Резултати от 1 до 4 от общо 4

Pioneer DCS-232 Въпрос ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    11
    #1

    Pioneer DCS-232 Въпрос ???

    Здравейте!Значи преди 3 години си купих това http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09018349
    И имам един въпрос за него.Значи единствения начин по който досега някога съм вадил съраунд звук 5.1 е когато гледам филм или нещо друго през двд-то.Но когато изкарвам звук примерно през тв-то(със скарт или от буксата за слушалки) имам само стерео звук през домашното кино - демек работят само буфера и 2-те предни колонки.
    Сега в момента го използвам по следния начин:
    Връзвам лаптопа със лсд-то чрез кабел ХДМИ-ХДМИ,а телевизора го връзвам към пайнера със стерео(червен и черен жак).
    И пак имам само стерео звук - да ясно стерео кабел стерео звук.
    Проблема ми е че усилвателя на двд-то няма ХДМИ вход и никакви такива с които да изкарам 5.1 звук.
    Та да попитам имали някакъв начин да хледам филми от лаптопа на тв-то и да слушам 5.1 звук от това двд?
    Защо мога да слушам съраунд звук само когато гледам филми на двд-то?
    Ако има някакво значение тв-то ми е Шарп,лаптопа е Фуджицу
    Така имам и друг въпрос.
    Какво да си купя за да слушам дигитален звук когато гледам филм от лаптопа на лсд-то.
    Значи тв-то ми от зад има аудио изходи и някакъв SPIDF - незнам за какво е това.
    Ако си купя домашно кино с ХДМИ вход пак мисля че няма да мога да изкарам 5.1 звук по начина който описах.
    Защото когато настроя телевизора да приеме сигнала от канал - HDMI3 и ако пусна кабел ХДМИ - ХДМИ от телевизора към домашното кино пак няма да изкара звука който идва от лаптопа защото лаптопа е на HDMI3,а домашното кино е на HDMI2 или 1.
    Та знам че не го обясних по най-рационалния начин,но моля за съвет какво да си купя и как да го вържа към цялата система

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #2

    Re:Pioneer DCS-232 Въпрос ???

    С това домашно кино няма да стане това, което искаш!
    Трябва ти receiver с HDMI in/out + тонколони. Свързването е laptop HDMI out > receiver HDMI in/out > TV HDMI in.
    Другият вариант на свързване за аудиото е digital audio out (ако имаш такъв на laptop) > receiver in. Но при наличие на HDMI е безсмислено да се прави тази свързаност.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #3

    Re:Pioneer DCS-232 Въпрос ???

    Няма ли Долби Пролоджик 2 ? Има ! То ще ти симулира 5.1 от стерео източник.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    11
    #4

    Re:Pioneer DCS-232 Въпрос ???

    Да колега има Долби про логиг 2.Незнаех че това изпълнява такава функция.
    А между временно ми стана ясно че няма как да стане да изкарва звук от всички колонки.
    Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ресивър Pioneer Въпрос
    От donnuzzo във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 21-03-11, 10:40
  2. Въпрос За PIONEER VSX-1019AH-K
    От roki999 във форум Аудиотехника
    Отговори: 30
    Последно: 07-03-10, 21:07
  3. Отговори: 0
    Последно: 24-01-10, 14:20
  4. Отговори: 0
    Последно: 19-01-10, 13:46
  5. Въпрос за PIONEER S-W80S
    От plamen_mr във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 16-07-09, 18:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе