Резултати от 1 до 6 от общо 6

Въпрос за 4K Приемник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    6
    #1

    Въпрос за 4K Приемник

    Здравейте, преди година си купих 55 инчов 4к телевизор, обаче качеството на много от програмите по кабелната на таккъв телевизор изглеждат ужасно. Видях, че има кабелни 4к приемници от този вид https://www.satshop-bg.com/cart2/%D0...VC-MULTISTREAM та въпроса ми е дали такъв приемник ще подобри малко качеството на картината или просто е направен за 4к канали, които аз поне не знам да има пуснати?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #2

    Отговор: Въпрос за 4K Приемник

    Всичко зависи от качеството на сигнала на доставчика - ако е кофти , никакви приемници не могат до го оправят.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Въпрос за 4K Приемник

    Ами не е кофти, хубав е сигнала просто на тв с висока резолюция се виждат пикселите повече, имам един такъв обикновен приемник за кабелна телевизия който съм свързал към 22 инчов тв и го пробвах и на големия... в интерес на истината малко по-добре се вижда та затова питам дали този няма още повече да подобри резолюцията. Въпросъ ми по скоро е дали това чудо преобразува сигнала или просто лови UHD канали.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #4

    Отговор: Въпрос за 4K Приемник

    Под "хубав" сигнал се разбира самите канали да са с качествена картина и висока резолюция. Трябва да е много "магичен" този приемник, за да направи от един СД канал, напълно пълноценен 4к канал. По-скоро се разбира, че е пригоден да ти предава и 4к канали, а не че от СД ги преобразува към пълнокачествен 4к. Примерно някои от старите ми СД приемници не могат да предават НД каналите и ги смених в течение на времето с НД приемници, просто защото има повечко НД канали. Но това не прави СД каналите като НД, камо ли за 4к.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Въпрос за 4K Приемник

    Точно това ми беше въпроса, не съм запознат по темата с тези приемници и затова попитах. Значи няма да има смисъл, благодаря на отзовалите се.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #6

    Отговор: Въпрос за 4K Приемник

    Няма да е по-добре с такъв приемник.
    Разликата в качеството не е заради 4к, а защото единия път гледаш сигнала на 22", а другия път на 55. Отдалечи се на 10 метра от екрана и ще видиш, че е перфектен.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос относно приемник
    От drumwize1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 12-05-16, 20:28
  2. код на сат.приемник ботеч
    От megatehnik във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 02-04-11, 13:57
  3. Какъв сат приемник
    От ronaldo във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 21-10-09, 20:45
  4. Въпрос за сателитен приемник?
    От Stinky във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-09, 12:53
  5. Въпрос: Nokia N95 и външен GPS приемник
    От vtoroto във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 7
    Последно: 18-07-07, 18:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе