Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Здравейте,

    Интересувам се саундбара е свързан посредством HDMI и Optical Cable към телевизор Sony W809C, но също така телевизията ми е на Cooolbox и съответно settop box-а е също свързан с HDMI към телевизора. Принципно и предния ми саундбар беше свързан с оптика, като от settop box-а HDMI кабела е вързан на порта ARC, другия за саундбара е до него - порта ARC се пада HDMI 4, до него 3.

    Пробвах да им разменя местата, но пак не се извежда звук през HDMI кабела, има ли нещо в което бъркам и дали въобще трябва да се занимавам да го накарам да работи, след като вади звук през оптиката?

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #2

    Отговор: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Здравейте,

    Интересувам се саундбара е свързан посредством HDMI и Optical Cable към телевизор Sony W809C, но също така телевизията ми е на Cooolbox и съответно settop box-а е също свързан с HDMI към телевизора. Принципно и предния ми саундбар беше свързан с оптика, като от settop box-а HDMI кабела е вързан на порта ARC, другия за саундбара е до него - порта ARC се пада HDMI 4, до него 3.

    Пробвах да им разменя местата, но пак не се извежда звук през HDMI кабела, има ли нещо в което бъркам и дали въобще трябва да се занимавам да го накарам да работи, след като вади звук през оптиката?

    Благодаря!
    Здравей.Бокса на хдми 1,саундбара хдми 4,няма оптика.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Re: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Здравейте!

    Не стана, пробвах както казахте. Не е болка за умиране че е през оптика, но се дразня защо не става! Трябва ли задължително оптиката да е извадена от Soundbar-а за да тествам, или е достатъчно да е махната от телевизора.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #4

    Отговор: Re: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Здравейте!

    Не стана, пробвах както казахте. Не е болка за умиране че е през оптика, но се дразня защо не става! Трябва ли задължително оптиката да е извадена от Soundbar-а за да тествам, или е достатъчно да е махната от телевизора.
    НА 1,2,3,са вързани МАГ,ДВД,ЗИДО,на 4 саундбар.Звука излиза лрез саундбара.НА телевизора настройка на ГОВОЛИТЕЛ е на
    АУДИО СИСТЕМА.Нямам оптика.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Re: Отговор: Re: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Точно така трябва да е , както е при Вас, но нещо не се получава! Аудиото е дадено от телевизора на Аудио система. По същия начин е на другия телевизор LG LB700V там домашното кино от подписа е вързано със HDMI и звука се извежда от оптиката. Или самия саундбар нещо не е както трябва, което ме съмнява при положение че си пише HDMI ARC, или за пореден път тъпото сони (за телевизора имам предвид нещо се ебава) Тоя андроид много скопен откъм настройки, но явно ще трябва да се примеря....и звука ще минава през Optical Cable.

    - - - - - - - - - -

    Точно така трябва да е , както е при Вас, но нещо не се получава! Аудиото е дадено от телевизора на Аудио система. По същия начин е на другия телевизор LG LB700V там домашното кино от подписа е вързано със HDMI и звука се извежда от оптиката. Или самия саундбар нещо не е както трябва, което ме съмнява при положение че си пише HDMI ARC, или за пореден път тъпото сони (за телевизора имам предвид нещо се ебава) Тоя андроид много скопен откъм настройки, но явно ще трябва да се примеря....и звука ще минава през Optical Cable.

    P.S. Може и да е от самия HDMI кабел, сега като гледам видеото....https://www.youtube.com/watch?v=DSgJL8vrJrs

    Сега погледнах кабелите и двата са High Speed, така че и това отпада...
    Този пост е редактиран от Dominator; 04-08-18 в 21:29.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #6

    Отговор: Re: Отговор: Re: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Точно така трябва да е , както е при Вас, но нещо не се получава! Аудиото е дадено от телевизора на Аудио система. По същия начин е на другия телевизор LG LB700V там домашното кино от подписа е вързано със HDMI и звука се извежда от оптиката. Или самия саундбар нещо не е както трябва, което ме съмнява при положение че си пише HDMI ARC, или за пореден път тъпото сони (за телевизора имам предвид нещо се ебава) Тоя андроид много скопен откъм настройки, но явно ще трябва да се примеря....и звука ще минава през Optical Cable.

    - - - - - - - - - -

    Точно така трябва да е , както е при Вас, но нещо не се получава! Аудиото е дадено от телевизора на Аудио система. По същия начин е на другия телевизор LG LB700V там домашното кино от подписа е вързано със HDMI и звука се извежда от оптиката. Или самия саундбар нещо не е както трябва, което ме съмнява при положение че си пише HDMI ARC, или за пореден път тъпото сони (за телевизора имам предвид нещо се ебава) Тоя андроид много скопен откъм настройки, но явно ще трябва да се примеря....и звука ще минава през Optical Cable.

    P.S. Може и да е от самия HDMI кабел, сега като гледам видеото....https://www.youtube.com/watch?v=DSgJL8vrJrs
    Какво като е оптика.Смени ХДМИ кабела.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Re: Отговор: Re: Отговор: Re: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Ми при наличието на тази функция , защо да не я ползвам. Не е от кабелите и двата са High Speed.

    Както и да не, не става и не става. Ще карам на оптика.'

    Благодаря за съветите все пак.

    Сега прочетох, че напразно се оптивах да го подкарам, няма разлика в качеството на звука между ARC и Optical Cable.
    Този пост е редактиран от Dominator; 04-08-18 в 22:29.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #8

    Отговор: Re: Отговор: Re: Отговор: Re: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Ми при наличието на тази функция , защо да не я ползвам. Не е от кабелите и двата са High Speed.

    Както и да не, не става и не става. Ще карам на оптика.'

    Благодаря за съветите все пак.

    Сега прочетох, че напразно се оптивах да го подкарам, няма разлика в качеството на звука между ARC и Optical Cable.
    Саундбара е на TV.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9

    Re: Отговор: Re: Отговор: Re: Отговор: Re: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от gogogogov Виж публикацията
    Саундбара е на TV.
    Това последното не го разбрах. Какво ще рече че е на ТВ.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #10

    Отговор: Re: Отговор: Re: Отговор: Re: Отговор: Re: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Това последното не го разбрах. Какво ще рече че е на ТВ.
    Input-TV-ANALOG-BT-USB-TV.Саундбара на ТВ,телевизора на аудио с-ма и откачи оптиката.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #11

    Re: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Сега се сетих, то при всички случаи Саундбара е на TV input.(Така работи сега с оптиката) При всички врътки не стана с High Speed Cable.
    Този пост е редактиран от Dominator; 06-08-18 в 00:51.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #12

    Отговор: Re: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Сега се сетих, то при всички случаи Саундбара е на TV input.(Така работи сега с оптиката) При всички врътки не стана с High Speed Cable.
    ХДМИ кабела ми е евтин и е 5 метра.Понякога звука ми се губи но като изкл. и вкл.саундбара след няколко секунди се оправя.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #13

    Re: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Значи не е от кабела. Моя е 5лв. 1.5 метра.

    P.S. Отдавам го на шибания телевизор с Андроид Sony....

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #14

    Отговор: Re: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Значи не е от кабела. Моя е 5лв. 1.5 метра.

    P.S. Отдавам го на шибания телевизор с Андроид Sony....
    Моя е 55 инча като твоя.Не съм пробвал с оптика,кабела е много къс-1мт.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #15

    Отговор: Re: Soundbar Sony HT R3 звук през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Значи не е от кабела. Моя е 5лв. 1.5 метра.

    P.S. Отдавам го на шибания телевизор с Андроид Sony....

    Пробвай все пак и с друг кабел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Soundbar с HDMI?
    От Златислава във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-16, 11:42
  2. Samsung UE40KU6472 звук през HDMI/Displayport???
    От Pavel Topalov във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 01-08-16, 22:46
  3. Абсурден проблем със звук през HDMI
    От 3dfx във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 16-11-14, 13:34
  4. Няма звук през HDMI
    От diss във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-14, 20:02
  5. Отговори: 3
    Последно: 23-09-08, 22:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе