Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с Neo 2212-FHD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #1

    Проблем с Neo 2212-FHD

    Здравейте,

    Имам проблем с едно малко телевизорче NEO 2212-FHD. Предполагам е турско, но ако трябва ще потърся по-внимателно къде е произведено. Естествено гаранцията изтече преди два-три месеца. Телевизора се включва но показва само син екран с надпис NEO и светодиода отпред редува в бърз ред зелена и червена светлина. След малко се рестартира и пак така. Не мога да изкарам меню, след като се включи повече не реагира на дистанционното. С бутоните над екрана също нищо не може да се прави освен да се включи.

    Беше заключен да показва образ само от HDMI и VGA - пробвах и на двете и нищо не изкарва.

    Имате ли някаква идея какво значи това редуване на червено и зелено. Не ми се носи в сервиз, ако няма шанс да се оправи, защото струва само 200 лева - ако трябва да дам 50 лева за сервиз, само за да установя, че няма надежда - по-добре директно да си купя нов.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Проблем с Neo 2212-FHD

    Изключи го от контакта за 5 минути. Преди да го включиш отново разкачи всички устройства с които е вързан, включително антенният кабел. Тествай без да е свързан към каквото и да е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #3

    Отговор: Проблем с Neo 2212-FHD

    Пробвах (даже за повече от пет минути - за няколко дни) - не става.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Отговор: Проблем с Neo 2212-FHD

    В сервиз - дефектирал мейн борд

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #5

    Отговор: Проблем с Neo 2212-FHD

    Колеги и аз имам проблем с едно НЕО пак 22.
    Когато е на канал 1 - незнам защо само тогава, показва горе върху целия екран по дължина около 3-4 см нещо като рекламно описание на телевизора, HDMI, USB, DVB-C,и т.н....
    Появи се преди седмица. Когато цъкна на друга прогрма изчезва, върна ли на канал 1 след известно време се показва. Ако натисна бутон на дистанционното изчезва и после след време пак се показва...странна рбота..Позлзва се на цифрова ефирна телевизия...

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Отговор: Проблем с Neo 2212-FHD

    Хмм това е някакъв рекламен магазинен режим...Някои кабелни оператори използват честотата на канал 1 за софтуерни ъпдейти на техните външни приемници. Може би това е причината да се задейства този режим.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: Проблем с Neo 2212-FHD

    И при мен се мотае едно такова изделие. Ползва се на аналогова кабелна телевизия. Преди време звукът на 2-3 канала се включваше 10-15 минути след включването на телевизора.При останалите всичко беше наред.След 3-4 месеца всичко оправи от само себе си.Сега му изчезна подменюто за подреждане на каналите. Изобщо --->телевизор за ентусиасти. Но вече съдбата му е решена. Отива в незаслужена пенсия до 1-2 седмици.Господина с изгорялата дънна платка, го съветвам да не се занимава с глупости , а да ходи да си купи някой хубав телевизор.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #8

    Отговор: Проблем с Neo 2212-FHD

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Хмм това е някакъв рекламен магазинен режим...Някои кабелни оператори използват честотата на канал 1 за софтуерни ъпдейти на техните външни приемници. Може би това е причината да се задейства този режим.
    Хм.
    Точно такова ще да е , но тая реклама се появява на DVB-T - канал1. Странно .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #9

    Отговор: Проблем с Neo 2212-FHD

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Господина с изгорялата дънна платка, го съветвам да не се занимава с глупости , а да ходи да си купи някой хубав телевизор.
    Ясно, че няма да го занеса в сервиз, освен ако преди това не се уверя, че ще го оправят за 50-60 лева. Този телевизор се ползваше с едно Raspberry Pi за да върти целодневно и целонощно различни слайдчета. Т.е. е работил над две години нон стоп. Дори и да му сменят дъното не се знае какво ще цъфне след това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    30
    #10

    Отговор: Проблем с Neo 2212-FHD

    Здравейте!

    И аз имам проблем с един телевизор NEO TV-2151TXF. Дава черен екран, като картината му се събира хоризонтално в една точка, има звук. Някой знае ли какво му се е случило?

    Мерси!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе