Резултати от 1 до 12 от общо 12

препоръка за DVD player

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #1

    препоръка за DVD player

    Здравейте!
    Благодарен съм Ви за споделяния опит и препоръки. От скоро съм с 42" плазма PV 70 . Търся като временно решение двд плеър желателно панас, докато се обзаведа с хубав рекордер(HD/блу рей дали ще станат скоро достъпни). Аудиото сега е с техникс сд плеър и усилвател/тунер в режим стерео.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re: препоръка за DVD player

    Не си посочил цена.
    Най-общо казано е задължително да имаш плеър с хубав плеър с добро прогресивно сканиране и конвертиране до 720р.
    Понеже имам същия телевизор, най-добър резултат съм постигал с плеър Denon 1930, но новия му модел 1940 струва 750 лв.
    АКо това не е твоята цена може да разгледаш следните модели:
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=1034

    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7719

    http://www.electron.bg/product_info....roducts_id=800

    Малко по-евтин модел е
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09022043

    За съжаление Панасоник в момента няма добро предложение в тази сфера
    Ползвах известно време този модел, но не останах очарован
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09021630


  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #3

    Re: препоръка за DVD player

    Подкрепям колегата!
    Аз също ползвах 3 месеца PANASONIC DVD-S52E-S ,но го разкарах заради слабото му представяне в аудио режим.Препоръчвам ти предложения модел Сони,няма равен като качество на картината и звук в бюджетен клас.За още 100 лв.,можеш да си вземеш и DVD Рекордер Sony RDR-GX350B.Така ще можеш да подадеш на телевизора до 1080р сигнал от тунера на рекордера и да гледаш квази HD телевизия.
    Ако държиш на PANASONIC вземи DVD-S511E-K,опростен модел но със VIERA LINK.
    Иначе BRAVIA® Theatre Sync на Sony работи с VIERA LINK на Тв Panasonic без включването на телевизора,т.е. около 95% от функциите.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #4

    Re: препоръка за DVD player

    Благодаря за бързите и конкретни отговори. Към лазарус18 - точна забележка. Цена... уж нещо временно, година или повече, докато мога да си позволя хд/блу рей рекордер, пък във връзка с това - консумативи, хд съдържание - все още неща под въпрос(и финансов). Но временните неща.... Затова денона като че ли ми е малко скъпичък. Какъв би бил твоят избор от посочените. Панаса посочих заради ДУ(общо), но от х8852 разбирам, че Сони ДУ е мулти бранд. Май стана малко объркано, извинете!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #5

    Re: препоръка за DVD player

    Аз също съм за Sony!
    Pioneer според братушките ЗАВИСВАЛ на някои Xvid, а такива са 90% може би от филмите в нета. Така и не разбрах точно на какъв тип кодировка го прави този номер.
    В крайна сметка като евтин вариант може да се вземе и Philips-а. Ако не за друго, само заради поддръжката на нов FW от официалния сайт на компанията.
    Другото е LG DVX-278, oкоето работи добре, но не помня дали управлява други марки TV.
    А и не мисля, че е необходимо, защото и без това само сменя канали, превключва AV входове и изключва звука на TV. За 15 лв. от TCM си взимаш едно обучаемо дистанционно с поддръжка на teletext - Medion / Tevion и си решаваш въпроса!

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #6

    Re: препоръка за DVD player

    На тъпият Филипс как може да не сложат оптика за аудиото...

    А иначе дистанционното на LG DVX-298H според книжката управлява следните телевизори: LG / GoldStar, Zentih, Samsung, Sony и Hitachi.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    35
    #7

    Re: препоръка за DVD player

    Аз съм собственик на Pioneer DV-696AV от около 9 месеца и съм супер доволен. Чете всичко. Аудиото му е супер. Този плейър е с чип на Mediatek а именно Mediatek MT1389 EXE (DivX Ultra Certified), което означава, че има моднат firmware за него и се оправя размера на субтитрите на DivX.

    Моднат firmware от тук:
    http://www.pioneerfaq.info/english/d...tion=Firmwares

    Има доста информация за модела.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #8

    Re: препоръка за DVD player

    Здравейте! Търся си "бюджетен" DVD плейър. До 150 лева. По възможност управлението му да е на фронталния панел, защото смятам да стои в audio rack-а ... Ще гледам най-вече DivX с BG субтитри, но имам и доста оригинални DVD-та, в това число и правени на DVD+/-R. Като опция е добре да има и +/-RW. Естествено трябва да плейва и mp3, но чудеса в аудио режим не очаквам - за качествения стерео звук си имам добра озвучителна техника от едно време - CD Pioneer и Yamaha AX-570.

    Насочиха ме към LG 162 и 172, но искам първо да чуя и мнения на собственици, защото в магазините всичката им стока уж хубава (така казват продавачите). За SONY разбрах, че имали проблеми с някои дискове при четене, а Pioneer не искам, защото откакто си смениха логото не ги признавам. Yamaha също. Телевизора ми е с 54 см диагонал, така че субтиттрите трябва да не са ситни.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #9

    Re: препоръка за DVD player

    При направената разходка из магазините се спрях (като дизайн) на:

    - LG DVX-298H. Има USB и пише HDMI. Обаче е китайски. Другото си го има.
    - Philips DVP5960 - също с USB, като дизайн бива, но пък екранчето му е отчайващо грозно...
    - JVC XV-N652S - допадна ми като дизайн, дават го със субтитри на БГ, няма USB обаче...

    Някакви коментари и препоръки?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #10

    Re: препоръка за DVD player

    LG DVX-298H и JVC XV-N652S са един и същ плеър като изключим USB-то. И двата ги правят в Индонезия.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #11

    Re: препоръка за DVD player

    Хъм... Започва да става интересно. На JVC-то отзад пише Made in Malaysia. Но ако е същото като LG, това означава, че няма да има проблеми с DivX филмите и субтитрите на български.
    Иначе засега предпочитанията ми клонят към Philips.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #12

    Re: препоръка за DVD player

    Току що гледах на фирмения сайт на Филипс, че 5160 "плейва всичко" в сравнение с 5690. Тотално съм объркан.
    Освен това някъде видях мнение, че 5960 няма формат 4:3 (какъвто ми е телевизора - неам плазма)... Дали е така?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Препоръка за ОТ
    От bmwhamann във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-14, 17:02
  2. Препоръка за LG
    От andro69 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-12, 13:30
  3. Препоръка за TV
    От rusigenev във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 14-12-11, 14:50
  4. Препоръка за НЕТ+ТВ
    От neillmakoli във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 22-12-09, 14:41
  5. Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
    От MrMyr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-07, 16:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе