Резултати от 1 до 9 от общо 9

Странен проблем с LG 42LE5300 след слагане на Cl модул

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    34
    #1

    Странен проблем с LG 42LE5300 след слагане на Cl модул

    Привет!
    Телевизорът е LG 42LE5300. Абонат съм на Корес нет. Телевизорът си работи перфектно, качеството на картината е отлично, но само до момента в който сложа Cl модул (с или без карта). Резултатът след слагането е, че картината се пикселизира, губи се сигнала, накъсва постоянно. Ако махна Cl модула и всичко се оправя. Бях в кабелната и смених модула, но е същото. На почти същия телевизор в офиса на Корес Cl модулът си работи съвсем коректно. Четох из интернет, че причината могат да са други уреди (рутер, UPS и т.н.). Пробвах всичко. Изключих всички уреди в апартамента и пуснах само ТВ, махнах го и от UPS-a и го свързах директно в мрежата. Резултат - нулев! Весията на фърмуера е 03.03.04. Единственото, което не съм правил още е да сменя фърмуера.
    На някой случвало ли му се е нещо подобно и има ли "лекарство"?
    Благодаря на отзовалите се!

  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #2

    Re:Странен проблем с LG 42LE5300 след слагане на Cl модул

    Огледай вътре в CI слота да няма някакво чуждо тяло или подгънати ламели на контакта в дъното. Възможно е да е гръмнал или дефектен, това все пак е един вид вход и се препоръчва модула да се слага при изгасен телевизор. А ТВ-то разпознава ли модула ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    34
    #3

    Re:Странен проблем с LG 42LE5300 след слагане на Cl модул

    Да, телевизорът разпознава устройството. След като сложа картата си я чете и дава информация за нея... Няма огънати ламели, външно изглежда перфектно.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1
    #4

    Re:Странен проблем с LG 42LE5300 след слагане на Cl модул

    имах подобен проблем на същия модел телевизор със модул CONAX , смених модула при кабелния ми оператор с CONAX smit и всичко се оправи!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    34
    #5

    Re:Странен проблем с LG 42LE5300 след слагане на Cl модул

    Кабелният оператор нямат други модели. Само този, който е на снимката. Може би ще пробвам сам да си купя и да тествам с него.
    Някой да има други идеи?

    [img width=334 height=600]http://ivomirchev.com/pub/Cl_modul.JPG[/img][img width=346 height=600]http://ivomirchev.com/pub/Cl_modul_.JPG[/img]

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    28
    #6

    Re:Странен проблем с LG 42LE5300 след слагане на Cl модул

    Дай да уточним нещо. Гледайки без модул, гледаш аналогова кабелна. Слагайки модула искаш да гледаш цифрова предполагам и тогава се появява проблема. Сигурно и картината ти замръзва на моменти или пък я няма никаква. Ако е така, на мен ми намирисва на слаб сигнал. За целта, сложи модула, МЕНЮ -> червен бутон на дистанционното -> тест на сигнала. Гледаш на всички пакети какъв сигнал ти дава и ако е слаб си викаш техниците от кабелната да ти го оправят.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Re:Странен проблем с LG 42LE5300 след слагане на Cl модул

    Аз пък гледам ,че модула не е Конакс а Грифин /за пръв път виждам такъв/ и такива не съм виждал никъде в продажба.Скат също са на тази смотана кодировка и явно ще трябва да потърся да пробвам ,макар че според мен проблема ти идва точно от използваната кодировка и несъвместимост с ТВ ,искай от кабеларката няколко модула за тестове ,може някой да се държи по-добре /но много ме съмнява/.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    34
    #8

    Re:Странен проблем с LG 42LE5300 след слагане на Cl модул

    Цитат Първоначално публикувано от TATI
    Дай да уточним нещо. Гледайки без модул, гледаш аналогова кабелна. Слагайки модула искаш да гледаш цифрова предполагам и тогава се появява проблема. Сигурно и картината ти замръзва на моменти или пък я няма никаква. Ако е така, на мен ми намирисва на слаб сигнал. За целта, сложи модула, МЕНЮ -> червен бутон на дистанционното -> тест на сигнала. Гледаш на всички пакети какъв сигнал ти дава и ако е слаб си викаш техниците от кабелната да ти го оправят.
    Има настроени около 240 програми на телевизора. Без модул се виждат всички, без кодираните. Слагам Cl модула и се виждат всички (понякога), но започват предупреждения за слаб сигнал и пикселизиране на всички канали (вкл. и некодираните). Любопитното е, че пикселизирането започва дори без да сложа карта в модула, а само самия модул. Пробвах всичко, без префлашване на телевизора (все още не мога да открия по-нов фърмуер от моя 03.03.04). Интересното е, че без модула всички програми (без кодираните) се виждат перфектно. Т.е. вие мислите, че това е плод на слаб сигнал?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    34
    #9

    Re:Странен проблем с LG 42LE5300 след слагане на Cl модул

    Дойдоха от Корес нет. Усилиха сигнала много (почти на 90% показва ТВ-то), но промяната в качеството на сигнала е малка. Т.е. вижда се с по-малко фира, но все още пикселизира много. Утре ще носят друг Cl модул и да видим...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 05-04-14, 12:45
  2. Проблем с CA модул на Samsung F6670
    От d_alexiev във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 11
    Последно: 09-01-14, 11:02
  3. SONY KDL-40EX710 VS LG 42LE5300 VS TOSHIBA 40SL733G
    От kokepa във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-10, 18:50
  4. Проблем в LG LH5000 и Conax Cam модул - No access
    От Kill-op във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-10, 20:36
  5. Отговори: 6
    Последно: 30-01-08, 00:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе