което е успял да проникне, съвсем не е периодично.
    В резултат от това на нас ни остава да си кажем "мнението" единствено по въпроса кое си избираме: да се удавим при наводнение, да се отровим с храната, да се задушим от лошия въздух или да се изпечем/замразим вследствие на Глобалното затопляне или някое обратно на него бедствие.
    (А то даже май се доказа, че всъщност т.нар. затопляне ще понижи температурите на всички земи, чийто климат се влияе от Гълфстрийм.)

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #8

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    http://www.downtoearth.org.in/editor...sec_id=2&sid=1

    Малко по-различна гледна точка.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #9

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    Буш си бил променил мнението. Може да е сънувал нещо :-))
    Е, въпрос на интереси, кво толкова ;-))

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #10

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    Не знам Буш не е човекът, който ще ме убеди в нещо . То е ясно, че това което то прави е единствено в интерес на САЩ.

    Лично аз смятам, че все пак наистина може би човек не допринася чак толкова за глобалното затопляне. Че има промени в климата - има. Напоследък обаче май се налага теорията, че и без хората тези промени са щели да настъпят така или иначе. Просто това си е един от многобройните цикли, през които минава земята.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    препоръчвам ви да гледате Magnetic Storm на BВС (ако не се лъжа). не че има нещо общо с климата, но след него си зададох въпроса доколко наистина човек влияе върху планетата (като изключим изтреблението на животинските видове). има си цикли и природни закономерности, които са доста по-дълги от човешката история, но които предизвикват промени, за които ние търсим едно обяснение, а то е съвсем друго.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #12

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    Аз пък сериозно се чудя дали тия климатични аномалии не са резултат от продукт на поредната секретна дейност на пентагона, ЦРУ или тем подобни организации..
    И като че ли сериозно започвам да вярвам в подобна теория.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    някой наскоро май пак е гледал The Core :coolsmiley:

    berkstock, при положение, че на сегашното ниво на технологиите е толкова скъпо и трудно да се изстреля една скапана ракета с полезен товар няколкостотин кг, доста нелогично е да мислим, че някой може да завърти по поръчка 1-2 циклончета или да изсипе 10^n тона вода върху българия заради спорта.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    44
    #14

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    Бе разговор направо си стана...

    Обаче е факт, че Булгаргаз си продаде квотата за замърсяване и си взе кинтите. Така, че това си ебизнес, както и да го гледаме

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #15

    Re: ХИПОТЕЗАТА ЗА ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ УМРЯ НЕЗАБЕЛЯЗАНО

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    някой наскоро май пак е гледал The Core :coolsmiley:
    Тц, тоя филм не съм го и чувал...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    berkstock, при положение, че на сегашното ниво на технологиите е толкова скъпо и трудно да се изстреля една скапана ракета с полезен товар няколкостотин кг, доста нелогично е да мислим, че някой може да завърти по поръчка 1-2 циклончета или да изсипе 10^n тона вода върху българия заради спорта.
    Дали е скъпо изстрелването на ракети - не мога да споря - "скъпо" е относително понятие; за една държава тип "Световен паразит", каквато е САЩ, това определено е неудачна дума.
    Дали е трудно? Надали - не и за хора, които на изстрелването на ракети са посветили кариерата и живота си.
    Хич не е нелогично да си мислим, че се правят опити (силно наблягам на тая дума!) с подобен тип оръжие (защото това си е чиста проба оръжие, колкото и невероятно да звучи), пък струвало то стотици милиони - нали на всички е ясно, че едно оръжие трябва да бъде изпитано преди да се вкара в употреба (спомнете си Хирошима!).
    Чел съм дори научни теории, според които земетресенето в района на Нова зеландия, което отне няколко-стотин хиляди човешки живота, е точно такъв продукт...

    И пак казвам - това ми мнение и гледище въобще няма нищо общо с никакви ненаучно-фантастични филми и пародии.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Глобалното затопляне май се отлага?
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 64
    Последно: 21-11-22, 13:24
  2. Отговори: 8
    Последно: 27-12-13, 19:35
  3. Panasonic CS/CU-YW9DKE - не работи на затопляне
    От aazen във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 08-09-09, 19:18
  4. Fujitsu ASY12USB - умря
    От sir във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 15-01-08, 00:44
  5. Умря ли WIN98SE !?
    От DeathKnight във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 10-08-03, 20:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе