Резултати от 1 до 11 от общо 11

Майкрософт център в Букурещ.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Майкрософт център в Букурещ.

    Мамалигарите пак ни изпревариха!
    Майкрософт открил център за югоизточна Европа в Букурещ, с 800 работни места.
    Показваха по телевизията как румънският президент награждава с орден Бил Гейтс.
    Защо големите фирми по света поглеждат към Румъния, а нас ни подминават като голям камък?
    Въпрос на територия и население ли е това?

    Между другото оборота на Румъния за IT техника за миналата година бил 1 млрд. евро, очаквало се тази година да се удвои.
    Да, ама както вече писах в друг пост - по техните реклами често наблягат на Dell, HP, за разлика от нашите, където наблягаме на Garnier, Always Ultra и д-р Ливайн...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #2

    Re: Майкрософт център в Букурещ.

    Много жалко наистина , сигурен съм , че нашите момчета и момичета в сферата на IT са много по добри от румънските. 800 работни места тука щеше наистина да е добре.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Майкрософт център в Букурещ.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Мамалигарите пак ни изпревариха!
    Майкрософт открил център за югоизточна Европа в Букурещ, с 800 работни места.
    Показваха по телевизията как румънският президент награждава с орден Бил Гейтс.
    Защо големите фирми по света поглеждат към Румъния, а нас ни подминават като голям камък?
    Въпрос на територия и население ли е това?
    Не, въпрос на преценка на конкретната фирма е. НР например откриха центъра си в България. В него даже работят и хора от този форум, много добри специалисти.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #4

    Re: Майкрософт център в Букурещ.

    Ето тук: http://dnes.bg/article.php?id=32573 е обяснено защо Майкрософт са открили центъра си в Букурещ!!!


    Mod. Edit IvO™

    Steky, поправих ти линка.


    10x, IvO™

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #5

    Re: Майкрософт център в Букурещ.

    Поне него е срам да ти си каже румънското президенче

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #6

    Re: Майкрософт център в Букурещ.

    Нещо като: "Извинявай братко Били, абе - бръкнахме ти леко в джоба, ама тез парички дет' ги взехме от там, ти - с тях и без тях, ама на назе много добра работа ни свършиха ! Наште м'чета бяха прости хакерчета, а сега са вече образовани (хакери) ИТ специалисти и се прославиха и в чужбината чак!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #7

    Re: Майкрософт център в Букурещ.

    Дам, а наште му снасят за извинение парички за лицензи и то за софт под наем, след 3 години пак, и после пак и пак...

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #8

    Re: Майкрософт център в Букурещ.

    Маи некои трябва да преслуша и саита на румънския президент

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Re: Майкрософт център в Букурещ.

    Не подценявайте румънците. Откъдето и да ги погледнеш са в пъти по добре от нас.
    Особено през последните пет години.
    Дори нямате представа, колко голяма част от нещата, които ползваме в която и да е сфера идва от Румъния. Географски. Само че там не искат рушвети за строене на заводи.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #10

    Re: Майкрософт център в Букурещ.

    Не подценявам, поне аз лично, румънците, що се отнася до ИТ сектора.
    Изпревариха ни и продължават да вземат преднина, за съжаление .
    Още на 02 януари ми кацна на мейла оферта от румънски дистрибутор на компютърни компоненти базиран и в Австрия,
    с която ме канеше да се запозная с възможностите за бъдещо партньорство.
    То май да отида за зареждане до Букурещ ми е наполовина, че и повече по-близо, отколкото до София

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Re: Майкрософт център в Букурещ.

    Изпреварват ни точно, защото не са гъзолизци. Да, изпълняват, каквото им наредят "Големите", но вместо да коленичат и да целуват обувките им в знак на благодарност, питат "а, какво ще получа в замяна?". И на политическо ниво, и като манталитет на отделните хора.

    Имам приятел, който работеше в оперативен център на банка (нарочно не казвам коя). Ръководството решава да отвори подобен клон в Румъния, при което му нареждат да окаже пълна помощ на румънските си колеги и да помогне в обучаването им. Е, моят човек каза, че още при първия разговор с румънеца, който ще заема неговата длъжност в новия клон, една от молбите била "А може ли да ми изпратиш длъжностната си характеристика, за да знам за какво съм отговорен в крайна сметка". Естествено моя човек нямаше длъжностна характеристика, просто в договора пише, че трябва да се изпълняват нарежданията на началниците...

    П.П.
    ...което ме навежда на мисълта за анкета: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,30683.0.html

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майкрософт иска Скайп
    От nikolin във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 07-10-11, 22:30
  2. Нокия + Майкрософт = ?
    От stenly във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-11, 12:34
  3. Интересна реклама от Майкрософт !?!?!?
    От stenly във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 03-03-08, 23:46
  4. Майкрософт признаха Линукс !!
    От Wise във форум Коментирай новина
    Отговори: 11
    Последно: 20-11-06, 11:18
  5. Отговори: 4
    Последно: 13-11-06, 13:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе