Резултати от 1 до 3 от общо 3
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Gena_bs

Въпрос за наводнен телевизор...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    10
    #1

    Въпрос за наводнен телевизор...

    Здравейте!
    Имам следният казус. Апартаментът ми беше наводнен след скъсана тръба на съседа над мен. За лош късмет водата си е намерила път надолу през една от луничките на тавана ми, която се намира точно над телевизора. И така доста вода беше навлязла през отворите на задния капак. В момента телевизора съхне (решил съм 72часа поне да го оставя за да се изпари всякаква влага) и не съм го включвал за да видя дали работи.
    Апартамента и съответно и телевизора като ел. уред в него са застраховани. Ако не работи ще получа обезщетение (не знам в какъв процент от стойността или цялата сума). Цената на ТВ при купуване беше 450(промоция), сега е 650лв(заради по-скъпия $). Но ако работи, няма да получа нищо. Иначе телевизора е в гаранция(взех го преди година и три месеца), но при заливане с вода гаранцията естествено едва ли е валидна.
    Казуса е, ако ТВ работи и на пръв поглед всичко с него е ОК, имам ли основание да се притеснявам от това, че в него е проникнала вода и влага (не знам дали влага е проникнала зад ламаринената основа на телевизора, където е ЛЕД подсветката и самия дисплей) и дали това ще скъси живота му(заради възникнали условия за корозия).
    Телевизора е Samsung UE32H5030 Full HD
    Какво е мнението ви като техници с опит и практика?
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #2

    Отговор: Въпрос за наводнен телевизор...

    За начало - ако тв-то и.или останалото имущество е застраховано, се обърни към застрахователната компания/брокер или магазина!
    Те ще ти кажат какво, как и къде трябва да се направи.
    Свържи се с тях веднага, защото си има срок на уведомяване!

    Не включвай и прави нищо по телевизора! Изключи го от контакта, кабелната и всякакви други уреди, които са свързани с него.
    Никой не може да ти каже какви ще са последствията при включване на телевизора. Особено след "измиване".

    В краен случай винаги можеш да си искаш обезщетение от виновника!
    podredko одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Въпрос за наводнен телевизор...

    Мерси за отговора!
    Всичко което казваш е направено.
    Просто се чудя за ТВ. Ще видим...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за Sony телевизор.
    От Валка във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 21-12-15, 15:11
  2. Въпрос за Телевизор 32''
    От dbitzepsa във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-01-13, 15:14
  3. Въпрос за 3D телевизор.
    От coondex във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 02-01-13, 16:19
  4. Въпрос за ЛЕД телевизор ?!
    От ispanecaaaa във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 31-03-12, 13:25
  5. Въпрос за телевизор Daewoo
    От cven във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 01-06-08, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе