Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем с DVD Recorder LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #1

    Проблем с DVD Recorder LG

    Мой приятел има проблем с записващо DVD- LG но не знам точния модел. То е ясно че без сервиз няма да мине но ако може някой предварително да ни ориентира каква може да е аварията.
    Когато го пусне да записва брояча работи все едно че записва но после се оказва че на диска няма нищо (не може да записва).
    Също така не може да възпроизвежда записи от DVD дискове, а от CD дискове възпроизвежда. До преди това не е имал никакви проблеми.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Re:Проблем с DVD Recorder LG

    Чудно-прилича на проблем с лазера-явно чете само еднослойни дискове/може да е разместен и да е разфокусиран/-само предположение

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #3

    Re:Проблем с DVD Recorder LG

    Възможно ли е лазера да е изгорял или "да си е минал пробега" така да се каже.
    Някой бе му казал че лазера има живот 50 записа, не знам има ли нещо вярно в това но той смята че не е направил толкова много записи.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Re:Проблем с DVD Recorder LG

    няма такова нещо -лазера има делеч повече живот от 50 записа /никоя уважаваща себе си компания не би пуснала такова нещо на пазара/
    кой би си купил скъп рекордер ако записва само 50 диска ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #5

    Re:Проблем с DVD Recorder LG

    Моя човек е ходил в сервиза и техника му казал че трябва да се смени лазера. Имало някакво болче от което може да се усили лазера но това е временно и след няколко дена ще е на същото положение. Новият лазер ще му струвал около 50 лева.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    7
    #6

    Re:Проблем с DVD Recorder LG

    Мале колко техници има в БГ... Правилно му е казал човека - има едно (даже са 2) болтчета, които базикат "лазера". С тях обаче могат, както да се оправят проблемите, така и да се наиграе човек - после може нищичко да не проиграе на плеъра /рекордера/. А за "нов лазер" - де да знам - може и светодиода да струва 50 лв, но труда по смяната му сигурно ще скочи на още толкова На първо време пробвахте ли нещо... достатъчно просто, но все пак преди да го дадете на сервиз си струва - почистете лещата (под която се намира лазера) много внимателно (не че има много голяма вероятност да се оправи, но си струва опита). Процедурата е достатъчно простичка (ако греша - поправете ме навреме, че да не вземе човека да направи бела):

    1) вземаш ракия - домашна, хубава - колкото по-силна - толкова по-добре. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ СПИРТ ИЛИ ОДЕКОЛОН (особено добрия стар познат "Тройной"), тъй като последните оставят филм върху лещата и все едно нищо не си направил.
    2) вземаш парченце от някой вестник - но празно - където няма мастило... Вече може и с тампони /клечки/ за уши - те така или иначе ги правят от изкуствени памуци и няма някаква особена опастност да остане влаканце по лещата.
    3) намокряш 2) с 1), отваряш трей-а на ДВД-то и много внимателно, без силен натиск почистваш "окото", т.е. лещата. При лек натиск тя се движи - нагоре-надолу. Затова само почистваш без да натискаш. По принцип е достатъчно малко повечко прах да падне върху лещата - и проблемите готови (пък дори и чисто ново да ДВД-то).

    В никакъв случай не пипайте лещата с пръсти - кожата е достатъчно мазна, за да оставите отпечатък върху нея.

    Късмет!

    П.С. Опитайте всичко преди да я дадедете машинката на "техник... в сервиз"!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #7

    Re:Проблем с DVD Recorder LG

    javor.set,
    Това за техниците важи и за Вас май?
    Никакъв алкохол, спирт и т.н.! Лещите са пластмасови и директно си потъмняват, при досег с него!
    Има специални CD/DVD Clean Disk, сухи или с течност. Не помня вече колко точно струваха, но са от порядъка на 10лв.
    Пускате ги и следвате указанията на екрана на ТВ. Ако не се подобрят нещата, тогава се отваря машинката и много, ама много внимателно с тупфер (клечки за уши), леко навлажнени в дестилирана вода се почиства лещата.
    Ако в стаята се пуши, за 1,5-2 години катранът разказва играта на лещата.
    Успех!

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re:Проблем с DVD Recorder LG

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    javor.set,
    Това за техниците важи и за Вас май?
    Никакъв алкохол, спирт и т.н.! Лещите са пластмасови и директно си потъмняват, при досег с него!
    Има специални CD/DVD Clean Disk, сухи или с течност. Не помня вече колко точно струваха, но са от порядъка на 10лв.
    Пускате ги и следвате указанията на екрана на ТВ. Ако не се подобрят нещата, тогава се отваря машинката и много, ама много внимателно с тупфер (клечки за уши), леко навлажнени в дестилирана вода се почиства лещата.
    Ако в стаята се пуши, за 1,5-2 години катранът разказва играта на лещата.
    Успех!
    Абсолютно вярно. Лично аз съм против дисковете за почистване, често власинките им са много твърди и надраскват пластмасовата леща.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    7
    #9

    Re:Проблем с DVD Recorder LG

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    javor.set,
    Това за техниците важи и за Вас май?
    Аз съм програмист, а не техник . Това което пиша е от лични тестове. Както и да е - сега малко по темата:
    Това с дисковете е бошлав работа - на самият носител отдолу има 2 четчици напречно една на друга. Този препарат, който се слага върху тях е нещо подобно на много разреден спирт или нещо такова (но в никакъв случай не е вода!). В предният си пост обърнах внимание да не се ползва какъвто и да било спирт! В спирта наистина има агресивни елементи, които могат да направят поразии на пластмасите. С това съм съгласен. Но честно казано досега съм съживявал не едно и две оптични устройства, които или са "били тотално умрели и са били за боклука", или "за нашенските майстори". Разбира се не става само с почистване (поне не винаги ), но в някои случай става като ново.
    Съгласен съм със Gena_bs - ако се пуши в стаята няма спасение - винаги се стига до този резултат. То и да не се пуши - от самият прах който се носи из нея пак може да стане.

    П.С. Съжалявам, ако някой се е почувствал засегнат от моето мнение относно техниците - разбира се, че не може да се сложат под общ знаменател и че има много кадърни хора. Но патилото - патило .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #10

    Re:Проблем с DVD Recorder LG

    Прах влиза и под лещата и попада върху призмата. Там се налага доста внимателно разглобяване и тънък тупфер за почистване. Обаче не е работа за всеки и се искат здрави нерви.
    Между другото щом чете само един тип дискове (CD/CD-R), а DVD и RW не, то проблемът е не само в замърсявавнето на лещата.
    Колко време е работил Recorder-а приблизително?

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    7
    #11

    Re:Проблем с DVD Recorder LG

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Между другото щом чете само един тип дискове (CD/CD-R), а DVD и RW не, то проблемът е не само в замърсявавнето на лещата.
    Колко време е работил Recorder-а приблизително?
    Не е сигурно Дължините на вълните на лазерите, четящи различните медии са различни! Така че е възможно (никога не съм твърдял, че това на практика е причината), дори и с малък процент вероятност. За това колко време е работило - това е много относително. Искам да кажа, че може да работи и 15 години и да е като ново, а може и да е работило и 2 дни и да "се счупи"

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #12

    Re:Проблем с DVD Recorder LG

    DVD-то е на около 2 години. Не сме пробвали да го почистваме защото никой до сега не ни беше посъветвал а пък той вече го е оставил при техника. Сега чака човека да му се обади да му каже точната сума за неговия модел. В стаята където е DVD-то не се е пушело никога. Понеже отзад на DVD-то има охлаждащо вентилаторче дали е възможно то да е засмуквало прах и така да се е зацапала лещата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #13

    Re:Проблем с DVD Recorder LG

    Не съм писал доста време по въпроса тъй като DVD-то отлежаваше в сервиза. Чак преди няколко дена моя човек е ходил да си го вземе (не е ремонтирано). Техника казал че го е замервал и установил че проблема е в някаква платка заради коята мощността на лазера била слаба. Приятелят ми го е било страх да го остави да сменят платката и си го е прибрал така.
    Някой ако има предположения да пише.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми при избора на DVD recorder с HDD
    От nasko_025 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-13, 17:21
  2. Избор на DVD / HDD recorder
    От renault_fen във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 16-12-11, 21:10
  3. LG HDD/DVD recorder RH7500
    От gogov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-09, 17:59
  4. Mini Recorder 1.5.4
    От IvO™ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-06, 18:49
  5. Recorder под ХР
    От kesten във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 03-12-01, 23:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе