Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с CA модул на Samsung F6670

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    25
    #1

    Проблем с CA модул на Samsung F6670

    Здравейте. Днес си взех модула от офис на Близууууууу. Всичко е сложено по правилният начин, при сканиране се намират програмите, но на всеки канал се изписва "Кодиран сигнал". Изваждах го и го слагах няколко пъти, оставях го за по 30 мин на кодирани и некодирани канали - ефект няма ?!?! Дайте някакви идеи Работят аналоговите (понеже при сканиране съм дал на цифров и аналогов), радиата, Канал1 естествено и този на Близууу, другите НЕ Направих и нов опит като зададох ръчно зададените в описанието на документите в какви честоти да сканира и пресканирах канлите - няма ефект.
    Този пост е редактиран от d_alexiev; 08-01-14 в 00:12.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #2

    Отговор: Проблем с CA модул на Samsung F6670

    Цитат Първоначално публикувано от d_alexiev Виж публикацията
    Здравейте. Днес си взех модула от офис на Близууууууу. Всичко е сложено по правилният начин, при сканиране се намират програмите, но на всеки канал се изписва "Кодиран сигнал". Изваждах го и го слагах няколко пъти, оставях го за по 30 мин на кодирани и некодирани канали - ефект няма ?!?! Дайте някакви идеи
    Не са ти активирали картата?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    25
    #3

    Отговор: Проблем с CA модул на Samsung F6670

    според оператор е активна Притеснително е, че самият телевизор не дава никакви индикации, че има КА модул

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #4

    Отговор: Проблем с CA модул на Samsung F6670

    Цитат Първоначално публикувано от d_alexiev Виж публикацията
    според оператор е активна Притеснително е, че самият телевизор не дава никакви индикации, че има КА модул
    Не си прикрепил добре адаптера, или си "прецакал" гнездото...?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    25
    #5

    Отговор: Проблем с CA модул на Samsung F6670

    добре е прикрепено, внимателно съм наместил в пиновете модула

    - - - - - - - - - -

    Работят аналоговите, радиата, Канал1 естествено и този на Близууу, другите НЕ

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #6

    Отговор: Проблем с CA модул на Samsung F6670

    Може случайно да е обърната наопаки картата (трябва да е с лилавото петно навън), а може и самия модул да е дефектен. По принцип от Близу съветват телевизора да остане няколко минути на bTV (нямам идея защо) за да се активира картата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    25
    #7

    Отговор: Проблем с CA модул на Samsung F6670

    Оставях го и на БТВ и на Канал 1 и на ФОКС - няма ефект. От цифровите вървят само рекламните на Близууууу - на останалите се вижда като информация на Channel List какво дават в момента, но КОДИРАН СИГНАЛ. Картата си беше поставена с модула още от офиса и имаше и опътване към него как се поставя. Вадил съм я да видя дали е поставена коректно даже. (поставена си е както е в опътването). Притеснява ме това, че модулът се поставял само на изключен ТВ от контакта, за да не изгори доколкото четох из форума някъде, а днес тези дето ще дойдат бас ловя, че няма да го направят така при пробите им. Или да не се притеснявам относно вкарването му при включен ТВ, защото пък в Е-Мануал на ТВ пише, че може и при включен ?!?! на кое да вярвам сега

  10. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    25
    #9

    Отговор: Проблем с CA модул на Samsung F6670

    Колега ме посъветва да пусна тема във форума за кабелна , ама е имал предвид подфорума тук. Не съм го разбрал

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #10

    Отговор: Проблем с CA модул на Samsung F6670

    Добре си я пуснал тук , аз нямах това на в предвид , просто там писах по проблема и дадох линк за да не пиша и тук .
    Пиши после до какво заключение се стигна - успех .

    ПП. м/у другото има и едно дискавъри SC HD некодирано , ама ужас - то е с такова качество че сравнявано със SD версията на другия ми оператор е два пъти по добро или е от самото предаване в момента или заради това не е кодирано . Ако не ти е далече офиса , защо не го изпробваш модула при тях - може пък да е дефектен .
    Този пост е редактиран от jonov; 08-01-14 в 14:39.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    25
    #11

    Отговор: Проблем с CA модул на Samsung F6670

    Днес са идвали докато ме няма и са го оправили Благодаря на всички отзовали се. Пуснах си двата HD пакета без договор, но май нямат субтитри и превод на БГ Дискавъритата (Сайънс и Шоукейс) ? или се бъркам

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #12

    Отговор: Проблем с CA модул на Samsung F6670

    Незнам имат ли субтитри, но си провери настройките за субтитри на телевизора - включенили са, основен и допълнителен език.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за Samsung D6510 i CA модул
    От tatoo във форум Samsung телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 20-04-15, 09:42
  2. Проблем с кам модул! Моля дайте съвет.
    От milchomarkov във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 21-09-12, 18:44
  3. Проблем с Conax CA модул и SONY V4500
    От sbalbb във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 26-06-12, 08:43
  4. Странен проблем с LG 42LE5300 след слагане на Cl модул
    От Ivomirchev във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 03-02-11, 20:24
  5. Проблем в LG LH5000 и Conax Cam модул - No access
    От Kill-op във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-10, 19:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе