Резултати от 1 до 3 от общо 3

Въпрос за сателит

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    2
    #1

    Въпрос за сателит

    На първо място искам да попитам за разликата между параболичните и офсетовите антени и коя би била по-подходяща за мен?
    На този етап мисля да свържа един телевизор и тъй като оборудването ще си го платя сам, а няма да ползвам на оператор, предпочитам да е по-качествено. Нямам претенции да хващам някои отдалечени спътници, но в същото време не искам да се огранича само с един.
    Вторият ми въпрос е свързан с избора на приемник. Разбира се, предпочитам той да поддържа висока резолюция и да има ХДМИ, но ако разликата му с цената на другия е огромна съм склонен да се лиша от това. Основното нещо на което държа е приемника да може да разкодира кодираните програми, предимно българските и това му качество да може да се актуализира.
    Сателитната система възнамерявам да я инсталирам на място където не живея постоянно, а ходя предимно събота и неделя (не целогодишно), поради което не си заслужава за 4 - 6 дена максимум в месеца да сключвам договори и да плащам такси. Зная, че има възможност да си разнасям картата с платения пакет от вкъщи, но предпочитам да не го правя. В същото време, тъй като не живея там бих искал антената да е максимално невзрачна, за да не насърчава към кражби.
    Интернета ми е WiFi и не знам дали премника трябва да има достъп до интернет и от каква връзка се нуждае?

    Благодаря предварително на всички които оставят мнение по темата.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #2

    Re:Въпрос за сателит

    Най-добиря вариант за антена според мен е офсет 90-110см(например Triax TD90/TD110), мултифийдържач с 4 конвертора(например 9Е,13Е,16Е,19Е - най-популярните спътници). Приемник - тук се иска много четене. Ако разбираш от Linux си вземи Linux базиран, възможностите му са големи, но изисква познания и занимаване. Ако не разбираш ставаш "пациент" на някой "специалист", който ще те щави напрекъснато много повече от колкото някой от двата ни сат провайдера.
    Относно разкодиране на български програми без абонамнет - това е кражба и не те съветвам да го правиш. За 15-20лв е просто смешно да се циганиш. Освен това ако станеш абонат на някой оператор ободорудването ще ти бъде на минимална цена.
    Колкото до интернета - повечето нови приемници поддържат Wi-Fi през USB, т.е. само купуваш един USB dongle и се включваш в мрежата си.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    2
    #3

    Re:Въпрос за сателит

    благодаря много за бързия отговор

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Лаптоп тошиба сателит- L 350 и ефирна цифрова телевизия
    От valiouzana във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-13, 15:50
  2. Отговори: 0
    Последно: 04-09-12, 20:58
  3. Въпрос за видеокарта на Тошиба-Сателит P100-347
    От djany_111 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 04-06-12, 08:56
  4. Интернет през сателит ?
    От ru-boy във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 13-06-03, 20:55
  5. Двупосочен сателит, фирми, цени
    От EX-DJ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-03, 14:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе