Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Въпрос относно ресивър за домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #16

    Re:Въпрос относно ресивър за домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от pci
    първото предложение най ми се връзва...но не виждам суб буфер....трябва ли да си купувам такъв отделно.....става въпрос за тия...
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7100
    Само последните на Пионер са със субуфер в комплекта.
    При останалите ще ти трябва задължително отделно да си купиш.

  2.  
     
  3. pci
    pci е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    123
    #17

    Re:Въпрос относно ресивър за домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от dsp
    Събуфер не е задължително да имаш - фронталните колони (тези по-големите) ще трябва поемат неговата функция (те не случайно са по-големи в този комплект). А иначе да - може да си закупиш отделно.

    П.С. мисля че за теб е най-подходящ този последния комплект който си има включен събуфер щом за кино говорим... класическа музика предполагам не слушаш и за теб е най-важно да има "джангър".
    хах.....класическа верно не слушам....ама по някой рок концерт си пускам....пък и искам от двете страни на телевизора да имам поне две големи колони....че естетически по се връзва......така че май ще се купува и суб буфер......лошото е че през годините събрах една камара колони в нас...от разни стари уредби....пък не мога сега да ги ползвам.....

  4. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #18

    Re:Въпрос относно ресивър за домашно кино

    Пускай ги за продажба, какъв е проблема?

  5. pci
    pci е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    123
    #19

    Re:Въпрос относно ресивър за домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от dsp
    Пускай ги за продажба, какъв е проблема?
    не съм се интересувал въобще има ли пазар .....все си мислех че може да ми свършат някаква работа.....ама мога да пусна сега една обява.....давам три стари....за една нова....хах....

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #20

    Re:Въпрос относно ресивър за домашно кино

    За жалост, ако наистина са 3 ома тези колони не стават за нищо.
    Всички нови ресивъри от нисък клас са от 6 до 16 ома. Имах стар ресивър Сони 795 - той беше с превключвател за 4-6-8-16 ома. Не се опитвам, да ти казвам какво да купиш. Просто не виждам, как да ги ползваш тези колони.
    Не разбрах и бюджета също, но това е най-евтиния вариант :
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=5443

  7. pci
    pci е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    123
    #21

    Re:Въпрос относно ресивър за домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    За жалост, ако наистина са 3 ома тези колони не стават за нищо.
    Всички нови ресивъри от нисък клас са от 6 до 16 ома. Имах стар ресивър Сони 795 - той беше с превключвател за 4-6-8-16 ома. Не се опитвам, да ти казвам какво да купиш. Просто не виждам, как да ги ползваш тези колони.
    Не разбрах и бюджета също, но това е най-евтиния вариант :
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=5443
    той бюджета явно ще се преосмисля...благодарение на всички които ми помогнаха до тук....но грубо....ако одобрявате този ресивър....http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09025499 мисля с колоните до към 1000лв да излезе цялата гимнастика....

  8.  
     
  9. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #22

    Re:Въпрос относно ресивър за домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    За жалост, ако наистина са 3 ома тези колони не стават за нищо.
    Е, хайде сега за нищо - връзваш ги 2 по 2 последователно и от 4 колонки по 3 ома получаваш 2 колонки по 6 ома (само трябва правилно да съобразиш полярностите) - примерно можеш да ги ползваш за задни, ако си купиш по-хубави предни и център, или за предни ако си купиш (или имаш вече, както човека спомена че има много) някакви по-скапани задни и център.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    12
    #23

    Re:Въпрос относно ресивър за домашно кино

    Здравейте,
    Използвам тази тема за да задам сходен въпрос.
    Имам остаряло вече 5.1 домашно кино, което няма необходимите модерни аудио входове, но колонките му не са за изхвърляне. Имат следните характеристики:
    5 еднолентови колонки - 6 ома, 130-20 000Hz, 25W nom, 50W max
    1 бас колона - 8 ома, 50-1 500Hz, 60W nom, 120W max
    Обмислям вариянта да закупя втора ръка модерен 7 канален ресивър например Onkyo TX-SR607 и две нови тонколони с по-широк честотен диапазон, които да използвам за предни лява и дясна. На оставащите 5 канала ще използвам наличните ми колони от домашното кино. Явно, че повечето ресивъри не могат да подават усилен сигнал към бас и няма да мога да използвам и наличния си бас
    По този начин се надявам да получа една сравнително добра 7 канална система и да съм компенсирал липсата на бас чрез двете нови колони, които например да са Jamo S-426 -6 ома, 48-20000Hz, 100/140W за около 260 лв.
    Моля зя компетентно мнение относно идеята ми - ще стане ли, ще компенсирам ли баса ...

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #24

    Re:Въпрос относно ресивър за домашно кино

    Няма да го компенсираш. Нито за музика, още по-малко за филми. Въпросните колони не само, че е съмнително, че стигат до 48Hz, но и това е доста висока стойност за добър бас. Да не говорим, че само честотната характеристика не определя как свири една колона, но това е друга тема.
    Също така Onkyo 607 е модерен ресийвър само ако го купуваш втора ръка. Вече е на повече от 2 години модел. Не че не е добър, но не е актуален за продажба като нов.
    За подобен род система се насочи към по-нисък клас, примерно Ямаха.
    И задължително мисли за събуфер.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    12
    #25

    Re:Въпрос относно ресивър за домашно кино

    Дадох пример с Onkyo TX-SR607 защото в момента ми предлагат точно такова втора ръка за 600лв. Може би си струва защото има възможности за окомплектоване с хубави колони, което в моя случай ще стане на по-късен етап. За сега ще го ползвам с наличните.
    Относно съба – ами ако го оставя закачен сам към домашното кино и вкарам сигнала PRE OUT от ресивъра в AUX IN L R на ДВДто няма ли да стане? Да ползвам домашното кино като усилвател на съба. Звучи тъпо и това Onkyo не заслужава подобни превключвания, но бюджета не стига за всичко наведнъж. Останалите 5 колони ще свържа директно към ресивъра и без това ДВДто няма OPTICAL In.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Купувам ресивър за домашно кино
    От dolnik във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 06-02-11, 09:38
  2. Въпрос относно свързване на ТВ, домашно кино, булсат и PC
    От bobez във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 18-01-11, 22:09
  3. Купувам ресивър за домашно кино
    От dolnik във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 08-10-10, 16:45
  4. Отговори: 23
    Последно: 01-06-10, 17:46
  5. Въпрос за домашно кино-ресивър и WD-TV
    От tomkat във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 29-04-09, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе