Резултати от 1 до 7 от общо 7

Blizoo - кой от двата HD приемника? Topfield TF7700HCCF или новия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #1

    Blizoo - кой от двата HD приемника? Topfield TF7700HCCF или новия

    От месец ползвам HD приемника на близу Topfield TF7700HCCF (http://www.sat-receiver-world.com/me...700hccf-sw.jpg) и до сега нямам сериозни оплаквания от него. Единственото нещо което ме притеснява е че на сонито трябва да сменя "Display Area" от "Full Pixel" на "Normal", защото на "Full Pixel" повечето от аналоговите канали имат черни рамки, което е много дразнещо. Не ми харесва че е на "Normal" защото - не съм сигурен че съм прав но при 1080i и "Normal" се използва интерполация да се визуализира картината при HD каналите. Don't judge me if I'm wrong.

    Та въпроса ми е дали да сменя Topfield-а за новия им "малък" HD приемник - http://www.pcceni.bg/uploads/th640/f...?1291304860226.

    Това което ми хареса на новия приемник е че менютата са направени по добре като дизайн. Но мисля че е само това. Техника който идва да ми оправи един път Топфилда ми каза че по добре да не го сменям, защото бил по добър от новите.

    Какво бихте ме посъветвали?

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #2

    Re:Blizoo - кой от двата HD приемника? Topfield TF7700HCCF или новия

    Аз също се напънах да сменям Топфилда ,но поне трима различни техника от Близу ми препоръчаха да си остана със стария .Софтуера нещо не е наред и според мен след около година ще си решат проблемите а тогава може и да не ни трябват вече

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #3

    Re:Blizoo - кой от двата HD приемника? Topfield TF7700HCCF или новия

    Днес смених стария приемник с новия HD и се вкарах в голям филм. Менюто за работа на приемника е много нескопосано. Не можеш да си подредиш каналите в ред по който искаш и указанията за работа с него много бегли. С лед половин час разучаване на бутоните на дистанционното влязах в режим радио и няма излизане от там. В указанията за работа с дистанционното този режим изобщо не фигурира. Още понеделник отивам да им го връщам и да си взема стария.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #4

    Re:Blizoo - кой от двата HD приемника? Topfield TF7700HCCF или новия

    Смених стария Deltaline с ADB. Снощи се ъпдейтна автоматично до новата версия и функциите за запис и пауза /TimeShift/ станаха активини.

    Първото ми впечатление е, че е доста удобно, но едва ли бих доплащал за тази услуга, още повече че ползвам СА модул и вградения в ТВ тунер. На флашка 4GB при форматиране показа свободно място за запис до 1:31 часа, явно трябва да се купува по-голяма. След като изгледах стопираното на пауза предаване, на флашката не останаха следи от запис, не знам дали при пауза над 1:31 часа няма да се запълни /временно разбира се/ и спре или ще продължи да се записва върху стария запис.

    Не мога да коментирам засега качеството на записа, понеже го гледах на 21" CRT.

    http://www.blizoo.bg/adb_new_epg.html


    София - Младост 4 ЕстНет/Кейбълтел/Близу

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #5

    Re:Blizoo - кой от двата HD приемника? Topfield TF7700HCCF или новия

    Брей, добре, че ми каза, че може да записва. Хич не се бях замислял. На 16GB флашка казва, че имам 6ч и 51мин запис. Записах малко Нова и малко Nature HD. Записа е като качеството на телвизията, т.е. без влошаване. Също така работи и time shift функцията Лошото е, че не може да се свали на компютър. Тъй като приемника иска сам да форматира флашката очаквах някоя линукс файлова система, но за моя изненада се оказа unallocated според Paragon Hard Disk Manager, а той разпознава доста. Не ми се занимава да пусна едно RAW recovery да видя какво ще излезе

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #6

    Отговор: Blizoo - кой от двата HD приемника? Topfield TF7700HCCF или новия

    Здравейте,
    Имам кабелна на близу.Има ли вариант да сложа някакъв приемник за да повиша качеството и да имам HD канали, но без да подписвам договор с оператора? Дайте съвет.
    Мерси за което.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Отговор: Blizoo - кой от двата HD приемника? Topfield TF7700HCCF или новия

    не може ... то ако можеше ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG Magic Remote - може ли да управлява HD приемника на Булсатком ZHD-210?
    От nss180 във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 09-07-18, 05:37
  2. Питане за приемник TOPFIELD TF7700HCCF и кабелна RN
    От MoPcKu във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 11
    Последно: 16-12-13, 16:03
  3. приемника се изключва
    От eagel24 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 3
    Последно: 08-01-13, 08:57
  4. проблем с HD приемника
    От vankisa във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-12, 19:22
  5. Питане за приемник TOPFIELD TF7700HCCF
    От titan_83 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 01-05-11, 20:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе