Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #1

    Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    Здравейте,
    След дълго четене на форума си купих Самсунг 37А550.
    Нещо странно се случва като го включа към лаптопа (ХДМИ към ХДМИ) и пусна ХД филм и ми насича. А ако си пусна филма на лаптопа си върви без проблеми.
    Някой срещал ли го е този проблем???

    И още нещо. Така и не мога да си направя свестни настройките за ТВ. Като монитор като го ползвам цветовете са НЕВЕРОЯТНИ , но към булсата всичко сивее.
    В другата стая е стария тв ЦРТ и цветовете са в пъти по добре(имам си 2 приемника на булсат). Та някой по опитен ако може да ми даде някакви примерни настроики ще съм много благодарен.

    Поздрави , Жоро.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #2

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    Виж тази тема.
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,39078.0.html
    Такъв ли е проблема ти? Ако да решението е описано.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #3

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    Ами значи ако сртава въпрос за това разминаване за части от секундата межуд горния и долния край на картината, това ми се получи на интрото на една игра. Бях чел темата вече и затова ми направи впечатление.
    Лошото е че не е там проблема. ХД филмите си насичат просто брутал. Не може да се гледа. Компа е Intel centrino dual core 2.1 ghz, 2gb ram , Geforce 8600gs 512ram.
    Утре ще сложа още 2гб рам , но се съмнявам да се оправи. Адски ме е яд.
    Друго което забелязах. ХД Трансформърс беше невероятно красиво да се гледа (въпреки насичането) но един друг филм пак 1080п цялата карина беше в нещо като зелени точки .

    Моля ви помогнете с идеи.

    За НЕ ХД сигнал - имаше насичане, но като пуснах на 24хз се оправи.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #4

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    Не мога да съм сигурен, ама все ми се струва че проблема е по скоро до компютъра, отколкото до телевизора. На коя игра интрото ти направи този проблем и във каква резолюция беше?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #5

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    За Едно от новите НФС-та говорех. То на 1920*1080 си насича, това е зарди компа ясно. Та на 1440*900 го бях пуснал и се получи точно това разцепване на картината (горната и долната част).
    Въпроса е че филмите си вървят добре на лаптопа като ползвам неговия монитор.

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #6

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    Цитат Първоначално публикувано от TheValidator
    Здравейте,
    След дълго четене на форума си купих Самсунг 37А550.
    Ако си чел внимателно никога няма да си купиш Самсунг

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #7

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    Цитат Първоначално публикувано от kaki
    Ако си чел внимателно никога няма да си купиш Самсунг
    Амии аз четох доста внимателно и взех че си купих SAMSUNG, явно нещо съм пропуснал ама не се сещам какво.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Амии аз четох доста внимателно и взех че си купих SAMSUNG, явно нещо съм пропуснал ама не се сещам какво.
    Изпуснал си това, че уникални тапири се намират във всеки форум

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    10
    #9

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    Мисля си, че проблема ти е изцяло в лаптопа в случая, а не в телевизора. Процесора е слаб за full hd, ако си под хр - забравяш за хардуерно ускорение от видеото без някои странични намеси... няма нужда от повече рамец, няма да промени нищо в случая.

    Пробвай да разкараш всички кодеци и качваш един гол kmplayer и мъчиш с него... всъщност доста вероятно е да е софтуерен проблема ти, щом казваш че и "НеХД сигнала" сече... каквото и да значи това .

    Можеш да опиташ и смяна на драйвърите на видеото, абе тест му е майката... успех от мен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #10

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    JOdeci - ДОбре нали вървят филмите на самия лаптоп без проблем? С виста е иначе и мислех че 2та ГБ са малко. Картата е 512мб нейна си памет, но се разширява до 2гб ако има рам. Затова си мислех че рама може да помогне.
    Какви са тези странични намеси???
    Ще го мъча.
    А може ли да е от скаан кабел, 2м на геймбърд ?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #11

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    Проблема не е в лаптопа, нито при HD риповете. Когато си купувал телевизора не си обърнал внимание на този факт. Забелязва се такова насичане, друсане или както и да го наречем кофти оправление на движението на картината почти при 80% от днешните LCD/PLASMA TV.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #12

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    Цитат Първоначално публикувано от TheValidator
    JOdeci - ДОбре нали вървят филмите на самия лаптоп без проблем? С виста е иначе и мислех че 2та ГБ са малко. Картата е 512мб нейна си памет, но се разширява до 2гб ако има рам. Затова си мислех че рама може да помогне.
    Какви са тези странични намеси???
    Ще го мъча.
    А може ли да е от скаан кабел, 2м на геймбърд ?
    Според мен единственото разумно обяснение е че имаш сериозен проблем с драйверите и то в часта в която управляват HDMI изхода. Не си първия човек с проблем във видео изходите. По принцип четох за доста проблеми на NVIDIA драйверите със VISTA. Ако беше с XP понякога с DOWNGRADE на драйверите се решават тези проблеми, при VISTA обаче това не е добра идея. Това което описваш може и да е проблем при работата на хардуерното ускорение когато се извежда към HDMI. Изобщо - инсталирай други драйвери за видеото. Пробвай и със софтуерни декодери за H264 и ако имаш възможност иди и виж как се държи лаптопа на друг телевизор със същите филми.
    Определено продължавам да смятам че проблема ти е софтуерен въпреки по горното мнение!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #13

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    Soon - Насичането не е леко което мож е да се среща при всички ЛСД ТВ-та. Просто не може да се гледа .
    Елкос - Явно е това ще трябва да се поразровя за драйвери. А за кодек съм с к-лайт дали да не го ънинстална и да сложа нещо друго.
    Какво ще препоръчаш като плейър за ХД и някви кодеци ако знаеш също ще ми е в помощ.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #14

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    TheValidator ако направиш същото свързване и опит да плейниш HD с лаптопа си само, че на телевизор Sony W4000 изобщо ще видиш същото гадно нещо, чак не се гледа. Идва ти да му перниш една бутилка в дисплея.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    67
    #15

    Re: Проблем:ХД насича на Самсунг а550.

    Добре де тогава какъв е смисала от ХД.
    Пък и нали съм виждал колко добре изглежда с ХД сигнал в магазина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. philips 55pfl8008s насича картината
    От Strike във форум Philips телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 24-08-14, 15:35
  2. Проблем с телевизор Самсунг
    От FearMe във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 15-01-14, 18:25
  3. звука на хд клиповете от нета насича
    От borivst във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-12, 12:39
  4. GTA4 насича
    От VPM във форум ИГРИ
    Отговори: 13
    Последно: 22-03-11, 22:21
  5. проблем с лсд самсунг
    От aad във форум Samsung телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 07-11-08, 15:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе