Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

home cinema и свързването и към компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    6
    #1

    home cinema и свързването и към компютър

    Здравейте.
    Въпроса ми е мога ли да свържа стандартна система за домашно кино към компютър. От прослушването ми по магазините установих че евтините системи за дом. кино (до 350 лв) свирят по-добре от активните евтини (до 200-250лв) 5.1 системи за компютър. Идеята ми е да си купя една система за дом. кино и да продам DVD плейъра, а после да свържа колонките към компютъра. Въпросите са:
    1. Шест каналният усилвател се намира в колоните, а не в плейъра нали?
    2. кабелите които излизат от колонките и се включват в плейъра с чинчове или жакове или с голи жици и щипка?
    3. Въобще има ли смисъл цялата идея?
    Препоръчайте ми и нещо конкретно към което да се насоча.
    Благодаря ви.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #2

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    На повечето които съм виждал, усилвателя се намира в ДВД плеъра, което обезсмисля всички останали точки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #3

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    Здравей,

    има комплекти колони (5.1), които се продават отделно от DVD плейър. Те са с вграден в Subwoofer-a 5.1 усилвател. Като качество на звука не очаквай нещо размазващо, но върши работа. По мое мнение ще свирят доста по-прилично от които и да било колони в комплект за домашно кино (плеър+колоните) в този ценови клас.
    Та по въпросите:
    1. Да, на тези колони за които говоря, усилвателя е в колоните. (По мое мнение в повечето случаи усилвателя си е точно там).
    2. От компютъра ти излизат или 6 "чинча", или 1 кабел с цифров сигнал (не знам как точно се води). Те влизат в съответните входове на subwoofer-a. Сателитните колони се включват в subwoofer-a с "жичка в щипка", както си се изразил .
    3. Лично за мен смисъл има. Използвам си компютъра като мултимедиен център за музика и филми (PC-то е свързано и към един чудесен 32" телевизор). Колоните са TeleTech. Китайски са, не са нещо кой знае какво, но за цена от около 180 до 250 лв вършат чудесна работа. Смея да твърдя, че свирят по-добре от комплектите за домашно кино и от повечето компютърни колони, пък били те и Creative. Суб-а и сателитките са в дървени кутии, не в пластмасови. Самите кутии са си високи (не ти трябват отделно стойки и т.н.). Суб-а има и вградено радио. Имат и дистанционно.
    За мен подобно решение е добро за цената си. Със сигурност има по-качествени решения, съответно за по-висока цена, както и по-некачествени за по ниска.
    Ако искаш инфо къде можеш да намериш подобни колони (TeleTech) пиши допълнително.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    rockrull, до 350 лева има много системи за Домашно Кино, но големият им проблем, е че нямат средни честоти!!! Имат си бас, къде ставащ къде орязан(САМСУНГ), високите са сносни, но средните нещо се губят.
    wolf, пич не те знам какъв слух имаш, но мойте "ГАДНИ" CRAETIVE T 5900(200 лева) заедно с моята CRAETIVE LIVE Player 5.1, убиват като качество на звука повечето системи от класа до 500 лева!!! Не говоря за СИЛА, а за качество. Бих казал, че баса с "мижавите" си 24 W мощност има повече сила от 50-60-70 W басове на тея системи. Не те знам колко колони си чул, но чак по хубави от КРЕАТИВ и с дървени кутии и с радио и с незнам какво си??? Само се замисли колко е цаната на едни такива колони, но маркови и как твоите "по-хубаво" свирещи TeleTech могат да струват някакви си 200 лева или там колко са!!! Само за твое знание CAMBRIDGE SOUND WORKS на Креатив за около 300 евро са в пласмасови кутийки всичките колони, само баса е дървен и с отделен усилувател. Колоните са колкото средно голям мъжки юмрук, но при тях размера няма значение, гони се качество.
    Нищо лично, но първо мислете, а после пишете!!!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #5

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    Цитат Първоначално публикувано от rockrull
    Здравейте.
    Въпроса ми е мога ли да свържа стандартна система за домашно кино към компютър. От прослушването ми по магазините установих че евтините системи за дом. кино (до 350 лв) свирят по-добре от активните евтини (до 200-250лв) 5.1 системи за компютър. Идеята ми е да си купя една система за дом. кино и да продам DVD плейъра, а после да свържа колонките към компютъра. Въпросите са:
    1. Шест каналният усилвател се намира в колоните, а не в плейъра нали?
    2. кабелите които излизат от колонките и се включват в плейъра с чинчове или жакове или с голи жици и щипка?
    3. Въобще има ли смисъл цялата идея?
    Препоръчайте ми и нещо конкретно към което да се насоча.
    Благодаря ви.
    Хм, все пак е редно да сравняваш системи за домашно кино и активни комплекти колони за РС от един и същи ценови клас. 350 не са 200-250. Това са 100-150лв разлика.
    1. Тц, намира се в DVD плеъра.
    2. Ако говорим за колони за РС - с чинчове, ако говорим за DVD система за домашно кино - с голи жици със щипки. Би трябвало де.
    3. Не. Заради т.1. Все пак са замислени като различни платформи.

    Цитат Първоначално публикувано от wolf
    Здравей,

    има комплекти колони (5.1), които се продават отделно от DVD плейър. Те са с вграден в Subwoofer-a 5.1 усилвател. Като качество на звука не очаквай нещо размазващо, но върши работа. По мое мнение ще свирят доста по-прилично от които и да било колони в комплект за домашно кино (плеър+колоните) в този ценови клас.
    Та по въпросите:
    1. Да, на тези колони за които говоря, усилвателя е в колоните. (По мое мнение в повечето случаи усилвателя си е точно там).
    2. От компютъра ти излизат или 6 "чинча", или 1 кабел с цифров сигнал (не знам как точно се води). Те влизат в съответните входове на subwoofer-a. Сателитните колони се включват в subwoofer-a с "жичка в щипка", както си се изразил .
    3. Лично за мен смисъл има. Използвам си компютъра като мултимедиен център за музика и филми (PC-то е свързано и към един чудесен 32" телевизор). Колоните са TeleTech. Китайски са, не са нещо кой знае какво, но за цена от около 180 до 250 лв вършат чудесна работа. Смея да твърдя, че свирят по-добре от комплектите за домашно кино и от повечето компютърни колони, пък били те и Creative. Суб-а и сателитките са в дървени кутии, не в пластмасови. Самите кутии са си високи (не ти трябват отделно стойки и т.н.). Суб-а има и вградено радио. Имат и дистанционно.
    За мен подобно решение е добро за цената си. Със сигурност има по-качествени решения, съответно за по-висока цена, както и по-некачествени за по ниска.
    Ако искаш инфо къде можеш да намериш подобни колони (TeleTech) пиши допълнително.
    1. Нещо се бъркаш май. Ако усилвателя е в събуфъра, тогава врътката за силата на звука трябва също да е там, а не би трябвало да е там. Представи си колко "удобно" би било човек да се вре като къртица да регулира звука ако врътката е на уфъра. А уфъра по принцип се оставя в някой ъгъл да си дъни, не се държи в центъра на стаята. В сателитите пък къде място?
    2. От звуковата карта излизат 3 малки жака, не 6 чинча. 6 чинча излизат от евентуален декодер или DVD плеър. Кабела за цифров сигнал е или коаксиален, или оптичен. Зависи какъв изход има звуковата карта.
    3. Явно не си чувал Creative. Не че са феномен, но определно подценяваш. То всички суб-ове са в дървени кутий, дори и най-евтините дето и мобилния ми телефон ще надмине по бас. Сателитките не е нужно да са дървени. Ако е нужен стил - да, иначе може и да са пластмасови. Стига да са направени качествено.

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    rockrull, до 350 лева има много системи за Домашно Кино, но големият им проблем, е че нямат средни честоти!!! Имат си бас, къде ставащ къде орязан(САМСУНГ), високите са сносни, но средните нещо се губят.
    wolf, пич не те знам какъв слух имаш, но мойте "ГАДНИ" CRAETIVE T 5900(200 лева) заедно с моята CRAETIVE LIVE Player 5.1, убиват като качество на звука повечето системи от класа до 500 лева!!! Не говоря за СИЛА, а за качество. Бих казал, че баса с "мижавите" си 24 W мощност има повече сила от 50-60-70 W басове на тея системи. Не те знам колко колони си чул, но чак по хубави от КРЕАТИВ и с дървени кутии и с радио и с незнам какво си??? Само се замисли колко е цаната на едни такива колони, но маркови и как твоите "по-хубаво" свирещи TeleTech могат да струват някакви си 200 лева или там колко са!!! Само за твое знание CAMBRIDGE SOUND WORKS на Креатив за около 300 евро са в пласмасови кутийки всичките колони, само баса е дървен и с отделен усилувател. Колоните са колкото средно голям мъжки юмрук, но при тях размера няма значение, гони се качество.
    Нищо лично, но първо мислете, а после пишете!!!*
    Знам на какво са способни Inspire T-сериите. Имал съм T3000, които са си просто 2.1 версия на Т5900. Разликата е, че на Т5900 уфъра е малко по-големичък. Бях потресен какъв звук вадят тези колонки за размера си. Особено баса. Колкото до ватовете, то всеки може да напише и 200 вата.
    Говориш за cambridge SoundWorks. Предполагам имаш предвид MegaWorks. Сателитите са маалко по-големи от средно голям мъжки юмрук. Да около 300-350 евро са. Аз имам такива, къртят мазилка, мивки и каквото друго се сетите.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    6
    #6

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    Имам много ясни впечатления от Creative. Ползвам техни системки от много време.
    Явно пак ще се спра на тях. По конкретно T7900 срещу 200лв.-7.1 система с 6,5' бас.
    Благодаря за помощта на всички отзовали се.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #7

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    Ако наистина не те бъркат парите - ОК, но иначе не знам каква е ползата от 7.1 колони. Ако плануваш НЯКОГА НЯКОЙ слънчев ден да си ги смениш пак, по-добре остани на 5.1. Ако си сигурен, че няма да ги сменяш НИКОГА, тогава може би е по-малко глупава идея. Все пак до момента няма игра, филм или каквото и да било, което да се възползва от 7.1 канален звук. Някой ден може и да има. От 7.1 МОЖЕ и да има НЯКАКВА полза ако стаята е по-голяма. Тогава тези две допълнителни задни МОЖЕ и да свършат някаква работа (при upmix). За нормална стая обаче 5.1 си е достатъчно.
    Ако звуковата ти карта е способна да копира сигнала, който праща към предните, на всички изходи и да получиш еднакъв сигнал към всички колони (за музика например), тогава тези две колони също може да допринесат за мощността. Ако картата не може такива неща, значи ще слушаш музика само от предните две, което не е в полза на 7.1. За филмите и игрите вече казах.
    Пиша това за да не си даваш парите на вятъра за 7.1 ако разликата в цената е голяма, де. Все пак, това е мое мнение, а решението си е твое.*

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    6
    #8

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    Да. Обмислях го този въпрос - 7900 или 5900. Обаче разликата в цената е само 25 лв. Мисля че си струва. Все пак получавам 2 екстра колонки. Стаята ми е 12-13 квадрата. Малка е. а Цената на колюмплекта Т7900 е около 200лв. Картата ми за сега е вградена на дъното - 5.1. На колонките си има превключвател за емулиране на 7.1 от 5.1 карти. А за музика със софтуерен плъгин към Winamp.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #9

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    Като размер не оправдава много 7.1, но 25 лева не са чак толкова много. Мислех, че е повече разликата.
    Друг е въпроса дали upmix-а (емулирането, което споменаваш) ще работи както трябва. В смисъл дали ще се усети ефекта. За Уинамп знам, че има плъгин ама идея си нямам как работи, какъв тип е и т.н, но щом знаеш как да стане номера с плъгина - лошо няма.* * Аз ползвам функцията на звуковата си карта.
    Поне си се спрял на по-добрата марка от Creative и Logitech (според мен, де, то е субективно).
    В ей такива моменти си мечтая да внасяха колони на Klipsch в България или Германия. Уви, няма.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    6
    #10

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    Няма Клипиш, няма Микролаб тва е положението

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #11

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    Да кажа още нещо за колоните TeleTech - да - усилвателя е в събуфера, както е примерно и при изброените от вас Креативи. За да не ставаш си имат дистанционно. При това безжично (за разлика от creative-a). Предимствата пред едни обикновенни компютърни колони са много - примерно при моделите над 200 лева четирите съраунд колони са високи по един метър, което при използването им в домашно кино е голям плюс - не се налага да купувате отделно стойки. Кабелите между колоните и събуфера са на щипки и от двете страни - можете да си сложите колкото дълъг искате. За включване от звуковата карта се ползват три съвсем нормални кабела mini-stereo жак към чинч (мисля че трябва да си ги купите отделно). Това също е голямо предимство, защото при много колони за компютър се използват шантваи собствени комбинации и ако ви се скапе някой кабел жална ви майка.

    Та така - колоните може да се видят на адрес http://www.qspeed.com.tw/ (по специално по марката Телетек се продават ей тези два модела. Иначе има сходни по характеристики колони с марката Sogo) , а иначе официалният вносител доколкото знам е Електромаркет и имат магазин ей тука.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #12

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    Бях останал с впечатление, че става въпрос за Home cinema система с DVD. ОК, моя грешка. И все пак усилвателя да е в уфъра е малко неудобно. За да може да се работи с дистанционното, уфъра трябва да е някъде на показ, така да се каже, което не винаги е възможно или добре за звука, но с малко пари - толкова.
    Е, нямаше да е зле да сложат още малко снимки да се види по-добре системата, както и малко повече инфо: честотна характеристика, SNR, ей такива неща.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #13

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    Не е задължително уфъра да е на показ, за да работи дистанционното! На моята система (ТСМ) усилвателят е в уфъра, а приемникът за дистанционното е в централната колона, която така или иначе, винаги е на показ. А и честно да си кажа, съм изненадан от звука, на който е способна системка от 120 лева с вграден Doby Digital декодер при това. За филми! А за музика си имам отделно прилични Pioneer-чета, дето размазват и като звук и като сила всички Creative-и!

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #14

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    Интересно наистина. 5.1 колони със Dolby Digital декодер за 120 лева. Остава и да вадят добър звук. Странно ми звучи, свикнал съм да подхождам доста скептично към подобни оферти: има всичко и е евтино. Просто съм си патил от подобни неща и затова. Това не значи, че няма евтини и сносни продукти. Просто са страшна рядкост.
    Колкото до Pioneer-четата. Ами да ти кажа, не е редно да се сравняват отделни колони със готови системи (били те и за РС). И малките деца знаят, че нищо не е по-добро от хубави колони с хубав усилвател/ресивър и т.н.
    И все пак мисля, че леко подценяваш звука на MegaWorks и още повече на GigaWorks. По логиката, че не всичко евтино е ала-бала, не всички колони за РС са ала-бала. 700 вата не са за пренебрегване с лека ръка.*

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #15

    Re: home cinema и свързването и към компютър

    Извинявам се за двойния пост. Проблеми с нета нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Home Cinema Under 2000 лв.
    От Mean във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 09-12-11, 14:48
  2. субтитри за MPC-HOME CINEMA
    От savov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-11, 11:57
  3. HOME CINEMA 5.1
    От tosh78 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-04-11, 19:47
  4. Нови HOME CINEMA dvd
    От gogo0 във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 14-05-09, 19:42
  5. Home cinema до 700лв.-Препоръки !
    От tonito1912 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 01-04-07, 17:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе