Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. PFT
    PFT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    32
    #1

    Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    Здравейте,имам неприятен проблем с два продукта на СОНИ,телeвизор KD55XD7005 и соундбар HT-RT4...та свързвам ги с оптичен кабел и HDMI...ARC...командват се и двете със дистанцията на телевизора няколко пъти и след това като ги изключа за няколко часа и реша да ги включа се включва само телевизора а соундбара не ...питах в сайта на сони,и ме посъветваха да върна първоначалните настройки на те-вето,направих го ефект нулев,а в сервиз на марката,ми казаха че ще почетат и ще ми кажат,но ме посъветваха да сменя батериите на двата уреда....е смених ги и пак нищо...сега за да гледам и слушам ...работя с три дистанции...луда работа,някой ако е имал подобен проблем да сподели,че ако не се оправят нещата ще ги продавам и повече никога SONY...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2

    Отговор: Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    Не трябва ли да са свързани само по HDMI? Какъв е смисълът да се свързват и с оптика?
    Или има някакво ограничение за типа на изходящия сигнал?
    Сложи soundbar-а на друг HDMI, който не е ARC!

  4. PFT
    PFT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    32
    #3

    Отговор: Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    трябва,но няма звук,местих го на другите гнезда-никъв ефект....интересното е че когато изключвам телевизора се изключва и соундбара,но когато го включа не се включва соундбара..... не знам дали има ограничения...значи толкоз да съм намразил тая система че кръв немам иде ми да я хвърля от четвъртия етаж
    Този пост е редактиран от PFT; 08-02-18 в 11:44.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #4

    Отговор: Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    Цитат Първоначално публикувано от PFT Виж публикацията
    трябва,но няма звук,местих го на другите гнезда-никъв ефект....интересното е че когато изключвам телевизора се изключва и соундбара,но когато го включа не се включва соундбара..... не знам дали има ограничения...значи толкоз да съм намразил тая система че кръв немам иде ми да я хвърля от четвъртия етаж
    В sync menu на телевизора виждаш ли саунд бара.Има ли друго устройство закачено към телевизора.

  6. PFT
    PFT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    32
    #5

    Отговор: Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    понякога да,друг път не,има декодер на виваком...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от PFT Виж публикацията
    понякога да,друг път не,има декодер на виваком...
    а може ли да е несъвместимост в двата продукта...?....запали ми се главата...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #6

    Отговор: Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    Изключи от HDMI бокса на виваком и пробвай така .При мен се получи подобно с ресивър Ямаха ,оказа се андроид бокс проблема.Декодера на виваком нали въобще не го изключваш.
    Саунд бара по принцип трябва да е в HDMI 4

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    Виваком-ското "чудо" причиниява подобни проблеми - изключи от захранване уредите за 5-10мин. и би трябвало да се оправи - смени и HDMI кабела на приемника на Виваком.

  10. PFT
    PFT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    32
    #8

    Отговор: Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Изключи от HDMI бокса на виваком и пробвай така .При мен се получи подобно с ресивър Ямаха ,оказа се андроид бокс проблема.Декодера на виваком нали въобще не го изключваш.
    Саунд бара по принцип трябва да е в HDMI 4
    ARC-HDMI...при мен е на номер 3....да не го изключвам(декодера)....но как да гледам без декодер....на декодера има само чинчове,оптика и HDMI
    Този пост е редактиран от PFT; 08-02-18 в 14:29.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #9

    Отговор: Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    Колегата се опитва да ти покаже по какъв начин да провериш дали проблема не се причинява от stb на виваком.
    Предполагам става въпрос за IPTV или греша? И какво имаш в предвид под "не го изключвам(декодера)"? Не поставяш в Stand By ли?
    Ако е така, то горещо ти препоръчвам да го правиш. Даже и от контакта от време на време.
    Кабелът HDMI към декодера при всички положения го смени! Не е нужно да е много скъп (15-25лв.), но и да не е от магазина за 1 лв., какъвто, впрочем е "оригиналният"
    Просто махни декодера, като първо изключваш от контакта всички присъединени към ТВ уреди + самия него за около 2 часа. После пусни на ТВ някакъв друг сигнал за проба. Ефирна ТВ, DVD, клип или филм от флашка, YouTube ... Ако няма проблем, а той се появи след присъединяването на "декодера", значи 100% е от него.
    Директно се обаждаш на 123 да идват да си сменят боклука!

    Между другото няма ли някаква настройка от менюто на режимите HDMI CEC? Да не би там да е ключът за бараката?

  12. PFT
    PFT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    32
    #10

    Отговор: Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    Смених кабелите,на декодера сложих HDMI-Vivanco High speed,а на Соундбара Hamma high speed,рестартирах всичко за около 10 минути и почвам да тествам....ще пиша какво става..Благодаря на всички за помощта...дано да има резултат че ми побеля косата....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #11

    Отговор: Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    Спри да се притесняваш за глупости!
    Не си трови нервите, това е само железария!
    Някой от комшиите ти няма ли подобен smart TV, за да пробваш при него дали работи оундбара?

  14.  
     
  15. PFT
    PFT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    32
    #12

    Отговор: Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    Има,ама ми е неудобно...поне да разбера каде е проблема,че и оние от Сони...как ги навиках...не е истина....май ще се окаже че Виваком е проблема....сложих на декодера...чинч към скарт...за сега всичко е ток...сега въпроса е какво да кажа на Виваком...какво обяснение да дам за проблема...

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #13

    Отговор: Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    Сони в случая нямат вина - минали сме по тоя път с всякакви марки .
    Няма какво да им казваш и на Виваком - такива са си китайските им дръвчета и по-хубави няма (имат някакъв нов модел черен, ама не разчитам да има голяма разлика ) - включваш си го пак, но с по-добър HDMI кабел и ако пак се появи по някое време проблема (или друг) просто изключваш устройствата за 10 мин. от ел. захранване.

  17. PFT
    PFT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    32
    #14

    Отговор: Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони

    май ще карам на скарта за сега.....не виждам толкова голяма разлика от скарта и HDMI....ако с друг не стане ще ми се развали кефа...голямо благодаря на всички които ми помогнаха за откриване и отстраняване на проблема

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Аndroid TV stick MK 809 III - проблем с телевизор Сони Бравия KDL-32V45
    От ockac23 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 6
    Последно: 11-08-17, 02:18
  2. Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP
    От Svetoslavp във форум Sony телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 27-01-17, 10:07
  3. Stand neck за телевизор Сони
    От aleksa във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-17, 19:54
  4. Проблем с проекторен телевизор СОНИ kf 50 sx 300
    От Georgi Kuzmanoff във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 04-07-14, 13:44
  5. Кой LED телевизор между Сони и LG?
    От LEGAL във форум Sony телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 24-02-11, 21:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе