Резултати от 1 до 11 от общо 11

Въпрос за 3D телевизор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #1

    Въпрос за 3D телевизор.

    Здравейте,1-во искам да се извиня ако има такава тема и ако мястото й не е тук.
    Та наскоро си купихме SONY KDL-40HX750BAE2 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria .
    Очилата са ми тези: MVIEW DG-200 IR :: Аксесоари и Маси за TV :: Аксесоари и Маси за TV :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria .
    Искам да гледам 3D филми,например изтеглени от замунда,прехвърлям ги с флашка.
    До тук добре,но после като ги пусна на ТВ-то и като си сложа очилата , 3D ефект няма..
    Гледах и други теми в различни форуми-никъде не е обяснено разбираемо.
    Навсякъде се говори нещо за някакви плеъри,но пък хората от лаптопа на ТВ-то прехвърлят,а не с флашка.
    МОЛЯ някой да ми обясни подробно и възможно най-разбираемо какво точно трябва да направя и къде ми е грешката!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    59
    #2

    Отговор: Въпрос за 3D телевизор.

    Нашия TV е Самсунг, но пак е с активно 3D. При включване на флашка/HDD ни пита дали ще гледаме видео, снимки или .... Избор: видео. Сканира флашката и се виждат папките. Избираме си филма, който ще гледаме и при старта му ни изписва в долния ляв ъгъл на TV, че филма е 3D. Очилата се доближават на около 50см. до TV-то и се включват от бутона. Премигва зелен светодиод и пак на екрана ни изписва, че има присъединени очила. Това е!

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Въпрос за 3D телевизор.

    Цитат Първоначално публикувано от Ivantt Виж публикацията
    Нашия TV е Самсунг, но пак е с активно 3D. При включване на флашка/HDD ни пита дали ще гледаме видео, снимки или .... Избор: видео. Сканира флашката и се виждат папките. Избираме си филма, който ще гледаме и при старта му ни изписва в долния ляв ъгъл на TV, че филма е 3D. Очилата се доближават на около 50см. до TV-то и се включват от бутона. Премигва зелен светодиод и пак на екрана ни изписва, че има присъединени очила. Това е!
    Мерси и аз така знам, при нас е същото,но не засича 3D сигнала на тея филми .Значи да разбирам ли,че 3D-то е фалшиво?
    Писах и в друг форум-отговор неясен..препратиха ме я някакъв форум и от там разбрах следното:
    Трябва да си инсталирам програма на лаптопа,трябва ми кабел който поддържа 3D,свързвам ТВ-то с лаптопа,пускам филма с програмата и това е..
    А със флашка трябва от някъде да си купя софтуер/програма и така,щото на sony плеъра не му бил добър,което май си е истина.....
    Този пост е редактиран от coondex; 01-01-13 в 17:25.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Въпрос за 3D телевизор.

    А при натискане на бутона 3Д какво се получава?

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Въпрос за 3D телевизор.

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    А при натискане на бутона 3Д какво се получава?
    Всъщност бутонът 3D е онзи за конвертиране от 2D към 3D.
    Излиза :Изкл. ;Една до друга;Една над друга ;Симулирано 3D

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: Въпрос за 3D телевизор.

    когато пуснеш 3Д филм от флашка, това който ще видиш на екрана на практика ще е или хоризонтално или вертикално разделени два еднакви образа. В зависимост от това от бутона 3Д ще зададеш как са разделени и телевизора ще ги смеси като образа без очила ще е размазан. Като пуснеш очилата (ако са активни, тоест Самсунг) от копчето нещата ще се подредят и ти ще гледаш 3Д филм. Ако до сега не си пускал очилата, натискаш бутона им и го задържаш докато почне да премигва индикатора зелено/червено, след което телевизора ще потвърди , че са свързани с него. Всичко това го пише в книжката към телевизора, но обикновенно никой не ги чете.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Въпрос за 3D телевизор.

    Мерси,но това което тегля и пускам не е хоризонтално или вертикално разделено,а ето такова,даже не е толкова размазано:
    http://www.nextwindows.ru/uploads/fo...1310411436.jpg
    Едит:жена съм
    Всъщност това не го пише в упътването на sony

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Въпрос за 3D телевизор.

    Вие сте изтеглили грешен филм. Всъщност това си е за англифни очила. Я се огледайте тук Energy-Torrent :: Торенти.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: Въпрос за 3D телевизор.

    Мерси и от тук ще си изтегля.Само още един въпрос,аз си гледам от Интернет и симулирано 3D и пак става,но не са side by side и едно над друго.А и това side by side и едно над друго като ги пусна има големи разминавания, т.е. картината е много неясна като си сложа очилата,а те са пуснати,работят..Както казах- ще изтегля от energy torrent ,благодарности !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Стара Загора - центъра на Вселената...
    Мнения
    48
    #10

    Отговор: Въпрос за 3D телевизор.

    Тествайте с някой 3D филм от посочения горе тракер,ако и тогава има неяснота/разминаване в картина/образ,то имам съмнения за лоша синхронизация между телевизор:очила...ефекта се наблюдава при активната 3D технология,като подобни проблеми -ghosting и др. имаше при миналогодишните модели на Сони.

    edit: по какъв път е свързан телевизора с източника и пробвахте ли от РС през HDMI (DVI)>HDMI ?

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #11

    Отговор: Въпрос за 3D телевизор.

    Днес си изтеглих Шрек :D .Само за неговия формат бях убедена,че ще стане и нямаше никакво разминаване,беше екстра .
    Не разбрах,съжалявам,не съм добра с тези техники.Ако имате предвид как гледам филма-с флашка.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за Телевизор 32''
    От dbitzepsa във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-01-13, 15:14
  2. Въпрос за ЛЕД телевизор ?!
    От ispanecaaaa във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 31-03-12, 13:25
  3. Телевизор AIWA-въпрос?
    От LEGAL във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-11, 00:58
  4. Въпрос за телевизор 22 LG 3100
    От vanio_93 във форум LG телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 02-04-11, 18:59
  5. Въпрос за телевизор Daewoo
    От cven във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 01-06-08, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе