Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Препоръка за TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #1

    Препоръка за TV

    Здравейте,
    мисля да се възползвам от коледните намаления и аз най-накрая да си взема телевизорче Проблема е в това, че колкото повече информация чета, толкова повече се обърквам... Бюджета ми е 1500 лв. Ще се ползва за гледане на телевизия, някой друг филм от флашка и някоя игра от компютъра (горе-долу за всичко ) На Мтел съм, без HD пакета. Бях се спрял на SAMSUNG UE-40D6100 или SAMSUNG UE-40D6000, но нещо взех да се отказвам от тях с това 1/2 3D и малкият шанс матрицата да е на SAMSUNG. Другия модел беше SONY 3D KDL-40EX720, но там плеъра е големият проблем, което автоматично прибавя едни 200 лв отгоре за мултимедиен плеър и излизам от бюджета... И става голяма каша в главата ми
    Може ли да ми препоръчате нещо, което да отговаря на тези неща, ако въобще има такъв модел Ще се пазарува от ТМ, ТП или някой друг магазин във Варна, няма никакво значение, просто искам да го видя на живо с очите си преди да го взема.
    Благодаря предварително за отговорите.

    P.S. искам да е 40 или 42 инча и ще се гледа в доста осветена стая

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Re:Препоръка за TV

    SAMSUNG UE-40D6000
    При малките диагонали трудно ще забележиш проблема с 3D.

    или се напъни малко за PANASONIC TX-P42GT30E
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-TX-P42GT30E

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    60
    #3

    Re:Препоръка за TV

    Цитат Първоначално публикувано от rusigenev
    Другия модел беше SONY 3D KDL-40EX720, но там плеъра е големият проблем, което автоматично прибавя едни 200 лв отгоре за мултимедиен плеър и излизам от бюджета... И става голяма каша в главата ми
    Какъв е проблема с плеъра ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    12
    #4

    Re:Препоръка за TV

    Хм, и аз съм в шах с избора... и те разбирам идеално. BTW ... SAMSUNG UE-40D6000 с този лъскав дисплей не е много за осветена стая, т.к. прозорци(или лампи) се виждат доволно на него. 3D-то според мен си струва за по-голям TV, но то вече е стандартен плюс в този клас. Аз загледах http://www.technomarket.bg/products/...shiba-40tl838g, ще имаш и за плеар пари... но hristoslav2 не го препоръчва... Иначе е и с 5г. гаранция мисля.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5

    Re:Препоръка за TV

    Цитат Първоначално публикувано от eternal_frost
    Аз загледах http://www.technomarket.bg/products/...shiba-40tl838g, ще имаш и за плеар пари... но hristoslav2 не го препоръчва... Иначе е и с 5г. гаранция мисля.
    Не го отхвърлям. Просто моделите на Тошиба не ми допадат. Въпрос на вскус

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    12
    #6

    Re:Препоръка за TV

    ок

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #7

    Re:Препоръка за TV

    За PANASONIC-а няма да стане. Ще го вземам на изплащане и заплатата няма да стигне Иначе, който е решил да си взема SAMSUNG UE-40D6000 в ТП го дават с 2 чифта очила, а в ТМ им били свършили очилата и сега го предлагат без А това с дисплея, че е лъскав май ще се окаже доста голям проблем.... Някакви други модели, марки за тези пари отворен съм към всякакви предложения като изключим Toshiba, нещо и на мен не ми се нравят

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Re:Препоръка за TV

    "Лъскавият" панел не е проблем ,а предимство ,а и ако се позамислите -досега сте гледали на много /в пъти/ по лъскави CRT TV. Осветлението в повечето техно вериги е силно ,колкото в дневно осветена домашна стая.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    12
    #9

    Re:Препоръка за TV

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    "Лъскавият" панел не е проблем ,а предимство ,а и ако се позамислите -досега сте гледали на много /в пъти/ по лъскави CRT TV. Осветлението в повечето техно вериги е силно ,колкото в дневно осветена домашна стая.
    Съгласен съм, че лъскавия панел е по-ефектен и създава по-красиво усещане... но не мисля че е удачен вариант за всяко място. Лаптопът ми е такъв и определено се съобразавам. Аутдоор лаптопите са само матови. Терасата съм я направил стая и впредвид, че е доста слънчева бъдещото 32' TV там няма как да е лъскаво - огледалния ефект (особено през деня) ще е неприятен. Но всичко е субективно...

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #10

    Re:Препоръка за TV

    От "лъскав" до "лъскав" /панел/ има огромна разлика.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #11

    Re:Препоръка за TV

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    "Лъскавият" панел не е проблем ,а предимство ,а и ако се позамислите -досега сте гледали на много /в пъти/ по лъскави CRT TV. Осветлението в повечето техно вериги е силно ,колкото в дневно осветена домашна стая.
    а сега де предимство ....... Твърдо не съм съгласен. Всички сери които излизат са с възможно повече мат. Точно за да няма отблясъци от други светлини източници, които да дразнят окото. Излез на слънчева светлина с мат и лъскав и ще разбереш. Да не говорим че ЧЕРНОТО изглежда много по плътно и истинско в цветовете. Ще го усетиш като погледнеш 2ТВ от една и съща марка един до друг мат и не-мат и ще видиш....

    До колкото едно време какви са били ТВ-то, ами да видим какви са били колите тогава и да не си слагаме АБС/ЕПС.......... че чщели да се развалят а стига гроздето на съседа е кисело....


    Иначе гледай нещо на SONY / SHARP
    аз лично не акцентирам на 3Д да има толкова ...... /какво има на 3Д free/

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #12

    Re:Препоръка за TV

    Нещо си се заблудил - по-високите и по-скъпи серии са "лъскави" и има защо .А аз за мен сравнението отдавна съм го направил ,не само в магазин ,а и в домашни условия и следващи ми /а и всички следващи / ще са с "лъскав" панел /поне докато не сменят технологиите или някакъв нов тип ТВ /

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #13

    Re:Препоръка за TV

    Благодаря на всички за мненията
    За сега остава Самсунга. Само искам да попитам още нещо , за тези пари няма ли да може да се вземе LCD от горен клас, което да се вижда по-добре? Примерно PANASONIC TX-L42V20E - струва със 100 лв повече, но като гледам е от "V - флагманска серия" или PANASONIC TX-L42G20ES - 1,099 лв, но и той е от хубава серия G - върхова серия.... започва да става сложно отново Сега намерих и SAMSUNG LE-40C750, който е на същата цена като D6000 - 1500 лв, но и той е с една серия нагоре .... Или това SONY KDL-40HX700AEP - също е по-малко пари и вече наистина незнам какво да правя.
    Има ли много голяма разлика между LED и LCD. От това, което четох разхода на ток бил по-голям (че ще гори с 5 W повече ток не ме интересува) и контраста по-малък (което вече не знам дали има видима разлика)... фрапантно ли е?
    P.S. На Sharp хубавите модели не влизат в бюджета ми, така че отпадат

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #14

    Re:Препоръка за TV

    PANASONIC TX-L42V20E - твърдо не, при 1600 лв.
    PANASONIC TX-L42G20ES - бива, само че как ще намериш неупотребяван не ми е ясно
    SAMSUNG LE-40C750 - е супер и според мен по-добър от цялата 6-а серия 2011 г. (нямам наблюдения за 3D-то му обаче), а как ще намериш неупотребяван не ми е ясно
    SONY KDL-40HX700AEP - HX е серия, която доста харесвам, само че как ще намериш неупотребяван не ми е ясно

    Въобще, насочил си се към миналогодишни модели, при които основната трудност е да намериш здрав останал (а пък ако трябва и да не е мострен, трудността е още по-висока).

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    1
    #15

    Re:Препоръка за TV

    Здравейте. Аз съм също в коледна дилема. Спрял съм се на Samsung UE-46D6510. Някой има ли наблюдения?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръка за ОТ
    От bmwhamann във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-14, 17:02
  2. Препоръка за ЛЕД тв :)
    От ispanecaaaa във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 22-03-12, 22:02
  3. Препоръка за LG
    От andro69 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-12, 13:30
  4. Препоръка за рутер
    От Tyna във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 09-08-10, 15:34
  5. Препоръка за НЕТ+ТВ
    От neillmakoli във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 22-12-09, 14:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе