Резултати от 1 до 9 от общо 9

субтитри на филми записани на USB и гледани чрез плеъра на LCD LG 37LH5000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1

    субтитри на филми записани на USB и гледани чрез плеъра на LCD LG 37LH5000

    Моля дайте съвет как да си активирам субтитрите на филмите записани на USB 2.0(свързано с LCD) и плейвани чрез плеъра на LCD LG LH5000.Субтитрите вградени във видео файла тръгват с него, но когато са отделен файл от видеофайла не ги чете и не ги извежда на екрана ,дори и когато субтитри файла е с еднакво име с видеофайла и се различава само по карая обозначаващ, че файла е субтитри -например субтитри файла файла завършва със sub или със srt.Не ми е активно менюто което ми дава възможност за избор на субтитри и поради това не мога да активирам субтирите и да чете от файла със субтитри. Някой да има идея как да активирам това меню така че да мога да избирам чрез него субтитри?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #2

    Re:субтитри на филми записани на USB и гледани чрез плеъра на LCD LG 37LH5000

    Досега за телевизор, който да може да възпроизвежда субтитри по този начин, не съм чувал.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #3

    Re:субтитри на филми записани на USB и гледани чрез плеъра на LCD LG 37LH5000

    Subtitle Format smi/*.srt/*.sub(MicroDVD, SubViewer1.0/2.0)/*.ass/*.ssa/*.txt(TMPlayer)/*.psb(PowerDivx)

    Опитай да отвориш .SRT субтитрите с notepad и да ги запишеш в ANSI формат (със save as). Струва ми се, че телевизора не поддържа UTF-8.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    23
    #4

    Re:субтитри на филми записани на USB и гледани чрез плеъра на LCD LG 37LH5000

    Сигурен ли си, че са еднакви имената? Да не са ти скрити разширенията и дефакто да ги слагаш 2 пъти - .srt.srt или респективно .sub.sub.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:субтитри на филми записани на USB и гледани чрез плеъра на LCD LG 37LH5000

    Прочетох упътването, но ще трябва да го чета още няколко пъти!Вчера ми тръгнаха субтитрите на един от филмите-дава ми активно прозорчето за избор на субтитри и избрах "кирилица" и започна да изписва субтитрите на филма.Има възможност за местене на субтирите по екрана(надолу -нагоре) и за синхронизацията им с 0,5 части от секундата .Ще пробвам това което казва Tougi и да ги запиша ANSI формат.Видеофайловете с аудио превод нямат никакъв проблем, но там разбира се има дублаж на гласа на героите и не става въпрос за субтитри.Ще ги отворя с notepad( и запиша ANSI формат) и ще пиша отново.Възможно е при запис на повече от един филм със субтитри да не се разпознава от LCD плеъра-в упътването на диска на LCD-то пише, че всеки филм със субтитри трябва да е в отделна папка, но пък тогава(днес пробвах) някой път изобщо не отчита че в папката има видео или друг какъвто и да е файл.То по принцип при отваряне на USB-то субтитри файловете не се виждат(независимо дали ги поддържа или не) и се маркират за възпроизвеждане само видеофайловете.Ако се поддържа субтитри файла с червеното копче на дистанционното(най отдолу-вдясно или в вляво беше) се активират и субтитри опциите, но трябва чрез плеъра да стартирате видеофайла и тогава.Благодаря за съветите

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:субтитри на филми записани на USB и гледани чрез плеъра на LCD LG 37LH5000

    Проблема със субтитрите е разрешен.Оказа се че проблем ане е във моя телевизор а във флаш памметта(USB-то).Купих си USB "емтеc" и се скъсах от гледане н а LCD-то.Препоръчвам това LCD- LG LH5000 на всички.За тези 1550 лева няма по добър телевизор с вграден плеър.Върви с повечето кодеци вклчюително чете blurayrip с divx кодеци.Не чете wma и още някой други(mkv чете, но ако субтирите са вградени нещо не излизат, ако са отделен файл май ги чете-някой беше казал въ вфорума че за мкв трябва ххали медиа сплитер, но повечето видеоформати ги чете включително и DVDrip.Разбира се не чете DVD или HDDVD. Картината на телевизора е страхотна.Нашите имат JVC, но не предава такава картина като LG LH 5000. . Чете БЛу Рей, но не поддържа DTS audio и ако блу рей филма е с ДТС им асамо картина без звук.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:субтитри на филми записани на USB и гледани чрез плеъра на LCD LG 37LH5000

    Публикувам два от отговорите ми дано са полезни.


    Отидох в Технополис и там го видях(имаше повече от една бройки на 1550лв.) като момчета от персонала бяха много учтиви и когато поисках ми демонстрираха като пуснаха предварително качен на флашка филм на телевизора който работеше в магазина.След като казах, че го купувам изкараха от склада кашон с нов телевизор, разпечатиха го пред мен сглобиха го(стойката) и го сложиха на пробното место, включиха му антената, пуснаха го на самопрограмиране и след това смениха няколко програми.След това включиха същата флашка в телевизора, той я зареди за около 5-7 секунди и избраха филма да се възпроизвежда.Тръгнаха субтитрите и всичко бе наред.Може би не вървят субтитрите, защото не е избрана страна "България" от менюто.При мен такива проблеми не е имало никога(с йероглифи- но сега се сещам че с червеното копче отдолу след като пуснеш филма и започне да дава картина изкарваш субтитри менюто и оттам сменяш желаната азбука-гръцка, израелска, арабска кирилица и други.Аз така когато превъртам филма след като съм заспал без да искам като натисна червеното копче сменям субтитрите с други и ги връщам отново на кирилица.Когато отидеш пак пробвай това менюто(червеното копче) излизат опции за азбука на субтитрите, синхронизация и регулирането на местоположението им на екрана. Ако тези йероглифи не ти приличат на която и да е азбука, то тогава най-вероятно телевизора има проблем с фърмуера(софтуерните програми обезпечаващи отделните му функции и опции) и тогава най добре се насочи към друг екземпляр-макар,че такъв проблем е малко вероятен, по-вероятно е служителите да не знаят как да нагласят опциите за стартиране на филма от флашката. Служителите в ТП бяха много учтиви и казаха, че според тях това ЛГ предва по добра картина при приемане на ТВ сигнал от сонитата. Между другото плеъра на този телевизор възпроизвежда безпроблемно и БЛУ РЕй филми -вчера пробвах един, докато компютъра ми с 512 рам , 128мв видео карта и 2 800мх селерон процесор завлачва картината и размества говора и картина защото не му достига капацитет-когато пусна таск мениджъра(при възпроизвеждане на БЛу Рей филм -при спряни всички други програми) ми дава, че процесора е 100% ангажиран с обработката на видеото.Ако си купиш такъв телевизор ти препоръчвам да си вземеш от Офис1 суперстор и един удължител(40-60 см) за извод за флаш памет беше около 2.40-2.70 лева и пише че е за ДЖИ ес ем, но го включваш във входа на телевизора за флашката и по този начин използваш кабела като удължител и не разбиваш входа за флаш памет на телевизора от постоянното вадене и изваждане на флашката.дори и да се разбие входа на удължителя -купуваш нов само за 2.70 лева.Мисля, че беше някъв удължител/преходник за включване на ДЖИ ес ем към компютъра.Не купувай удължител с кабел повече от 1 метър-може да има смущения в сигнала


    Първоначално и аз мислех че трябва да се регистрирам с кода който ми изписва на телевизора да направя някаква регистрация, но впоследствие пуснах диска с упътването за ЛГ ЛХ5000 на компютъра и мисля е там, макар и не много подробно все пак има разясняване за какво служи този код.Доколкото си спомням май беше за да си активираш DIVX плеъра(има такъв плеър специално създаден за гледане на филми с дивх кодеци) след като си го инсталирал на компютър, хард или друго устройство-мисля че с този код се допускаше ползването на до три устройства.Не съм сигурен дали е възможно, но доколкото имам спомени хората в упътването специално пишат, че УСБ входа на телевизора не става за захранване на устройства за които се изисква отделно източник на такова.входа е само за черпене на информация(четене на филми, музика снимки) и ако устройството изисква, трябва да го захраниш през собствен вход с адаптер към източник на ток.Препоръчвам ти да използваш само един хард за включване към телевизора, като го изчистиш от всички програми които не са аудио, видео и снимкови файлове, тъй като при използване с компютър и телевизор независимо дали едновременно са включени или първо в комп. после в ТВ е възможно това да доведе до увреждане на фърмуера(програмното осигуряване) на телевизора и да доведе до загуба на негови функции, може би имат предвид бъгове и/или заразяване на програмите на ТВ с вируси.В упътването пише, че когато между устройството и ЛЦД то има удължители/ преходници е възможно филми, музика или снимки да не могат да бъдат прочетени.Остави в харда само 3-4 филма, 5-10 аудио файла и качи няколко снимки.Когато включваш харда към ТВ, първо включи ТВ-то, след това вкарай кабела на харда в ТВ-то и изчакай няколко секунди 10- до 30, след това влезни в менюто за УСБ.Ако ти даде няма налични единици памет, тогава от бутона Q.menu отиваш на УСБ и изключваш УСБ-то(натискаш затвори с бутона "ОК"-без да гасиш ТВ) след което изкарваш кабела на харда и отново вкарваш в УСБ входа и отново чакаш 10-15 секунди да зареди. Пробвай да гледаш филми като ги хвърляш директно върху харда, без да им правиш отделни папки, защото и при мен от УСБ понякога ми дава, че няма налични единици памет, когато филма ми е в направена от мен папка-не разпознава че в папката има видео, аудио или снимкови файлове.Затова сега ги хвърлям директно върху УСБ-то без да правя за всеки отделна папка(аудио файловете и снимките са в папки). Възможно е да има несъвместимост и/или несъответствие между софтуерното осигуряване на харда ти и това на Тв.Аз и досега не разбрах защо на едната ми флашка-сони мога да запиша само един филм със субтитри файл, а другите филми със субтитри файл - не чете или субтитри файла или видео файла, докато н а другите ми две флашки "емтек" нямам никакви проблеми . Не ИЗПОЛЗВАЙ ХАРД ИЛИ ФЛАШКА ВТОРА УПОТРЕБА.ПОЛЗВАЙ ВИНАГИ СМАМО ЗАКУПЕНИ ОТ ТЕБ ОТ МАГАЗИНА, а НЕ ОТ ИНТЕРНЕТ.Прочети си упътването от диска към ТВ.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    10
    #8

    Re:субтитри на филми записани на USB и гледани чрез плеъра на LCD LG 37LH5000

    точно кок се прави това (Опитай да отвориш .SRT субтитрите с notepad и да ги запишеш в ANSI формат (със save as). Струва ми се, че телевизора не поддържа UTF-8)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    10
    #9

    Re:субтитри на филми записани на USB и гледани чрез плеъра на LCD LG 37LH5000

    Пробах нестава така (Опитай да отвориш .SRT субтитрите с notepad и да ги запишеш в ANSI формат (със save as).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Субтитри за 3D филми на LG 42LM660S?
    От Венцислав Костадинов във форум LG телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 24-03-13, 23:24
  2. Програма за вграждане на .sub субтитри в филми.
    От radibg2 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-12, 19:56
  3. Външни субтитри за dvd-r филми
    От CP във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 27-12-11, 16:15
  4. Филми със субтитри на SE W900i?
    От roumen68 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 12-10-06, 14:09
  5. Търся субтитри за тези филми:
    От Pat във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 18-04-04, 08:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе