Резултати от 1 до 14 от общо 14

Мултимедиен център

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #1

    Мултимедиен център

    Не знам точно къде е мястото на темата , но ще я сложа тук , защото смятам ,че има малко повече в нея касаещо този раздел , а и тъся мнението на хората посещаващи тази част от форума
    Така ,по същество, обмислям да си сглобя мултимедиен център, понеже след няколко смени на DVD плеъри, започнах да се изнервям - тъкмо си мислиш , че всичко ще върви и ненадейно се пръкне филм дето не тръгва, или оптиката започва да сдава багажа, а да не говорим ,че за HD филми си трябва нещо от рода на KISS DP 600, на който ако оставим цената (то е ясно че това което съм замислил ще излезе по-скъпо, но) май няма някой който да го е купил и да се радва особено ...
    Та хвърлих един поглед на barebone системи с Hi-Fi изглед .. ето тук има :
    http://www.asus.com.tw/products.aspx?l1=1&l2=4&l3=0&model=337&modelmenu=2 и
    http://www.msi.com.tw/program/products/slim_pc/slm/pro_slm_detail.php?UID=621

    Предимството на такива системи според мен е , че след време може да се смени dvd драйва с blue ray, и да се продължи да се ползва, както и да се ъпдейтват кодеците, и да няма проблем с плеъването на всичко.
    Не съм ползвал Windows XP Media Center Edition - но би трябвало да може да се настрои да се командва само с дистанционно...
    Сега и недоизяснените неща за мен:
    - къде могат да се открият тези продукти в БГ (или други подобни)
    - втората система с какво видео е , че съм поизостанал с чипсетите на nvidia - гледам че има hdmi извод, но проблема е дали ще може да плейва HD 1920x1080i или p видео без насичания...
    - впоследствие да разчитам ли на вградения звук, като си купя съответно активни тонколни или да си заложа на ресийвър с hifi колони.. който да свържа през цифровия изход на пц-то

    Всякакви съвети и коментари ще са ми полезни....
    аиде аз отивам да взема поредния divx player, че децата вкъщи да не ме застрелят

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #2

    Re: Мултимедиен център

    1. Barebone системите струват приблизително 2 пъти по-скъпо отколкото нормална система и са ограничени като пространство в кутията. Решения:
    - нормален компютър скрит зад телевизора или около него по избор
    - специализирана мултимедийна кутия - скъпа
    - правена кутия с намалени размер проектирана по твое желание.

    2. Има по добри модели от изброените от теб, включително даващи пълни мултимедийни възможности без зареждане на Win OS

    3. Медия център на Уиндоус - безкрайно неподходяща при големи мултимедийни колекции. Няма навигация по папки на хард диска, а само на база тагове. При мен с колекция от около 50 ГБ музика, въпреко горе долу оправените тагове е пълно мазало. На скоро пробвах друг медиен фронтенд с отворен код - много добре направен но на 1 ГБ си личи че му е минимум за нормална работа, а на 384 МБ памет почти не може да се ползва.

    4. Дистанционно - Медия центъра поддържа оригинално само сертифицирани от майкрософт тунери и съответните им дистанционни. За друго дистанционно ще ти трябва отделен софт да го командва и ще ти липсват навигационните клавиши на дистанционното за ползване на Медия центъра.

    5. Блу рей е много далеч в бъдещето, а и като за момента HD май товари основно процесор. Дали видеокартите които уж имат някаква хардуерна поддръжка наистина я имат отделен въпрос. Вграденото видео - още по-отделен, а интерфейса пък въобще не значи че има поддръжка.

    6. На вградения звук не можеш да разчиташ.

    7. Ако се насочиш към беърбоун кутия имай предвид че дъното е miniATX често допълнително орязано. Първо вземи решение какви други карти ще монтираш. Звук, видео и тунер правят 3 PCI слота, които вероятно може и да ги нямаш на дъното. Освен това не всички карти като размер могат да влязат в кутията.

  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #3

    Re: Мултимедиен център

    значи, саунда отпада - трябва ми само цифров изход, нататък ще е ресийвур и т.н.
    видео - трябва да плейва HD и да има цифров изход, друго не ме интересува
    тунер не ми трябва, гледам сателит , а там е друга история.... пък може и сс2 карта за сателитна да се сложи...
    да се плейва музика и т.н. без да се зарежда winos също май не ме вълнува достатъчно....

    знам че е скъпо, но дали barebone или само мултимедийна кутия, която ще довлече специално дъно и др. проблеми около управлението от кутията (все пак трябва да има поне един play бутон ) ... май разликата няма да е голяма...

    винаги мога да пробвам със сегашния ми компютър, дали има други мултимедийни пакети за XP , и откъм дистанционно - кои са актуалните предложения към момента ...
    прати ми малко повече инфо за решението с отворен код - да разгледам , че явно сега започвам да се интересувам от тази проблематика и съм още далеч ...

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re: Мултимедиен център

    Виж това:
    http://www.computerland.bg/?page=pro...a7596ad52a8497
    Не е ясно само какви изходи има видео картата. Ако има DVI мисля, че ще ти свърши работа. Вярно, че за компютър с такива параметри е скъпичко, но мисля че точно такова търсиш и ти.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #5

    Re: Мултимедиен център

    Ето ви малко да плакнете очи: цък

    А по въпроса за софтуера -> цък

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re: Мултимедиен център

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    Ето ви малко да плакнете очи: цък

    А по въпроса за софтуера -> цък
    Ти този Eddie ли си от First DTS Studio?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Re: Мултимедиен център

    //offtopic

    Не

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #8

    Re: Мултимедиен център

    не знам но засега msi-ското решение е най-добро поне за мен ... само дето сега видях че са го представили на CES само преди 3-4 дена и кой знае кога ще се появи ..
    мерси на eddie за линковете .. ще разгледам софтуера .. явно той е от (най) голямо значение май

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #9

    Re: Мултимедиен център

    Цитат Първоначално публикувано от georgebg
    значи, саунда отпада - трябва ми само цифров изход, нататък ще е ресийвур и т.н.
    видео - трябва да плейва HD и да има цифров изход, друго не ме интересува
    тунер не ми трябва, гледам сателит , а там е друга история.... пък може и сс2 карта за сателитна да се сложи...
    да се плейва музика и т.н. без да се зарежда winos също май не ме вълнува достатъчно....

    знам че е скъпо, но дали barebone или само мултимедийна кутия, която ще довлече специално дъно и др. проблеми около управлението от кутията (все пак трябва да има поне един play бутон ) ... май разликата няма да е голяма...

    винаги мога да пробвам със сегашния ми компютър, дали има други мултимедийни пакети за XP , и откъм дистанционно - кои са актуалните предложения към момента ...
    прати ми малко повече инфо за решението с отворен код - да разгледам , че явно сега започвам да се интересувам от тази проблематика и съм още далеч ...
    Цифровите изходи - може и да ги намериш но не съм убеден че това ще се случи при малките формати дънни платки и при вградено а/в

    Видеото - както ти казах, не съм убеден че наличието на HDMI означава "можене да плейва' - до момента HD стандарта натоварва процесора ... така че като планираш система планирай я с минимум 1 ГБ памет и процесор над 3000 Мхц ...

    Тунер - писал съм ясно защо с просто дистанционно на практика не става - винаги можеш да пробваш обаче в което лошо няма

    мултимедийна кутия - не изисква специално дъно - а просто нормално, но в случая просто имаш широка кутия

    "актуалното предложение" дръпни си "Media Portal" и го праобвай - както казах - високи изисквания.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #10

    Re: Мултимедиен център

    Ако е условието е да се използва слаба машина, може да пробва линуксовият GeeBox - върви на П2-ка със 64Мб рам.
    При положение че човека ще иска да се плейват HDTV-та и при всички положения ще му трябва мощна машина, не виждам какъв е проблема с по-високите изисквания.

    По въпроса за кутиите - за съжаление Силвърстон Тек никой не внася в България - остава евентуално варианта с поръчка отвън.

    Термалтейк имат няколко модела -> цък, в сайта на Jar Computers мисля че имаше единият от моделите на Моцарт, цената е от порядъка на 400лв, но при всички положения едно такова РС-то ще е много по-функционално и безпроблемно откъм навлизане на нови кодеци, софтуер и т.нт. от 800 левовият Kiss.
    Залман също имат няколко модела кутии -> цък, но от последното ми ровене из интернет не намерих някоя БГ фирма да ги внася. Лично на мен ми харесва черната HD135, HD160XT също изглежда hi-tek, особено с тоя голям тъчскрийн дисплей, но че цената ще е доста по-висока.

    Предимството на тези кутии е че приемат стандартни мАТХ и стандартни АТХ дъна, както и стандартно захранване - човек винаги може да си сложи вътре "старият" Бартон или П4-ка при евентуален ъпгрейд. Разгледах и MSI-а, изглежда добре, малко ме притеснява само това Slim Slot-In DVD - не ми се мисли какво ще стане с цялото РС когато оптиката на туй чудо се скапе.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Re: Мултимедиен център

    Добра алтернатива е и това устройство.
    http://www.ziova.com/products.php
    Има го със и без DVD плеър. Пак трябва да имаш компютър, но чрез WiFi си плейваш всички възможни аудио и видео формати /без h264 засега/.
    В страницата на http://www.homecinema-bg.com/ пише, че ги продават, но не видях цена. При всички положения ще е по-евтино от отделен компютър за целта.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #12

    Re: Мултимедиен център

    Аз не бих заложил на това устройство - под сериозен въпрос е дали може да плейва субтитри особено на кирилица. Иначе подобни устройства има доста на пазара вече. Мисля подобни плейъри имат Д-линк и още една фирма за която не се сещам в момента. Въпросните плейъри ги проверявах миналия август и тогава за единия със сигурност установих че не поддържа никакви субтитри. В момента разбира се може да има и някаква промяна.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #13

    Re: Мултимедиен център

    Аз не бих заложил на устройство, на чиято страница линковете SUPPORT и FORUM са неактивни... със сигурност няма да са чували за Кирил и Методий...
    При Д-Линка за съжаление май няма никакво развитие със субтитрите... за туй най-добре ще е Home Theater РС, пък след 5-6 години производителите като открият че по света живеят и неанглоезични "потребители", ще си вземем и по такава една джаджа

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #14

    Re: Мултимедиен център

    затова съм и пуснал темата, защото засега всички по-добри решения на готови устройства имат специфични проблеми, на всичкото отгоре са достатъчно скъпи за да се нерви човек като чака и ходи да се моли по различни форуми, кога ще благоволят да ъпдейтнат фирмуеъра... а току виж че излязъл нов модел и производителя веднага за***ва стария и какво ти остава ... е вчера от немай къде си изрових стария liteon lvd 2001 и сега с него гледам временно.
    За продукта на ziova - ами поредния плеър от вида на kiss dp600, а ето тук се говори за някакъв страшен плеър: http://hardwarebg.com/forum/showpost...24&postcount=7
    и то същия този titan , на когото е homecinema.bg.
    От спецификациите се вижда че си направо PC , хакнато в специална кутия .. и му се ръга всичко каквото ти трябва... само дето ще го направят с някоя **бана ОС и пак ще настане едно чакане и обсъждане... а и като знам въпросния човек какво внася (в ценово отношение) не ми се мисли каква ще е цената на удоволствието.
    Та засега кажете някое дистанционно за РС, да си взема и на сегашния комп. да правя малко тестове на различни програми (гледам че някой от предложенията по-горе имат и собствени софтуери ..)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Център и Съраунд говорители
    От raiders във форум Тонколони
    Отговори: 10
    Последно: 16-11-10, 19:07
  2. Отговори: 0
    Последно: 16-09-10, 12:44
  3. Майкрософт център в Букурещ.
    От roumen68 във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 04-02-07, 16:56
  4. програма за бетонов център
    От Hunter във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-01-07, 17:17
  5. Globul SMS център
    От MAKAPOB във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 04-09-04, 13:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе