Резултати от 1 до 13 от общо 13

NEO DVD HT335 към PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #1

    NEO DVD HT335 към PC

    Здравейте, искам да попитам как мога да свържа следното двд NEO HT335 към компютъра ми. Понеже ми е писнало да записвам нови дискове с песни искам да го вържа най-накрая за компютъра да си пускам музиката през Winamp-a. А и двд-то вече е на много години (от 2004 или 2006 ми е) и дисковете му е вече голям зор да ги прочита мисля да си го използвам по тоя начин защото си има 5 колонки, хубав буфер и мисля че ще ми е от полза. Звуковата ми карта предполагам е такава: Realtek ALC888/1200 @ nVIDIA nForce 6100-430 (MCP61P) - High Definition Audio Controller с Евереста гледах но не знам колко канала е къде да го видя, защото искам да си има съраунд звук. Ето и снимка на двд-то отзад:



    Не знам, кабел ли трябва да си купя определен, картата ли трябва да сменя (звуковата) помогнете! Мерси предварително !

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:NEO DVD HT335 към PC

    Може да стане , ако имаш подходящи за целта аудио входове - чинч / за стерео / или цифров / коаксиал или оптика / за многоканален звук ! Това чудо има някакви такива , но трябва да се провери дали са активни !
    Иначе смени си сиситемата , с някоя която има оптичен цифров вход - сега ги има на доста добри цени !

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #3

    Re:NEO DVD HT335 към PC

    Добре а дори да не е съраунд няма ли да стане просто да си бича музика без да гледам филми, всичко да е общо?

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:NEO DVD HT335 към PC

    Казах , че може , но трябва да се провери , на Нео - нямам вяра !!

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #5

    Re:NEO DVD HT335 към PC

    Малко по-подробно да ми обясниш къде трябва да го занеса или аз ако мога да му проверя какво трябва?

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:NEO DVD HT335 към PC

    Намери си един ей такъв кабел -
    Включи "джака за служалки" в звуковата карта, а други, я край в AUDIO IN на DVD-то.
    Може би от менюто на DVD-то ще трябва да се направи някаква настройка, за да пусне звука които идва от входовете...
    Ако искаш 4 канален звук, ще ти трябват 2 такива кабела...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #7

    Re:NEO DVD HT335 към PC

    Купих си въпросния кабел, но ми е интересно кой от тези двата еднакви къде трябва да влезе отзаде?

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:NEO DVD HT335 към PC

    Колега , гледай цветовете и да пише " вход " т.е. audio in !!

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #9

    Re:NEO DVD HT335 към PC

    Благодаря за помощта, всичко съм вързал с големи зорове заради късите кабели и мисля че е както трябва, но моля обяснете как да пусна музика сега? :S от уинамп ли трябва да е, двд-то на какъв режим трябва да е?

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:NEO DVD HT335 към PC

    Пускаш си музика от компа , но двд -то / ресивъра / трябва да знае откъде идва сигнала т.е. ти трябва да му кажеш от настройките , да ползва външен сигнал , AUX ! Нямаш ли упътване за употреба на това НЕО ? Там трябва да си го пише !

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #11

    Re:NEO DVD HT335 към PC

    ами двд-то е от 2004 и единн бог знае къде е упътването

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:NEO DVD HT335 към PC

    На дисплея трябва да се покаже - AUX ! Но може и да е нещо друго при това НЕО !

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #13

    Re:NEO DVD HT335 към PC

    След малко ще го мъча пак че сега му свалях колонките от стените, че ремонти ще правим, а и кабелите къси да са по-близо до ПЦ-то
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1314984780[/time]_________________________________________________

    Вкарах двата чинча в OUT на двд-то и взе че тръгна :X Но сега друг проблем... работи само дясна тонколона, но сигурно нещо съм объркал връзките като ги слагах сега... А отделно ще мисля как да направя така че и петте колони да бачкат както когато гледам филм, ако някой знае как да го настроя ще съм му благодарен. Благодаря на сивика и на glowndark за помощта!

    П.П. Сега забелязах че буфера не бачка също, но това е когато го вържа с компютъра!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1314976380[/time]_________________________________________________

    Сега забелязах че имам 6 входа на звуковата карта:



    Ето по-голяма снимка как са свързани колоните за двд-то, моля споделете ако има начин БЕЗ двд-то да се сложат някак си за да тръгнат всичките! Имам нужда да бачкат всичките и буферчето да си дъни няма значение как:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. FIRMWARE за LG7900/9900 и NEO HT335 divx MT1389FE/DE
    От dindo във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-06, 09:52
  2. DVD Panasonic SC-HT335
    От netizen във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 18-03-06, 20:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе