Резултати от 1 до 15 от общо 15

Panasonic TH42V70 връзка с комп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    94
    #1

    Panasonic TH42V70 връзка с комп

    Здравейте

    Имам едно питане към хората които са по в час.След 2 месеца четене,гледане и лутане най-накрая станах собственик на една хубава палзмичка Panasonic TH42V70,мисля,че съм направил най-добрия избор.Та въпроса ми е дали въобще мога да го свържа с компа през HDMI изхода и мога да му пусна цифров сигнал от DVI изхода на видеокартата ми.Аз така или иначе съм го свързал през аналоговия но ми е интересно дали е възможно през HDMI и дали ще вади по добра картина.И другото което искам да попитам какви по точно настроики трябва да направя на видеото GE FORCE 9600 Pro че да се вижда едно временно на ТВ-то и на компа,че сега иконите се виждат на ТВ-то,а старт менюто излиза на монитора и трябва да рестартирам постоянно за да прехвърлям сигнала от едното на другото.

    благодаря предварително

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #2

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп

    GE FORCE 9600 Pro
    -няма такава видео карта!!!
    Най-добре е по HDMI да го вържеш ката втори монитор.От DVI изхода на платката с кабел DVI-HDMI. В настройките го правиш на "CLONE"!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    94
    #3

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп

    Да да моя е грешката картата е Radeon 9600 Pro,обаче нещо не става през HDMI изхода,докато през аналоговия си намира компа

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп

    Връзваш го чрез DVI-HDMI и не става?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    94
    #5

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп и впечатления

    Не нестава,дадох 80 лв за кабел който немога да използвам.Незнам дали трябва да се правят някакви настройки след като се върже?
    При аналоговия веднага си го намира като превключа на PC,а когато го пусна през HDMI-DVI и го пусна на HDMI не го открива автоматично


    Иначе панела е доста добър,много съм доволен.Честно казано този черен матиран цвят ми допада повече,картината е идеална,единственото което забелязах е,че като стой доста време на някой канал и след това леко се отбелязват статичните надписи но после се оправят.Филмите от компа се виждат идеално
    Взех го от промоцията която върви в момента,и си мисля че в момента е доста добро предложение цена-качество.
    Доста време мислех по наболят тема PDP\LCD и стигнах до заключението че до цена 2500 лв и над 37 инча по доброто решение е плазмен панел,по принцип LCD повече ми допадаха от към цветове и картина но над 37 инача си маже доста ( до 2500 лв имам предвит),защото има скъпи LCD-та,който въобще немогат да се сравняват с палзмите

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #6

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп

    Пробвай с по-нови драйвери. Дори и Омега такива.
    А сигурно ли е, че кабела е здрав?
    А дали HDMI входа на ТВ работи?
    Последен опит направи с драйвъри на omega и след последния рестарт свържи кабела с картата и ТВ, рестартирай компа и изключи дифолтния си монитор от кабела.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп

    И на мен ми звучи като проблем с драйверите на картата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    94
    #8

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп

    Видеотокартата е нова и драйверите са последните HDMI-DVI кабела също е нов( някакъв марков от 80 лв) и ТВ-то също.
    Сега като разглеждам книжката на плазмата виждам че пише, че не се предполага връзка на компа с тв-то през HDMI и явно това е причината,макар други марки да го предлагат.
    Някой от хората тук който се занимават и работят с такъв вид техника или собственици на ТВ Panasonic нека да споделят дали найстина не се подържа връзка с комп през HDMI ,много ще съм ви благодарен

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #9

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп

    Каква е нативната резолюция на плазмата ти?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    94
    #10

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп

    1024X768

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #11

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп

    Аз съм с Panasonic, но LCD (живо не вярвам, това да е от значение в случая). Връзката ми е точно DVI->HDMI. Няма никакви грижи.Малко си поиграх с настройките на картата, но си го изкара лесно (и ако мислиш, че в момента е хубав образа на филмите - лъжеш се ).
    Без опит да те обидя, но все пак сигурен ли си, че превключваш на HDMI телевизора?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    94
    #12

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп

    превключвам го на HDMI но няма никаква картина,може би трябва да си поиграя повече с настройките на видеокартата.
    Какво искаш да кажеш за качеството на филмите,че е по хубаво през HDMI или през аналоговия?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    21
    #13

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп

    Аз съм със същия ТВ вече на 2 дена , ползвам го с HDMI DVD четящо и DivX но още не съм пробвал да го свържа с РС-то, м/у друото видеокартата също ми е ATI Radeon 9600 XT, така че темата и на мен ми е интересна, пиши дали си успял. Към телевизора има инструкции за връзка с РС но през HDMI.. Ще разпитам приятел с плазмен TВ LG който е с DVI-HDMI възка, дали има някакви особености. Успех!

    офтопик:
    ето ти полезен линк с настройки за PV70
    http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-...re-Quality.php

    виж и това:
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/...a-screen-burn/

  17. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #14

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп

    Цитат Първоначално публикувано от Mihailov
    превключвам го на HDMI но няма никаква картина,може би трябва да си поиграя повече с настройките на видеокартата.
    Какво искаш да кажеш за качеството на филмите,че е по хубаво през HDMI или през аналоговия?
    -ами ето един отговор на тоз въпрос в друг форум:
    It's not easy with the PX/PV TVs.

    With acknowledgement to poster autosapien - he explained it very well ...

    The VGA input can accept and display the native resolution of the plasma, ie. 1024 x 768 pixels. This means when you set your PC/Mac desktop to 1024 x 768, every desktop pixel is perfectly mapped to every screen pixel and the internal scaler of the screen is disabled. The result is a razor sharp desktop and text. So whatever video content you watch, it only needs to be scaled once, eg. PAL video is scaled by the PC/Mac from 720 x 576 to 1024 x 768 and sent to the display where it is displayed at 1024 x 768.

    The HDMI (or Component) input cannot accept the native resolution of the display. It can only accept SD and HD video resolutions (ie 1280 x 720, 1920 x 1080) as opposed to PC resolutions such as 1024 x 768. So if you set your desktop to one of these supported video resolutions (say 1280 x 720), the PC/Mac will scale PAL video from 720 x 576 to 1280 x 720 and send that to the display. The display's internal scaler will then rescale the 1280 x 720 to the screen's native resolution of 1024 x 768, resulting in two scaling operations.

    The only option to avoid this double-scaling via the HDMI input would be to set the desktop to 720 x 576. However, many cards may not support this resolution, and of course it's not HD!

    In short, the scaling operations are as follows:

    PAL video via VGA = 720 x 576 -> 1024 x 768
    PAL video via HDMI = 720 x 576 -> 1280 x 720 (or 1920 x 1080) -> 1024 x 768

    To make matters worse - Panasonic PX/PV series TVs overscan badly on HDMI and Component - I gave up with HDMI and Component from my HTPC and just used VGA instead - relying on a single re-scaling done by my PC graphics card - not ideal!

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Re: Panasonic TH42V70 връзка с комп

    Добре де, доколкото знам при по-новите версии на драйверите на видео картите има опция да изкарват директно 720р или 1080i. Така би трябвало да се получи добър резултат. Все пак такъв сигнал ще получваме и от някакъв бъдещ HD player

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 2 samsunga връзка с комп
    От NIGHTMAN86 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-13, 14:30
  2. Проблем с HDMI връзка между ТВ Panasonic и домашно кино Samsung... ?
    От startus във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 06-07-11, 16:46
  3. Въпрос за Panasonic 32' Full HD и връзка с PC
    От DaGa във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 20-06-11, 14:53
  4. Връзка на комп. с ресивър
    От get във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-09, 20:31
  5. Безжична връзка между комп и ТВ
    От RISTAKI във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 07-08-07, 23:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе