Резултати от 1 до 5 от общо 5

Разположение на проектор в новострояща се къща

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #1

    Разположение на проектор в новострояща се къща

    Здравейте, съфорумци. Сега съм в процес на новострояща се къща и искам в хола си да имам кино проектор. Скоро ще идва ред на електроинсталацията и ме интересува трябва ли да предвидя от сега място на проектора на тавана или може и да някъде другаде (на масата в хола) Ако проектора стои на масата в хола, проблем ли ще е за гледането? Въобще бих се радвал да кажете мнението си относно къде да предвидя място за проектора и какви кабеляци да оставя до него. Да речем, че ще гледам по 1, 2 или 3 филма седмично. За проектор съм си харесал нещо такова: Видео проектор 3D Full HD BenQ W1070, Домашно кино - eMAG.bg Стаята е и кухня и не знам дали няма да е по - добре да се прибира проектора, за да не е подложен на влага и прах в стаята... Мислех си за стойка на колоната която е до вратата. Там вратата е от другата страна на колоната, така че няма да си пречат. Проблем ли ще е проектора да е там? Има ли възможност за настройка, така че картината да не е крива?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от boqnkov; 04-02-15 в 15:54.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Отговор: Разположение на проектор в новострояща се къща

    От чертежа се вижда стена с телевизор - но къде ще е екрана за проектора? Трябва и някъде да се прожектира образа все пак... Мисълта ми ако е на стената с телевизора - ще пречи...
    Иначе аз съм с такъв проектор монтиран ми е на тавана на стойка поръчана за модела от нета на разстояние около 4-5м от стената с прожекционен екран (на ролетка се спуска екрана). Всекидневната ми е обща с кухнята - нещо както при теб... Получи се много добре! Това с на масата не ми изглежда рентабилно понеже има и кабели. Но от друга страна ако ще го мъкнеш насам натам - най добре да не се монтира на таван! Където и да е обаче така и така си в строеж, та си предвиди подходящо окабеляване, което трябва да включва минимума - зах.кабел до проектора, HDMI кабел между проектор и ресивър или там какъвто източник на мултимедия ще използваш...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #3

    Отговор: Разположение на проектор в новострояща се къща

    Размерите на стаята са 6,5м / 4,2м. Нещо не ми се струва добре да е на тавана от естетична гледна точка. Колко е минимума разстояние от проектора до екрана. Екрана и аз мисля да е спускащ се пред телевизора от тавана. Освен захранващ кабел и HDMI друго какво трябва да пусна? Май това е достатъчно. Не знам телевизора ми има ли HDMI изход за да го ползвам като плеър. В момента имам logitech z5500 и се справя страхотно като звук. Телевизора е Самсунг и си има DTS към оптичния аудио изход. Също и чете всякакви файлови формати и субтитри. Ако има и HDMI изход с опция да спира да свети екрана ще е просто супер.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4

    Отговор: Разположение на проектор в новострояща се къща

    Телевизора няма как да е медиен плеър за проектора- няма как да ти изкара видео сигнал! Ако искаш да гледаш телевизионни предавания ти трябва тунер за тв за ефирна или кабелна телевизия, двд или блурей плеър или най-добре някакъв мултимедиен плеър с хард диск към него...За естетиката и висенето от тавана на проектора - мисля, че не си виждал възможностите за окачването за да го твърдиш! Ако се мърда проектора и не е фиксиран се налага постоянното му настройване на лампата като зуум и фокус, което не е трудно но си е ангажиращо...
    Аз съм направил следната схема за да те ориентирам горе долу ще надраскам набързо: Имам източници за мултимедия следните: HD тунер за телевизия към кабеларка, HD плеър с хард диск и други такива неща като плейстешън и т.н. - свързани са към различни входове на аудио-видео ресийвър с поддръжка на DTS звук и 3D видео който има като изходи естествено тонколони 5+1 и един HDMI изход за видеоприемник - например телевизор! Обаче тук идва интересното аз понеже искам да гледам през проектора видео (без да вадя кабели постоянно) та си поръчах един HDMI така да се каже разклонител! Та от изхода на ресийвъра към този HDMI сплитер и от него имам 2 изхода към телевизора и към проектора! Т.е. каквото се подава като видео към ресийвъра се вижда и на телевизора и към проектора - едновременно може да се гледа и на двете места! Ако те интересува ще ти изпратя данни за тази джаджа, че сега не ми се гледа модела и... Сдобих се и с едно дистанционно с макроси Хармони за да замени всичките останали дистанционни... Това е общо взето при мен!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #5

    Отговор: Разположение на проектор в новострояща се къща

    Благодаря за отговорите. Доста неща си изясних!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Разположение на клима в спалня ?
    От tishotch във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 18-10-13, 23:20
  2. Разположение на тонколони
    От donnuzzo във форум Тонколони
    Отговори: 15
    Последно: 21-09-12, 16:00
  3. Разположение на телевизор
    От sugarboy във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 05-06-12, 18:09
  4. Разположение на субвуфер
    От skalata6290 във форум Тонколони
    Отговори: 32
    Последно: 27-02-08, 18:33
  5. Разположение на RAM
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 31-01-07, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе