Резултати от 1 до 12 от общо 12

Малко помощ и ориентиране съз закодирана кабелна цифрова и Cam модул

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #1

    Малко помощ и ориентиране съз закодирана кабелна цифрова и Cam модул

    Здравейте. От скоро местната малка и единствена за градчето кабеларка реши да закодира каналите. За да мога да гледам пак всички канали ми искат +5лв. към таксата и отделно да си закупя някаква карта за мисля 56лв., която се поставя в ТВ-то. От други теми оставам с впечатление че това е CMA или Кам модул или там както го водят.

    Въпроса ми е тези Кам модули ли дяволи еднакви ли са при всички и мога ли да си закупя такъв от някъде другаде/дори по-евтино или вт.употреба/ и съответно да си гледам каналите без да давам излишни +5лв. на месец /криза е/... и без това качеството не отговаря на парите, но просто нямам други алтернативи за кабелен оператор.. а заради изложението на апартамента и никакви сателитни варианти не ми вършат работа!

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Отговор: Малко помощ и ориентиране съз закодирана кабелна цифрова и Cam модул

    Ами той КАМ модула е да сложиш карта във него за да не няма луфт във CI слота
    Сега сериозно , ще ти трябва или техен декодер или трябва да си закупиш модула и във него се слага картата на оператора - така че няма възможност без да закупите и да плащате на оператора .

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: Малко помощ и ориентиране съз закодирана кабелна цифрова и Cam модул

    Картата се поставя в кам модула който се поставя в процепа на телевизора. Тоест дори и да си купите кам модул от друго място, пак ще ви трябва декодиращата карта.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #4

    Отговор: Малко помощ и ориентиране съз закодирана кабелна цифрова и Cam модул

    Познат който вече си е закупил от оператора този модул, каза че нямало карта в него.. или поне не и такава карта тип приличаща на дебитните карти. Възможно ли е да е без или да е някакъв друг вид карта и евентуално да може да се копира/дублира?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    71
    #5

    Отговор: Малко помощ и ориентиране съз закодирана кабелна цифрова и Cam модул

    И да си вземете модул без да плащате за услугата няма да имате достъп според мен. Операторът си е измислил начин да ви кодира каналите. Дали ще е карта или модул... Без плащане няма шанс.

  7. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #6

    Отговор: Малко помощ и ориентиране съз закодирана кабелна цифрова и Cam модул

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk Виж публикацията
    Познат който вече си е закупил от оператора този модул, каза че нямало карта в него.. или поне не и такава карта тип приличаща на дебитните карти. Възможно ли е да е без или да е някакъв друг вид карта и евентуално да може да се копира/дублира?
    Има и такива модули - виж темата на Мсат .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #7

    Отговор: Малко помощ и ориентиране съз закодирана кабелна цифрова и Cam модул

    Да прочетох на МСАТ ето какво пише
    секи модул с карта може да се замени с разкодиращ модул, който работи без карта, понеже разкодиращия алгоритъм е качен в самия модул. Предимството е, че програмите се отварят по-бързо , отколкото в комбинацията модул+карта. Новите модули са BestCas, Made in Korea.
    Явно и нашите са такива.. обаче много силно ме съмнява в нашия кабелен оператор някой да се занимава един по един да ги кодира и програмира тея модули... дали не са готови.. или ако се закупи такъв от някъде и се вземе такъв от оператора ще може ли някак си да се копира от единия на другия...

  10. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #8

    Отговор: Малко помощ и ориентиране съз закодирана кабелна цифрова и Cam модул

    Напиши с големи букви - ИСКАМ ДА ГЛЕДАМ КОДИРАНИТЕ КАНАЛИ БЕЗ ДА ПЛАЩАМ - цялата работа на там отива :D
    Няма как да стане , картата си има номер по който в кабелната те виждат дали си платил и какъв пакет .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #9

    Отговор: Малко помощ и ориентиране съз закодирана кабелна цифрова и Cam модул

    Еми това исках.. 2 години не бяха кодирани и беше хубаво.. ама сега вече Греда.. кво да са прави ще се плаща..

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #10

    Re: Малко помощ и ориентиране съз закодирана кабелна цифрова и Cam модул

    Нещо не ми стана ясно - в момента плащаш ли си таксата на тази кабеларка? Ако да, и ако искаш тия кодирани цифрови канали с добро качество, то +5 лв са нищожна цена. Е, боли малко от 0 на 5 лв, но реално това е една ракия 50 мл с една салата на месец.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #11

    Отговор: Малко помощ и ориентиране съз закодирана кабелна цифрова и Cam модул

    15лв. беше досега за Аналоговите, а цифровите не бяха просто кодирани и който си имаше вгр. тунер си ги хващаше без да доплаща +5лв. за приемник/карта

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #12

    Re: Малко помощ и ориентиране съз закодирана кабелна цифрова и Cam модул

    Ясно, ами и аз на Blizoo съм така, няма как - давам си +5 лв за цифровата, че дори и още 10 за пълен пакет, т.е. +15 лв. Прежалих ги и не ги мисля, не съм богаташ иначе. Сателитите не ми допадат, а и не става при мен - имам 3 ТВ (на 2-та се гледа аналоговата на Близу). За сателити иначе имаше повече опции, поне преди, с разкодиране и прочие трикове (иска се достъп до Интернет - от там устройството взима кодовете постоянно), ама няма смисъл, според мен. Не че Близу са българска компания вече, ама все пак да подпомагам и BG бизнеса, хихи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул
    От bobsixkiller във форум Philips телевизори
    Отговори: 29
    Последно: 02-09-16, 08:03
  2. Оригинален SCM Conax модул за цифрова кабелна ТВ
    От pe6o1975 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 15-03-12, 14:56
  3. Цифрова телевизия с CA модул
    От radodaskalov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 08-11-11, 14:01
  4. Кабелна (цифрова) и интернет?
    От Mocanin във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 13
    Последно: 03-10-11, 11:13
  5. Отговори: 4
    Последно: 19-05-11, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе