Резултати от 1 до 12 от общо 12

Компютърни колонки или домашно кино?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    23
    #1

    Компютърни колонки или домашно кино?

    Здравейте,
    имам нужда да вържа нещо към телевизора във всекидневната за да не слушам вградените му говорители, че се изнервям . Изискванията ми са основно 2 - да е по-евтинко и да има колони отпред и отзад + буфер (ясно ми е че от тв няма как да изкарам 5 канален звук, затова така го пиша )
    Филми няма да се гледат от външен източник, само булсата каквото пуснат - най много някоя сапунка по време на вечерята . Основно ми трябва вечер докато си пиивам ракииката и гледам планета да не слушам през говоритела на телевизора, а звука да идва "отвсякъде". До сега бях с едно старо домашно кино Samsung HT-TP12, което ми вършеше идеална работа, но сега се налага да му търся заместник. Чудя се някое от най-евтините кина ли да взема (например - http://www.technopolis.bg/bg/Home-th...D-3510/p/33658), въпреки че няма да му използвам ДВД-то. Някоя такава аудио система (Аудио система 5.1 Akai, USB/SD, MP3, DVD, 105W RMS - eMAG.bg) или да си взема някакви прости 5.1 колонки за компютър за 80-100лв (Тонколони 5.1 Serioux Enviro 511FM, 50W RMS, Piano Cream - eMAG.bg, Тонколони 5.1 Thunder THS-C515, FM радио, SD/USB плеър, дистанционно управление - eMAG.bg). Не съм убеден че колонките за компютъра са добра идея при гледане на тв, иначе мощността не ме притеснява, защото така или иначе няма да се слуша силно. Ако потвърдите че са добър вариант може да се вземат и малко по скъпи (например - Колонки Logitech 5.1 Z506, 75W RMS - eMAG.bg).
    Надявам се да съм обяснил правилно целта на "озвучаването"
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #2

    Отговор: Компютърни колонки или домашно кино?

    от продавалнкика : някой стар криетив 5.1 и ще идва отвсякъде всичко.

  4. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #3

    Отговор: Компютърни колонки или домашно кино?

    Имaм нyждa oт cъвeт,нacoчил cъм ce ĸъм Lоgіtесh z906,нo щe глeдaм филми нa Ѕоnу 50' 829,oт лaптoп Lеnоvо G50-35.мoжe ли ĸъм тaзи c-мa,дa ce въpжe и СD Рlауеr,дa cлyшaм и мyзиĸa,чeтa чe имa Wаrlеѕ,ĸoeтo oзнaчaвa чe......??????миcлex дa дoм.ĸинo,нo ceгa c лaптoп,филмитe диpeĸтнo oт нeгo,и звyĸa.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #4

    Отговор: Компютърни колонки или домашно кино?

    Доколкото виждам колонките имат 6-канален аналогов вход и два вида цифрови - оптичен и чинч. Лаптопа няма такива изходи, май единствения шанс е да се звука да се пусне през HDMI към телевизора и оттам ако има съответния изход - да влезе в колонките.

    CD-плеъра е по-лесен - търси такъв с цифров изход, чинч или оптика.

    В описанието на колонките единственото безжично нещо е дистанционното.

  6. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #5

    Отговор: Компютърни колонки или домашно кино?

    Цитат Първоначално публикувано от grischa Виж публикацията
    Доколкото виждам колонките имат 6-канален аналогов вход и два вида цифрови - оптичен и чинч. Лаптопа няма такива изходи, май единствения шанс е да се звука да се пусне през HDMI към телевизора и оттам ако има съответния изход - да влезе в колонките.

    CD-плеъра е по-лесен - търси такъв с цифров изход, чинч или оптика.

    В описанието на колонките единственото безжично нещо е дистанционното.
    Аааа не,мисля,че задните колони са без кабел,е добре де,ако изкарам картина не ТВто,от компа,и звука пак от компа,няма ли да стане?Нали са Компютърни колони...

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #6

    Отговор: Компютърни колонки или домашно кино?

    За 5.1 звук ти трябват 3 стерео жака като на стационарен компютър, на лаптопа имаш 1 жак за слушалки и можеш да изкараш максимум стерео звук.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #7

    Отговор: Компютърни колонки или домашно кино?

    Вместо CD плеар,ще взема Bluray плеар,това не е ли спасението

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    23
    #8

    Отговор: Компютърни колонки или домашно кино?

    Аз се спрях на това - Тонколони Microlab M-700U, 5.1, 60.5W RMS - eMAG.bg
    само искам да попитам някой дали знае като се свърже през 3.5мм жака на телевизора, дали има възможност да разпръсне звука на всички колони или ще се чува само от предните?

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #9

    Отговор: Компютърни колонки или домашно кино?

    Планета и без звук можеш я гледа......сори за спама.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    52
    #10
    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    от продавалнкика : някой стар криетив 5.1 и ще идва отвсякъде всичко.
    По добре това

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    23
    #11

    Отговор: Компютърни колонки или домашно кино?

    Добре де, като сте казали от продавалника стар Creative - ok, поне някакъв модел може ли? Гледам има P5800, T6100, T6300 все около 80-100лв. Не виждам по скъпи 5.1, а T6300 го има наличен и в момента по магазините нов за 140-150лв.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #12

    Отговор: Компютърни колонки или домашно кино?

    аз имам 5800 и е 2+1 на едно просто сони къде дрънчи като ламаринена кутия оригинално.
    на 10 + години е и имат проблем малко се усилва и намаля сам от време на време но не е проблем.
    за по-новите криейтивки някой друг да каже как са - после май смъкнаха качеството. но точно кои модели...

    търси и "домашно кино" някое сони лг или самсунг може да застане по-евтино.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 29-11-12, 11:25
  2. съвет компютърни колонки
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 26-11-12, 21:16
  3. Отговори: 4
    Последно: 04-09-12, 01:10
  4. продавам колонки за домашно кино + суб
    От go6o91 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 31-01-11, 09:25
  5. Сравнение между колонки за домашно кино
    От brigante във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 19-11-10, 07:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе