Резултати от 1 до 8 от общо 8

Въпрос: Nokia N95 и външен GPS приемник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    3
    #1

    Въпрос: Nokia N95 и външен GPS приемник

    Здравейте,
    Знае се, че този модел на Нокиа има вграден GPS приемник, който за съжаление е доста слабичък.

    Питането ми е дали навигационния софтуер на нокията работи с външен GPS приемник през Bluetooth? Аз имам външен приемник Holux.

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #2

    Re: Въпрос: Nokia N95 и външен GPS приемник

    Цитат Първоначално публикувано от vtoroto
    Здравейте,
    Знае се, че този модел на Нокиа има вграден GPS приемник, който за съжаление е доста слабичък.

    Питането ми е дали навигационния софтуер на нокията работи с външен GPS приемник през Bluetooth? Аз имам външен приемник Holux.

    Благодаря предварително!
    Да работи !


    Знае се, че този модел на Нокиа има вграден GPS приемник, който за съжаление е доста слабичък.
    ???
    Това е интерестно кои и кога ти каза това !?
    Как се активира ?
    Поредната хорска приказка ли е това или можеш да се убосновеш ?

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Въпрос: Nokia N95 и външен GPS приемник

    Наистина е слаб... а слабостта се изразява в объркващите данни при движение сред високи сгради и в ниската точност при движение извън града, когато показалеца скача с 10-20 метра напред-назад и на практика не можеш да разбереш аджеба завил ли си на кръстовището или не си. Казвам го от преки наблюдения върху N95. То всъщност може би слабостта е в софтуера, а не в хардуера, не знам

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    3
    #4

    Re: Въпрос: Nokia N95 и външен GPS приемник

    Слабостта на GPS приемника на тази Нокия се изразява в това, че максималния брой сателити, който може да прихване е 3. За GPS навигация и за точно определяне на координатите е необходимо връзка на приемника най-малко с 3 сателита за по-точно определяне на местоположението. Всички външни приемници прихващат от 10 до 20 сателита едновременно.
    Идеята за повече вързани сателити е да се избегне грешката при движение - т.е. при по-точно определяне на координатите грешката в местоположението на приемника се минимизира.
    Как седи въпроса с Нокиа Н95. При неподвижно положение на приемника се определя без проблеми местоположението му. Само, че при движение грешката нараства неимоверно много - за времето, за което приемника се откача от един сателит и се закача за друг при определена скосот на движение се изминава определено разстояние. Колкото е по-голяма скоростта, толкова е по-голяма грешката. При повече от три сателита вързани тази грешка се избягва.
    Просто чиста математика!

    За повече информация: http://bg.wikipedia.org/wiki/GPS

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #5

    Re: Въпрос: Nokia N95 и външен GPS приемник

    Не знам от какво точно се получава така но на 32 канален III Surf които седи на бюрото ми около 5метра от прозорците и външната стена това въртене пак се получава и лови 8 сателита!

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Re: Въпрос: Nokia N95 и външен GPS приемник

    А колко мислиш е общия брой GPS-спътниците, обикалящи планетата в момента?
    Отговори си на този въпрос и ще разбереш защо хващаш 8.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Въпрос: Nokia N95 и външен GPS приемник

    Цитат Първоначално публикувано от vtoroto
    Слабостта на GPS приемника на тази Нокия се изразява в това, че максималния брой сателити, който може да прихване е 3. За GPS навигация и за точно определяне на координатите е необходимо връзка на приемника най-малко с 3 сателита за по-точно определяне на местоположението. Всички външни приемници прихващат от 10 до 20 сателита едновременно.
    Идеята за повече вързани сателити е да се избегне грешката при движение - т.е. при по-точно определяне на координатите грешката в местоположението на приемника се минимизира.
    Как седи въпроса с Нокиа Н95. При неподвижно положение на приемника се определя без проблеми местоположението му. Само, че при движение грешката нараства неимоверно много - за времето, за което приемника се откача от един сателит и се закача за друг при определена скосот на движение се изминава определено разстояние. Колкото е по-голяма скоростта, толкова е по-голяма грешката. При повече от три сателита вързани тази грешка се избягва. Просто чиста математика!

    За повече информация: http://bg.wikipedia.org/wiki/GPS
    Тая цялата глупост къде я прочете? Или сам я сътвори? Не се изказвай неподготвен, заблуждаваш хората!
    За какви откачания и закачания става дума?
    Прочети това:
    The N95 features a built-in GPS receiver. It's the same chip you can find in the Nokia E90. It's quite sensitive and after obtaining fix it keeps working indoors and under heavy foliage, but it's slightly less sensitive and also slightly less accurate than SiRF Star III based receivers.
    http://www.mobile88.com/mobilegaller...40,1&pg=review

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #8

    Re: Въпрос: Nokia N95 и външен GPS приемник

    Вяра да се няма на тия GPS приемници .
    На път от Австрия към България изхвърли ме просто еи така от магистралата и ме закара в едно село ,представете си един главен селски път свършва и се разклонява на 3 , всеки път е обозначен с табела кои на къде води но Бълагрия Угославия дори и имената на границите ги няма .Действието се развива около 3.00 ч. няма хора вали дъжд студено.Нагласям навигационната система за ново рути около 30 пъти ,пак ме подведе обикалях една църква 30 пъти в кръг!Включвах изключвах приемника За съжаление никакви точни координати !
    Предположих верният път потеглих .карам около 30км включвам навигационната с голямо недоверие с мисълта Път към магистралата,ааахххх изкараме на главен път !Права отсечка около 20км !
    Пътя свършва ,разклонява се на ляво и дясно навигатора показва права отсечка около 5км!Поглеждам направо 100 декара лозя!
    И така докато се прибрах в България с общо 8ч.отклонение

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. медия плеър и външен диск 2.5" - въпрос относно захранване
    От aredanecyfna във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 6
    Последно: 06-03-12, 08:47
  2. ПРЕМЕСТЕНО: медия плеър и външен диск 2.5" - въпрос относно захранване
    От Vanquished във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-12, 21:09
  3. Въпрос за сателитен приемник?
    От Stinky във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-09, 11:53
  4. Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър
    От Gotmog във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 17
    Последно: 18-12-08, 11:12
  5. Въпрос за Nokia 2610
    От ksm във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 16-07-07, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе