Резултати от 1 до 4 от общо 4

Каква система да си взема

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #1

    Каква система да си взема

    Решил съм да се обзаведа с АV ресийвър и тонколони, след доста четене ми хареса това:
    http://www.avitel-bg.com/popup1.php?...1761&SubGroup=
    Отзивите до които се добрах са сравнително добри, но май не са ми достатъчни ....
    От това предложение ме притесняват няколко неща, та освен Вашето мнение за AV Ресийвър + колони (до 2000 лв. общо),
    да питам това онова :
    това предложение ми допада , но
    - малко много ми се виждат 7 колони и май ще ме бият по главата с тях ..
    - HDMI - гледам последните модели на някой AV Receivers имат HDMI вход(ове) /изход (специално Pioneеr), та си мисля има ли смисъл от такава екстра , дори да имаш ТВ с такъв вход - нали може видеосигнала да се пусне направои към ТВ-то , а звука през AV Receiver ...
    - Как се отразява на качеството divx плеър свързан към ТВ през HDMI и през koмпонентен сигнал, защото предлагания divx плеър няма HDMI ... a като си имам вече един в къщи, този втори , и ако се наложи и да взема един с HDMI ще стана като заложна къща

    Като цяло какво ще ми препоръчате ?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re: Каква система да си взема

    За 7.1 колоните може и да си прав. Първо много рядко има филми записани с повече от 5.1 канала. Второ, трябва да прецениш дали ще може да ги разположиш така, че да усетиш ефекта от повечето колони. Повечето хора разполагат телевизора на едната стена, дивана на противоположната. Така ще трябва да сложиш задните 2 съраунда над главата си, а не трябва да е така.
    Иначе определено си заслужава да имаш повече колони ако гледаш нещо кодирано с DD Surround EX или DTS-ES. Сега по НГ бяхме у един мой познат и си направихме кино-ден на 1 януари. Гледахме Гладиатор и Терминатор 3 на 1080р с DTS-ES. И той е с 7.1 колони и мога да кажа, че се насрах от кеф.
    А колкото до това, което си си харесал мога да кажа само, че като описание изглежда супер. Единствено ме притеснява, че колонките ми се струват малки и не знам какъв точно звук вадят.
    Иначе за 2000 лева определено нямаш проблем да вземеш нещо прилично като система, дори и 5.1 да е.

  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #3

    Re: Каква система да си взема

    мерси че се отзова, но там ми е проблема , че ми трябва мнение на човек , който има нещо подобно на изискванията ми. Виждам че щом си се кефил значи имаш нещо подобно - сподели какво си избрал и какви са ти впечатленията , а относно колоните , моя диван не е на стена - по скоро е посредата на хола ми защото е достатъчно дълъг , а не обичам да гледма от много далеч ....

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re: Каква система да си взема

    Аз имам ресийвър Yamaha 7х150, но колоните ми 5.1 точно защото нямаше къде разположа останалите 2. Колоните ми бяха Jamo, но ги продадох защото не ме задоволяваха при слушане на музика. Баса ми е JBL и още го държа. След няколко месеца се местя в ново жилище и ще купувам нови колони.
    Иначе там където ти казах, че съм се накефил е при мой приятел, при който нещата са сериозни. Harman Kardon, Infinity...Човека хвърля доста пари за техника, но аз мисля, че без проблеми можеш да си вземеш много добро озвучаване за парите, които си приготвил. За съжаление нямам никакви наблюдения върху избрания от теб модел, а и изобщо върху марката Onkyo.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Каква сушилня за дрехи да взема?
    От borko7 във форум Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 30-01-15, 21:09
  2. Каква флашка да си взема за гледана на филми ?
    От xTrip във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 30-12-13, 00:44
  3. Каква видео карта да си взема за....?
    От demiro във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 09-03-12, 18:23
  4. Каква DVD система до 400лв ?
    От Svetlio70 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-08, 16:44
  5. Кажете каква система за домашно кино да си взема - Lg или Samsung
    От bobiboo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 01-12-06, 00:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе