Резултати от 1 до 4 от общо 4

Разминаване м/у звук и картина.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #1

    Разминаване м/у звук и картина.

    Питах в другия раздел да питам и тук,дано някой знаещ да отговори ,та въпроса ми е с какво и как да свържа s/pdif изхода(а може и обикновенните чинчове) на сеттоп бокса на кабелната-ресивър,с-ма за домашно кино,обикновен усилвател за да нямам разминаване м/у звук и картина на LCD-то Samsung 40A656.Това разминаване ще го има ли при използване на домашно кино и за други цели,примерно гледане на обикновенно DVD,ще го има ли при изпозване на ресивър за слушане на звук директно от телевизора.Изобщо как сте решили тези проблеми или ги игнорирате,защото тук чета за ресивъри 5+1,домашни кина със същите характеристики,ама никой не споменава за такъв проблем,който реално не може да не съществува защото звука се обработва веднага,ама картината особенно на LCD търпи известна обработка,което неиминуемо я забавя.
    Много моля компетентните за отговор(и разяснение) по тези проблеми,защото примерно как да си взема ресивър,който да вържа към сеттоп бокса,като знам,че пак ще има разминаване?
    П.П.Извинявам се за дублирането на темата тук и в осн.форум ,но наистина не ми е ясно.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re:Разминаване м/у звук и картина.

    Почти всички ресийвъри и някои системи за домашно кино имат опция за синхронизиране на звука и картината - lipsync.

  4. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #3

    Re:Разминаване м/у звук и картина.

    Това синхронизиране,предполагам го пише в упътването...изобщо как да разбера има ли го,няма ли го,защото е кофти,поне според мен да го няма.
    Ама като гледам активността по темата(пък и в раздела), май всички домашни кина(дори и най евтините) по подразбиране го имат,защото на повечето потребители връзката дом.кино(сеттоп бокс)->LCD(примерно) е аналогова(пък и цифрова да е все тая,освен ако не взитамат цифрово аудио на изхода на тв-то), а само аз рева по форумите за това разминаване(моята с-ма за дом.кино няма тази опция).
    Все пак мерси lazarus18 .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    45
    #4

    Re:Разминаване м/у звук и картина.

    ами само с модел на ТВ-то май много съвети няма да получиш пробвай да ни кажеш и марката и модела на ресивъра/дом.кино
    А и ако имаш клижката на ресивъра прочети я там със сигурност има нещо по въпроса

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG 42pt81 няма картина, но има звук
    От PlamenG във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-14, 22:47
  2. разминаване звук и картина на ТВ LG при AVI
    От muka_apd във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 02-02-14, 02:34
  3. Отговори: 7
    Последно: 28-01-08, 20:27
  4. Разминаване на звук и образ
    От fori във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 26-10-03, 00:40
  5. Разминаване на звук и субтитри
    От mike_bg във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 28-08-03, 03:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе