Резултати от 1 до 12 от общо 12

Безжична връзка между комп и ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #1

    Безжична връзка между комп и ТВ

    Разбрах, че имало някакви видеосендери или не знам точно как се казва (предавател и приемник)
    с които може да се направи безжична връзка между компютъра и телевизора, за да може
    човек да си гледа филма от компа на телевизора, когато двете неща са далеч едно от друго
    (например в две различни стаи).
    Та въпроса ми е има ли такова нещо и ако някой го е направил да сподели как е.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Безжична връзка между комп и ТВ

    тези неща са от много години и не са направени специално за комп-тв, а за тв-тв

    минусът е, че излъчва само това, което гледаш на първия, което бе и неудобството едно време, но в този конкретен случай определено би вършило работа

    убеден съм, че се продават във всеки втори магазин за телевизори/част и т.н.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #3

    Re: Безжична връзка между комп и ТВ

    Влез в някой от магазините на TCM. Имат такива. Предава видео и стерео аудио (при мен през три стаи около 15 метра без никакави забележки).
    За 40 лв. го взех преди година. В различни TCM магазини съм го виждал на цена между 40 - 55 лева.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re: Безжична връзка между комп и ТВ

    Има ги в Техномаркет. Има специално за пращане от PC към TV, мисля че бяха на Philips към 130 лв. Ползвах подобно, само че от видео към ТВ, около 100 лв.
    Ами вижда се, не че не се вижда, но картината е леко по тъмна от загубата на сигнал, всяка стена добавя и малко снежинки в образа, както и който съсед си пусне нещо с електромотор - още снежинки.
    При вариантите за видео към ТВ има и обратна връзка. Например ползвах изхода на сигнала от приемника на ITV партнер за да го гледам на ТВ в друга стая. Обаче как да си смениш канала, като ITV приемника си е в друга стая, нали? Обречен си да гледаш избраният предварително канал.
    Затова в този комплект си има LED IR излъчватели, свързани към сендера и се лепват със самозалепваща лепенка на IR прозорчето - може на видео, на DVD плеър, на САТ приемник както беше в моят случай. И докато си гледаш в другата стая, насочваш дистанционното към ресивера, а той препраща сигнала към сендера, а той - към тези IR излъчватели. По този начин от другата стая докато си гледаш - ползваш дистанционните на съответните устройства. И си сменяш каналите, даваш команди на плеърите и т.н.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #5

    Re: Безжична връзка между комп и ТВ

    Аз имам от преди 5-6 години такъв видео сендер. Бях го взел за около 20-тина лева. Върши перфектна работа, само дето понякога водео картата не го открива като товар и се налага да рестартирам компютъра за да го открие. Това се решавало със съпротивление на входа на сендера, но не ми се занимава.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #6

    Re: Безжична връзка между комп и ТВ

    коранто, а пускал ли си филм на компа със субтитри и да го гледаш на тв-то, защото
    някой беше споменал из нета, че букви не се четат.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #7

    Re: Безжична връзка между комп и ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от RISTAKI
    коранто, а пускал ли си филм на компа със субтитри и да го гледаш на тв-то, защото
    някой беше споменал из нета, че букви не се четат.
    Само за това го ползвам. Няма никаква разлика от обикновената връзка ТВ-Оут -> Телевизор с чинч или S-Video.
    Качеството на картина и звук си е както трябва. Субтитрите - каквито трябва (излизат си както съм си ги настроил в плейъра на компа).


  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Безжична връзка между комп и ТВ

    ristaki, не се четат малките букви на програмите, заради ниската разделителна способност на телевизора
    при гледането на филми е друга работата....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #9

    Re: Безжична връзка между комп и ТВ

    Благодаря на всички за информацията, ще го пробвам.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #10

    Re: Безжична връзка между комп и ТВ

    Имай в предвид че при една стена криво ляво ще работи, но при повече стени ще имаш смущения, по-тъмна и червенееща картина заради слабият сигнал.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #11

    Re: Безжична връзка между комп и ТВ

    Нямам стени, просто компа ми е в кабинета а тв-то в хола и разстоянието е 10-тина метра,
    затова не искам да позвам кабели.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #12

    Re: Безжична връзка между комп и ТВ

    С кабел определено ще имаш по-добър резултат, особено ако ТВ-то ти е по-голям LCD или плазма, а не малък с кинескоп.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 09-09-11, 20:51
  2. Wifi безжична връзка
    От dangerfield във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 18-01-10, 13:30
  3. безжична връзка
    От shanko във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 16-04-09, 10:33
  4. Проблем с пц - безжична връзка - тв
    От Jogo_1 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 28-04-08, 22:30
  5. Безжична връзка между компютъра и телевизора.
    От centrino във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 9
    Последно: 03-11-07, 17:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе