Резултати от 1 до 6 от общо 6

Най-добър кодек?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    15
    #1

    Най-добър кодек?

    Може ли да ми кажете най-добрия кодек. тряа ми да си компресирам клиповете, нали знаете, че излизат от камерата по 1 гб Кой разваля качеството на картината до най-малка степен? и има ли вобще някой които не я разваля вобще? който не я роменя? Ще се радвам на секи полезен коментар :] Дайте и линк за даунлоудване на кодека ако може

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #2

    Re: Най-добър кодек?

    Не съм се занимавал сериозно с обработка, но такова животно като "някой които не я разваля вобще" не съществува!

    Какъв ти е проблема с 1ГБ клип? ДВД-тата към днешна дата са пренебрежимо евтини и не виждам смисъл да компресираш със загуба на качество ...

    ПП: И не не зная че излизат по 1ГБ. Размера не трявба ли да зависи от времетраенето на записа?

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Най-добър кодек?

    определено трябва да се мине към различен от оригиналния, защото тогава шансът да се подкара на нещо различно от компютър със специално инсталиран кодек/софтуер за камерата е практически нулев

    като най-"безболезнено" решение бих препоръчал правенето на DVD....

    иначе програми бол - кеф ти от елементарните като convertx2dvd, че чак до премиер-а на adobe

  5. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #4

    Re: Най-добър кодек?

    От клипове правени за домашно ползване с камера се очаква да вървят на всички устройства у дома и при роднини. Препоръчвам ти да ги правиш директно на ДВД дискове без да губиш качество. Добър софтуер за capture, обработка, конвертиране към ДВД и запис е - Ulead VideoStudio.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    15
    #5

    Re: Най-добър кодек?

    ненененен.... ше праа много клипове и ше ги съединя, филм уе бацио а и ми тряа малко да ги обработя, малко ефекти рязане и такиа... за тва ви искам тая информация за кодек... и са, некои мое ли да ми помогне?

  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #6

    Re: Най-добър кодек?

    Цитат Първоначално публикувано от MasteRMind
    ненененен.... ше праа много клипове и ше ги съединя, филм уе бацио а и ми тряа малко да ги обработя, малко ефекти рязане и такиа... за тва ви искам тая информация за кодек... и са, некои мое ли да ми помогне?
    Абе Колега, прочети малко из нета какво прави тази програма
    Тамън за твоите неща е ... реже, обединява, ефекти добавя и т.н. VirtualDub пък прави "суровия" клип на DivX (да уточня, че това е намален размер!!!!). Кодеците, които можеш да използваш са доста за ВиртуалДуб кодека се казва - Huffyuv codec. Той обаче не е удачен за големи материали, също така добро решение е MJPEG кодек, за пример пробвай Morgan Multimedia MJPEG . Темата е доста приятна за дискутиране, но начина ти на писане предполага неуважение към губилите си времето да ти обясняват.
    Опитай се да се просветиш и сам на :
    http://www.videohelp.com/


    ПП. Сони Вегас виж също

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. непознат аудио кодек
    От vandu във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-07-12, 10:10
  2. Как се инсталирва х.264 кодек
    От shutdawn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 03-03-08, 22:40
  3. Кодек за CMP4
    От blue_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 14-09-06, 14:31
  4. Липсващ кодек?
    От Raid във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 28-10-03, 10:39
  5. Трябва ми кодек - DIV4
    От Pitar K във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 02-01-03, 13:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе