Резултати от 1 до 8 от общо 8

Има ли разлика в качеството на картина и звук при различните Blue Ray Players?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #1

    Има ли разлика в качеството на картина и звук при различните Blue Ray Players?

    В чудене напред-назад и в желанието за сдобиване с Blue Ray Player се питам има ли разлика в качеството на картина и звук при моделите на различните производители (маркови, все пак)?

    Устройството ще се ползва в комбинация с рисивър на Pioneer, вързано към него през HDMI и цифров аудио изход. Та, при условие, че никъде по трасето нямаме ЦАП не е ли все тая дали ще си вземеш Сони, Шарп, Самсунг или каквото и да е друго? Освен евентуална разлика в качеството на механиката и Upscale-a на нормалните ДВД-та, дали има друга разлика?

    Бих се радвал ако споделите конкретни впечатления от Blue Ray Players.

    Алекс

    П.П. Попрерових форума, но не видях никъде подобни дискусии... моля за извинение, ако съм търсил с глупавата глава и съм пропуснал нещо

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Има ли разлика в качеството на картина и звук при различните Blue Ray Players?

    ти сериозно ли очакваш да получиш отговор тук (или където и да било) ?!

    при сегашните цени на тези плейъри и масовостта на компютрите, които могат да ти пуснат HD филм, надали много хора се се изръсили, че пък и да имат наблюдения върху няколко марки/модели

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #3

    Re: Има ли разлика в качеството на картина и звук при различните Blue Ray Players?

    Не съм фен на Samsung в нито една от разновидностите на продуктите, които предлага, обаче новият BD-P1200 е със HQV процесор Reon-VX, което си е за предпочитане при нормалните DVD-та. Или Denon DVD-3800BD / DVD-2500BT, те също са с процесори на HQV.

    А за лични впечатления от Blu-Ray - най-добре чети западните форуми. За тоя форум е още раничко...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #4

    Re: Има ли разлика в качеството на картина и звук при различните Blue Ray Players?

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    Не съм фен на Samsung в нито една от разновидностите на продуктите, които предлага, обаче новият BD-P1200 е със HQV процесор Reon-VX, което си е за предпочитане при нормалните DVD-та. Или Denon DVD-3800BD / DVD-2500BT, те също са с процесори на HQV.

    А за лични впечатления от Blu-Ray - най-добре чети западните форуми. За тоя форум е още раничко...
    Благодаря ти, Еди,

    въпросът беше по-скоро дали би следвало да има разлика в качеството на виодеото и аудиото между различните производители и моделите им? Защото, в случая нямаме аналогово конвертиране в плеъра - прочитаме видеото и аудиото, мятаме го на HDMI и от там - в панела и рисивъра. Дори декодирането на HD аудио в моя случай ще го прави рисивъра. Съдейки по някои ревюта, на които попаднах в cnet - разлика има, и то - голяма. Там оплюват ниските модели на Самсунг, 300 на Сони и хвалят само един модел на Панасоник, който, както модеш да се досетиш - го няма в Б-я

    Самсунг-ът се справял добре в 1080р, но up-scale-a му бил голя вода, докато Сонито било обратно - брилянтен ъпскейл, но "мъглива" и безлична картина при възпроизвеждане на 1080р... та... съм леко объркан.
    Аз си мисля, че "де-факто" плеъра просто прочита и мята инфото на HDMI, след което уредите по веригата се зорят - в случая - ТВ-то и рисивъра... или нещо бъркам? Все пак, при нормалните ДВД плеъри, примерно, имаме цифрово в аналогово преоразуване, където вече има огромна разлика от плеър до плеър... и това е (много) по-евтино, отк аналогово в цифрово... следователно едва ли някой от производителите на Blue Ray плеъри ще прави цифрово->аналогово->цифрово... от което следва, че няма никаква разлика дали ще си вземеш Самсунг, Сони, Панасоник и каквото и да е там друго... разликите ще са в дизайн, upscale, usability и др. подобни... бъркам ли някъде?

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re: Има ли разлика в качеството на картина и звук при различните Blue Ray Players?

    Според мен, хората все още не намират големи разлики в качеството на картината защото толкова са запленени от красотата на HD, че не забелязват малките дефекти. Аз мисля, че и при тях има разлики в моделите. Този Р1200 много го хвалят заради този процесор на HQV. Ако нямаш някакъв доста добър двд плеър е добре да имаш такъв с добри ъпскелинг функции. Колко блурей филми ще имаш в следващата една година. Аз лично имам над 300-400 филма на двд и смятам, че още поне 1 година ще мине преди да ги зарежа.
    Досега имам впечатления само от блурей на PS3 и съм без думи, но с времето ще свкнем с качеството и ще почнем да им намираме и кусури.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #6

    Re: Има ли разлика в качеството на картина и звук при различните Blue Ray Players?

    Между другото, след като Warner сте оттегли от HD-DVD лагера и мина към Блурей, Тошиба - като един от основателите на HD-DVD алианса, предприемат драстични стъпки - рязко снижаване на цените на техните плеъри, като не пропускат да наблегнат на възможността на плеърите за качествен ъпскалинг на стандартните ДВД-та до 1080p. Цената на HD-A3 пада под $130, HD-A30 $180, а върховият модел HD-A35 - под $290
    Според мен определено трябва да се изчака с покупката на Блурей плеър. Първо, цените в България все още са неоправдано високи, а и не знам какво може да се намери като заглавия - освен ако човек не си поръчва филмите отвън. Отделно че Сони в момента изкарват ново четящо устройство, което би трябвало да намали цената, а и по някакъв начин трябва да отговорят на драстичното снижение на цените на HD-DVD плеърите.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #7

    Re: Има ли разлика в качеството на картина и звук при различните Blue Ray Players?

    Ми може да свалят цените на PS3.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #8

    Re: Има ли разлика в качеството на картина и звук при различните Blue Ray Player


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. разминаване звук и картина на ТВ LG при AVI
    От muka_apd във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 02-02-14, 02:34
  2. Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 15:49
  3. Отговори: 3
    Последно: 09-05-13, 20:53
  4. Разминаване м/у звук и картина.
    От felipe във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 18-04-10, 08:44
  5. Разлика в търсачка на различните компютри ?
    От obshtinska_mishka във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-10-09, 08:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе