Резултати от 1 до 7 от общо 7

Въпрос за 5.1 звука на ELITE PV-4000USB...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #1

    Въпрос за 5.1 звука на ELITE PV-4000USB...

    Здравейте, тъй като си купих колонки 5.1 GENIUS, стария ми ДВД плеър не ми вършеше работа, защото е само стерео.....Затова реших да си купя нов с 5.1 аудио изход.Взех си ЕЛИТ PV4000USB преди няколко дена от МЕТРО за 53 лв.Засега съм доволен.Чете почти всичко каквото му пусна, без WMV- файлове.Но имам няколко въпроса:

    1- Вързах 5.1 каналния изход към колоните, но свирят само фронталните и субуфера.....центъра и съраунд-колоните не.Пускам само mp3-ки и ДВД филми, все е така, въпреки че на менюто с аудио настройки ми дава, че са активни всички говорители.Тъй като съм начинаещ в домашното кино, а съм се занимавал досега само с Hi-Fi техника, искам да попитам така ли трябва да е, и може ли по някакъв начин двуканално стерео да се пусне на петте канала (тоест да стане псевдо-петканално) или е задължително записа на диска да е петканален.Има ли опция в менюто(или другаде) да се постигне това?
    2- Субуфера възпроизвежда само най-ниските честоти и на практика се орязват известна част от честотния спектър.Това е вероятно заради много ниската честота на срязване на изхода на суба, и може ли по някакъв начин тази честота да се качи поне до 100-150 Hz ? Когато включа суба в единия канал на стерео изхода и дам от менюто МИКС, суба свири перфектно.......И в момента съм така, но ми се ще да си вържа аудиото както си трябва........
    Благодаря на отзовалите се, предварително......

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #2

    Re:Въпрос за 5.1 звука на ELITE PV-4000USB...

    Цитат Първоначално публикувано от daudebardia
    Чете почти всичко каквото му пусна, без WMV- файлове.
    Ох човек как можа да го кажеш това!!! Имам го от доста време същия боклук! Чете само доста ограничен набор от кодеци, има сума ти бъгове във фирмуера и прави яко проблеми със възпроизвеждането на субтитри. Вярно че е много евтин ама за това което дава парите му са твърде много!
    Има цяла тема за този и още няколко модела. Относно звука - явно е поредния бъг! Просто се радвай че по този начин си решил проблема!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #3

    Re:Въпрос за 5.1 звука на ELITE PV-4000USB...

    Цитат Първоначално публикувано от elcos

    Ох човек как можа да го кажеш това!!! Имам го от доста време същия боклук! Чете само доста ограничен набор от кодеци, има сума ти бъгове във фирмуера и прави яко проблеми със възпроизвеждането на субтитри. Вярно че е много евтин ама за това което дава парите му са твърде много!
    Има цяла тема за този и още няколко модела. Относно звука - явно е поредния бъг! Просто се радвай че по този начин си решил проблема!
    Е, под "почти всичко" разбирам това което имам като дискове......А те са основно avi-та и мр3.......Впоследствие се оказа, че не чете всичко........даже не разпознава няколко CD-та.....:-(
    Още един проблем който установих е, че като пусна някои дискове с avi файлове, автоматично си нулира аудио настройките и изключва субуфера........което е много гадно........и трябва всеки път да правя настройките наново......Май ще отива на тавана в скоро време........

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    25
    #4

    Re:Въпрос за 5.1 звука на ELITE PV-4000USB...

    Друг път ще ме слушате.... Купете си NEO M60 или E70 повярвайте ми имам ги и двата, като единият го подарих на бабата четат абсолютно всичко без проблеми и то с МНОГО ГОТИНИ СУБТИТРИ

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #5

    Re:Въпрос за 5.1 звука на ELITE PV-4000USB...

    Тоя ELITE наистина е голям боклук....... Pro logic-а работи само при DVD формат, на XviD не работи, въпреки, че филмите имат 6-канален звук....... ...Затова изключва субуфера и свирят само фронталните колони, като автоматично се превключват на large......Отделно заявените в инструкцията функции slow, zoom и osd работят само при DVD формати, при другите не........Много съм разочарован.........Направо го прибрах в кашона и на тавана......Ще вземам друг плеър.......

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #6

    Re:Въпрос за 5.1 звука на ELITE PV-4000USB...

    Цитат Първоначално публикувано от daudebardia
    Тоя ELITE наистина е голям боклук....... Pro logic-а работи само при DVD формат, на XviD не работи, въпреки, че филмите имат 6-канален звук....... ...Затова изключва субуфера и свирят само фронталните колони, като автоматично се превключват на large......Отделно заявените в инструкцията функции slow, zoom и osd работят само при DVD формати, при другите не........Много съм разочарован.........Направо го прибрах в кашона и на тавана......Ще вземам друг плеър.......
    Дано си си взел поука и не се ориентираш към същата марка въпреки ниската цена!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #7

    Re:Въпрос за 5.1 звука на ELITE PV-4000USB...

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Дано си си взел поука и не се ориентираш към същата марка въпреки ниската цена!
    Взех си поука.........Сега съм с NEO М-51........Няма никакви проблеми, вади си перфектен 5.1 звук, на всички формати, има сумати аудио настройки..........Вече никакъв ЕЛИТ........

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DVD Player Elite PV-4000USB "Firmware''
    От drumwize във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 25-02-12, 13:07
  2. Въпрос за Elite pv-100 usb?
    От MisterT във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-11, 22:28
  3. Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB
    От kadroso във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 123
    Последно: 21-03-10, 11:05
  4. DVD ПЛЕЙЪР ELITE PV 400USB, ELITE PV 4000USB или NEO DVD-R45USB HD
    От stancho_75 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-08, 09:03
  5. Забавяне на звука при Elite 400 USB NEW
    От teo67 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 16-06-07, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе