Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43

ELITE DHT-790X update ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    48
    #16

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    Точно като твоя модел съживихме днес! Колегата ми има такъв а аз имам от тези с огледалния панел... Та той си го заби с ъпдейтите от сайта на Елит! Чудя се как е възможна такава безотговорност от страна на Елит!!! Възмутен съм!!! То бива бива ама да ме извиняват... И пак потребителя е виновен сигурно ... Нямам думи... че ще ме цензурират...
    Презаписахме му стара работеще версия с RS232 кабел... На платката си има и куплунг сложен! След като се получи, добихме смелост и изпробвахме и другата версия... но уви!
    И един призив ... НЕ ИМ ДАВАЙТЕ ПАРИ ЗА СЕРВИЗНИ РЕМОНТИ ПРОИЗТЕКЛИ ОТ ЪПДЕЙТЕ ИМ!!! ПРАВЕТЕ ИМ СКАНДАЛИ, ТОРМОЗЕТЕ ГИ, ЗАСЛУЖАВАТ ГО!!!
    Иначе тук ще помагаме!
    Още няма да забравя как преди година когато го купих и още първата вечер го забих с ъпдейт от сайта им хехехе... Занесох го в сервиза... вдигаха рамене и щяха да го изпращат в София за ремонт (във Варна това). След кореспонденция от София ми изпратиха още същия ден правилен ъпдейт и си оправиха сайта... Та отидох с ъпдейта в сервиза, ъпдейтнахме го и като тръгна и им обясних разликата в процесорите ме гледаха като извънземен и ме помолиха да им оставя диска с ъпдейта.... Можете ли да повярвате... това фирмен сервиз на Елит! ЗА съжаление вече не са толкова отзивчиви по е-мейла...

  2.  
     
  3. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #17

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    Е и това е нещо ;-) поне ако някой си прецака двд-то вече имаш опит и можеш да помагаш със съвети. А за главоболията с ъпдейтите не ми се говори аз 2 пъти омазах моето не по моя вина разбира се.Най ме е яд че от ЕЛИТ пускат мухата за нови ъпдейти/ за да се докажат че са номер 1 / слагат някакви неработещи и после започват с извиненията че им трябвало още незнайно колко време.Направо ме е яд за тази марка......направят нещо ново по упдейтите но не го доизпипат ...после се вдига голям шум че не работи оправят си го след това ,но вече недоверието на хората расте.И за нула време още поне 10 други марки пуснаха свой плеяри с тези екстри.Хората от маркетинговия отдел и рекламата явно хич не стават за тази работа.Как може да се пуска нещо на пазара без дори да е тествано/говоря за ъпдейтите за DHT-790h/.ПЪЛНА ГЛУПОСТ!!!!!

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    1
    #18

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    и аз съм един от прецаканите с този апдейт - сега звука не работи и буквално не знам какво да правя пробвах с диска дето уж трябва да върне старита настройка и нищо не се получи. моля за помощ иначе в сервиза ми искат най-малко 30 лв - защо да им ги давам след като те са си виновни???

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    48
    #19

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    Споко пич не го хвъляй ... няма лесно да се оттървеш!
    Първо кажи с кой модел си - с черния преден панел или с огледалния... да ти пратя ъпдейт....
    Ако не иска да се упдейтне ще трябва с кабел от РС-то да се упдейтне... а ако се упдейтне но останат дефектите ще трябва да търсим правилния ъпдейт!

  6. rdk
    rdk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    131
    #20

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    Ако някой, който може да си флашва плеъра през сериен интерфейс е склонен да пробва фирмуера, който съм събрал за този модел, да ми даде меил.

    Поздрави!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    48
    #21

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    По принцип няма проблем но не обящавам че тези дни ще мога да отделя време да се бъзикам!
    А вия как сте с поялника? Няма ли желаещи да обясня и да си направят интерфейсен кабел?!

    ...Между другото хахаха видяхте ли сайта на Елит ... махнали са ъпдейта за по старите модели ДХТ790х ! Сетиха се ! Че са махнали и препратката към по старите, работещи ъпдейте! Като четат форумите ... защо не си вземат бележка и оправят нещата ами само махат ... че по-лесно! Навремето когато се чудех коя евтина система да си купя, единственото което ме накара да взема Елит-а а не Нео, беше това че видях поддръжката която предлагат на сайта си а за Нео не можах да открия... Отиде и това предимство!

    А, сетих се и още нещо... да оплюя и радио тунера на системата! Голям боклук!

  8.  
     
  9. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #22

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    Здрасти и от мен..ами с поялника се справям :-)...би ли разяснил малко по-подробно направата на интерфейсен кабел за Елита? Някъде имам свалени схеми за triniti interface за двд-та но не съм ги пробвал .....но ще се радвам да споделиш твоята схема и начина на работа с нея .
    Чао засега и напред с причудливите товоренията на Елит :-)

  10. rdk
    rdk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    131
    #23

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    Delta,
    нямам 790х, че даже и не съм му фен имам 377х и 399х. Правил съм много флашвания през серийния интерфейс. Това което ви предлагам е да ви помогна, мисля, че мога да ви дам добре работещ фирмуер с NeroDigital, но някой с тоя плеър трябва да го пробва, защото не винаги се получава всичко точно. Другия вариант е да си чакате Елит да се разберат с китайците.

    DEF,
    Tyni интерфейса при мен работи чудесно.

    Поздрави!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    48
    #24

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    Не съм казал че няма да пробвам ами че към края на седмицата ще имам време... Кабела ми остана в офиса иначе сега докато си почивам можех да го опраскам! Изпрати* ми файла на е-майла.
    Ааа възникват и малко въпроси... този ъпдейт за кои версии би трябвало да върви - на тези с ФЕ чипа (огледален преден панел) или на тези с ДЕ чипа (черен преден панел) ... или и на двата?!?

    Сега за кабела... това което трябва да се направи а да се съгласуват нивата на сигнала... RS232 e с нива -12V +12V а този на плеъра е 0-5V. За целта си има специални чипове. Например MAX232 (цена около 1 лв.) От тук можете да си дръпнете описанието му.

    Ще ви трябват 5 кондензатора и чипа! Ако сте сръчни ще се справите и без платка - на хвърчащ монтаж! Чипа се захранва от куплунга на плеъра с 5V а вътрешния му генератор изработва -12 и +12V за RS-а. Към RS-a на компютъра се свързват само Rx, Tx и GND. Нямам под ръка разположението на пиновете на куплунга за RS-а но ще го добавя. Ако намеря време ще направя и един хвърчащ монтаж и снимка за по-начинаещите! Иначе питайте ще обяснявам...ама за мен pdf-а ми беше достатъчен!
    П.С. Същия интерфейс се използва и за ГСМ апарати но вероятността да попаднете на менте е мноого голяма! Иначе ако имате читав кабел той си има МАХ232 вътре и можете да отрежете куплуннга за към ГСМ-а и да запоите само куплунгче за към плеъра! Но нека не ви мързи толкова че да е по интересно

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #25

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    Ох и аз пострадах само че с ъпдеейта на ELITE 388X .
    При мен съвсем увисна само лампичките светят. От сервиза ми отговориха да го хвърля и да си купя друг.
    Видях куплунга за RS-232 само моляте обясни ми как да опътя компютъра.
    Имам миналата версия на ъпдейт сигурно ще намеря и рефлаша.
    Най добре ако можеш ми го обясни на EMAIL toto1@mail.bg
    Ще съм ти крайно благодарен DELTA
    По проесия съм електронен инж.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    48
    #26

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    Eее ако ти не се оправиш с кабела не знам...!
    Виж по напред в коментарите Марио е дал линк http://store2.data.bg/marrio/drivers/elite%20790x/
    Софтуера който ти трябва е MTKTOOL ! Другото е кабела. Пускаш софтуера, зареждаш файла с работещ ъпдейт и флашваш!
    Нещо не можаш да схвана кога успява да тръгне... но май първо като дадеш "BACKUP" и разпознава типа памет и после флашва без проблем... направо флаш ако му дадеш не винаги захапва... не знам някой да коментира, това е моя опит!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    3
    #27

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    Аз имам още по гаден проблем с Елита DHT-790X - не ще да вади дисковете гадината.
    Отидох до сервиза в гр. Бургас, уж го оправиха, там си работеше , прибрах се и отново същия проблем.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    18
    #28

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    На един сървър предлагат ток да се вземе от АТХ за ъпдейта и да се използват директни връзки.
    PS Тези. които разбират, смятат ли, че ще стане!
    На "Поп Богомил" продават ли такива "неща":
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    18
    #29

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    Както и такива!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #30

    Re: ELITE DHT-790X update ?

    Здравейте, някой може ли да хвърли малко светлина в тунела- ще има ли някога читав ъпдейт и за нашите модели ДВД -DHT-790x/преди 01.10.2005г/.
    @Delta имаш ли напредък с пробите или не си се занимавал.?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за DVD Elite DHT-790X
    От Aldini във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 8
    Последно: 27-09-06, 11:08
  2. Elite DTH-790x проблем
    От underweaver във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 23-06-06, 12:13
  3. Проблем с Elite DHT 790x
    От WickedSick във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 12-02-05, 23:45
  4. DHT - 790X - Update -да ама не!:(
    От Delta във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 04-02-05, 21:48
  5. ELITE DHT-790X тунер аудио изход RCA
    От LZ5ZI във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-04, 18:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе