Резултати от 1 до 9 от общо 9

Ъпдейт на Firmware за домашно кино Panasonic SC-PT250

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #1

    Ъпдейт на Firmware за домашно кино Panasonic SC-PT250

    Здравейте,
    Имам домашно кино панасоник (модела от заглавието) и напоследък започна да не ми чете новите филми, които тегля. Логично ми се стори че е дошло време за ъпдейт на фирм-а, ама в сайта на панасоник нито намирам фирмуер, нито знам как става при тая марка. Затова моля ако някой знае как става и откъде, да помогне малко.

    Мерси предварително

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #2

    Re: Ъпдейт на Firmware за домашно кино Panasonic SC-PT250

    Интересно и аз на моя SC-PT150,забелязвам напоследък същият проблем.На какво се дължи според теб?Няма някаква коренно нова технология за енкодване в *.avi,но определено съществува проблема.При теб в какво по-точно се изразява проблемацията?Иначе нови фирмуери за нашите модели,аз все още не съм открил,ако намеря нещо ще пиша.Ето едно линкче все пак,за това как се проверява версията на контролера и фирмуера на домашни кина Панасоник,има и много свободни неща за сваляне,но за съжаление не за нас Ще почета по Руските форуми,та дано нещо изпадне.
    http://www.dcevolution.net/panasonic...d=27&Itemid=48

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #3

    Re: Ъпдейт на Firmware за домашно кино Panasonic SC-PT250

    Ахаа,еврика!
    Благодарение на братушките,става ясно,че плеърите Панасоник не обичат прекодирани в DivX филми с
    "Панасы НЕ любятacked bitstream;qpel;gmc"
    Вот результат моих экспериментов по поводу читаемости DivX файлов (Проверялось на Панасе S52).
    Цель - возможность сразу проверить файл на компе до записи на болванку.

    Сначала нужно проверить DivX-файл на наличие расширенных опций кодирования, которые не поддерживаются панасоником.
    Для этого можно использовать программы MediaInfo (http://mediainfo.sourceforge.net/ru) или GSpot (http://gspot.headbands.com/).
    Мне больше понравилась MediaInfo - позволяет загрузить сразу несколько файлов.

    Если в информации о файлах присутствует GMC или QPEL - то в перекодировку.
    Наиболее простые программы для перекодировки DivX-ов: AVI ReComp (http://www.videopedia.pl/avirecomp/news.php) или
    AutoGK (http://www.autogk.me.uk/). Они несложные в использовании и позволяют перекодировать в пакетном режиме.
    Обе они используют VirtualDubMod, который входит в дистрибутив. AVI ReComp более простая в использовании,
    нет расширенных настроек и использует для сжатия только Xvid кодек. AutoGK позволяет использовать Xvid и DivX кодеки.
    Продолжительность данного процесса зависит от производительности процессора компа и от сложности файла
    и на моем P4 3ГГц составляет приблизительно 80 - 130 % от продолжительности фильма.

    Если в информации о файлах присутствует Packed Bitstream - то вовсе необязательно, что он будет проигрываться с глюками.
    Тут потребуется утилита MPEG4 Modifier (http://www.moitah.net/). Загружаем в нее файл и нажимаем кнопку Video Info.
    Если в окне Video Information параметр Max consecutive B-VOPs равен 1, то распаковывать не нужно
    (кстати, именно с такими параметрами генерирует выходной файл программа AVI ReComp и все проигрывается нормально).
    А если параметр Max consecutive B-VOPs больше или равен 2, то при проигрывании этого файла наблюдаются мелкие рывки изображения,
    что неприятно. Тогда в том-же MPEG4 Modifier отмечаем чекбокс "Unpack" и сохраняем файл кнопкой "Save" под другим именем.
    Процедура занимает полминуты.

    Пока есть некоторые непонятности с фильмами, закодированными кодеком DivX 3.11.
    Из имеющихся у меня 8-ми таких файлов один проигрывался с жуткими тормозами (то звук затормозит, а картинка идет нормально - то наоборот).
    Остальные проигрываются нормально. По информации, выдававемой MediaInfo этот глючный файл ничем не отличался от двух похожих
    (видео: DivX 3 Low, аудио: MPEG-1 Audio layer 3). На компе он проигрывался нормально и, в результате был успешно перекодирован
    утилитой AVI ReComp.

    Все программы бесплатные.
    Така че какъвто и фирмуеър да сложим в момента това е положението.Едва ли ще седна да се занимавам да махам Packed Bitstream-а от филмите,по-скоро ще си гледам авитата на компа,а домашното кино,както и до сега,ще продължа да ползвам за усилвател на звука от ТВто в режим AV,за гледане от време на време на ДВДта и слушане на радио
    Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #4

    Re: Ъпдейт на Firmware за домашно кино Panasonic SC-PT250

    Такаа,констатирах следното:
    Тази малка програма MPEG4Modifier се оказа много полезна.Значи след изтеглянето от http://www.moitah.net/ на последната версия 1.4.4 се стартира екзе-то и получаваме с бутона "Browse" се избира филмът,за който имаме съмнение че е с пакетиран т.н. Packed Bitstream и от "Video Info",виждаме в нов прозорец най-отгоре в ляво дали е така.Ако е,там срещу Packed Bitstream пише-"yes".След това чекваме "Unpack" в основният екран и даваме "Save" на желаното място.Лично аз,проверих едно филмче,с което имах проблеми/накъсвания на картината/ в плеъра ми Панасоник SC-PT150 и след горната процедура,всичко вече върви гладко,файлът бе около 1,36GB,а разпакетирането отне двадесетина минути

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #5

    Re: Ъпдейт на Firmware за домашно кино Panasonic SC-PT250

    Цитат Първоначално публикувано от demiro
    Такаа,констатирах следното:
    Тази малка програма MPEG4Modifier се оказа много полезна.Значи след изтеглянето от http://www.moitah.net/ на последната версия 1.4.4 се стартира екзе-то и получаваме с бутона "Browse" се избира филмът,за който имаме съмнение че е с пакетиран т.н. Packed Bitstream и от "Video Info",виждаме в нов прозорец най-отгоре в ляво дали е така.Ако е,там срещу Packed Bitstream пише-"yes".След това чекваме "Unpack" в основният екран и даваме "Save" на желаното място.Лично аз,проверих едно филмче,с което имах проблеми/накъсвания на картината/ в плеъра ми Панасоник SC-PT150 и след горната процедура,всичко вече върви гладко,файлът бе около 1,36GB,а разпакетирането отне двадесетина минути
    Така си и мислех като си купувах Panasonica, ама нейсе, наистина даваше най-добър звук, а па и панасоник, нали не е самсунг, нео, санг или всекви подобни глупости. И ся кво - тегля филм за 5 мин, и ше декомпр. 20. Господата от Пена, да вземат да се хванат малко в ръце и като за начало да си оправят съпорта за източна европа, ако искат все още да имат клиенти, щото така не кефи...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #6

    Re: Ъпдейт на Firmware за домашно кино Panasonic SC-PT250

    Господата от елитни марки като Панасоник, Сони и др, държащи на качеството не стимулират компресирани формати влошаващи качеството на стандартната DVD картина и поради тази причина предлагат ОГРАНИЧЕНА съвместимост с тях. Това е политика обвързана в голяма степен с авторските права на контента в съответния носител, а не грижа за клиента (било той беден).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #7

    Re: Ъпдейт на Firmware за домашно кино Panasonic SC-PT250

    Цитат Първоначално публикувано от claudius
    Господата от елитни марки като Панасоник, Сони и др, държащи на качеството не стимулират компресирани формати влошаващи качеството на стандартната DVD картина и поради тази причина предлагат ОГРАНИЧЕНА съвместимост с тях. Това е политика обвързана в голяма степен с авторските права на контента в съответния носител, а не грижа за клиента (било той беден).
    с три ръце "за"

    смърт за гадните капиталисти

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    7
    #8

    Re:Ъпдейт на Firmware за домашно кино Panasonic SC-PT250

    Здравейте!!Аз има същия,горепосочен, Panasonic SC-PT250.Когато пусна някакъв филм от Нета,презUSB,субтитрите започват да изчезват и след около 1-2 мин се появяват.Пробвал съм на 20 филма и така става със всички.Някой знае ли дали това има оправия???

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    1
    #9

    Re:Ъпдейт на Firmware за домашно кино Panasonic SC-PT250

    тази тема малко е изостанала, но и аз имам същия проблем със субтитрите,гледам на 32инча и маже картината/отврат/ ,някои ако знае как се оправят субритрите да не спичата за 30-40сек. и да се изчисте картината ще сме благодарни

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Домашно кино Panasonic SC-HT885
    От kotanatanevecherahme във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 01-02-10, 13:29
  2. Проблем с домашно кино Panasonic SC-HT520
    От armen във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 15-01-10, 20:04
  3. Продавам домашно кино Panasonic sc-pt550
    От vvasev във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 20-05-09, 13:50
  4. домашно кино PANASONIC SC-PT550E-S
    От stanchik във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 22-03-08, 20:08
  5. Система за домашно кино Panasonic
    От vortexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-08, 11:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе