Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By ogi28b

Сони 55XE8096 + саундбар Сони HT-SF200?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #1

    Сони 55XE8096 + саундбар Сони HT-SF200?

    Здравейте,
    имаме телевизор Сони 55ХЕ8096 и се чудя, дали ще получа желания ефект от посочения саундбар - Сони HT-SF200. Като търсения резултата е, някакъв бас или по-скоро плътност на звучене при гледане на филми, слушане на музика и т.н и да премахна старата 5.1 система от всекидневната.
    В момента имаме стара 5.1 система, която е свързана през изхода за слушалки и свири стерео, ако въобще я пуснем. Същата, изисква да се пуска и спира постоянно от копчето, защото няма "уейк ъп", а и ни идва силна (не слушаме много силна музика).
    Притеснението ми е - да не взема саундбара и да няма разлика спрямо аудиото от телевизора или тя да е пренебрежимо малка. Спрял съм се на този саундбар, защото ще преподписвам договор при достачика на итернет и телевизия и мога да го взема под пазарната му цена и на изплащане (заради това и реших да взимам подобно нещо).
    Само за ориентир - имам JBL Charge 3 (не имитация), нейната сила ни е напълно достатъчна и свири доста по-добре от телевизора.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #2

    Отговор: Сони 55XE8096 + саундбар Сони HT-SF200?

    Здравей, защо не вържеш JBL-а към телевизора, ако той ти е достатъчен? Каква е системата, която слушаш в момента? Ако не е някаква напълно измислена, не вярвам саундбара да изкара по-добър звук. Със сигурност ще е по-зле. В сравнение с телевизора, да ще е по-добре. Колко и дали ще те удовлетвори, вече е друг въпрос. Най-добре да отидеш в магазин и да чуеш как звучи.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #3
    Цитат Първоначално публикувано от chavi Виж публикацията
    Здравей, защо не вържеш JBL-а към телевизора, ако той ти е достатъчен? Каква е системата, която слушаш в момента? Ако не е някаква напълно измислена, не вярвам саундбара да изкара по-добър звук. Със сигурност ще е по-зле. В сравнение с телевизора, да ще е по-добре. Колко и дали ще те удовлетвори, вече е друг въпрос. Най-добре да отидеш в магазин и да чуеш как звучи.
    Не успява да се свърже телевизора към колонката, а и тя не е с такава цел и трябва всеки път също да се пуска и свързва. Системата, както казах, е силна и свири добре, като се има предив, че е на "100 години" и не е нещо скъпо,но трябва да се пуска всеки път и после да се спира. Луксеон W5.1H е системата. Просто излезе като оферта саундбара и е някакви 10лв на месец към плана и няма да ни натовари. Целта е както казах някакво подобрение в насока плътност и да е абсолютно автоматизирано (да тръгва и спира с телевизора). Сега се разчетох в ревютата в амазон и там няколко човека казват, че за по-голям телевизор не става, защото няма осезаемо подобрение във звука. Ще отскоча до някое "техно" за да я чуя на живо, неизбежно е.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #4

    Отговор: Сони 55XE8096 + саундбар Сони HT-SF200?

    Понеже казваш, че не става да се свърже колонката с телевизора - нали имаш предвид факта, че моделът телевизор няма A2DP профил или по-разбираемо - блутуут аудио, т.е. не можеш да свържеш безжично колонки и саундбарове към него? Само с кабел се вади звук от този телевизор, както вече си извадил към онази система през слушалките. Самия изход за слушалки може софтуерно да го превръщаш в изход за слушалки, в изход след усилвателя (контролираш силата с дистанционното), или в изход преди усилвателя (нямаш контрол над силата на звука от телевизора, а само от външната уредба). Последната опция е да е изход за субуфер.

    Имам същия, можеш да прочетеш също и темите в раздела за Сони. Казвам го, за да не останеш изненадан.

    По-добре си вземи един малък субуфер и го свържи само него. Поне аз така бих направил, ако търсех такъв ефект.

    Иначе у дома съм изкарал звука през един DUAL, звук има да събуди 8 етажа бабички.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #5

    Отговор: Сони 55XE8096 + саундбар Сони HT-SF200?

    Има блутулт телевизора, но не успявам да го свържа с колонката. Иначе звука на системата съм го направил да се контролира от дистанционното. След като порових и прочетох доста ревюта и коментари, стигам до заключение, че този саундбар няма да оправдае очакванията ми. И без друго имам скрити кабели за всички колони, включително и съраунда. Ще заложа на някаква базова 5.1 система с оптичен или ХДМИ вход и поне ще си имам истински съраун.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #6

    Отговор: Сони 55XE8096 + саундбар Сони HT-SF200?

    Колега, може би не ме разбра. Ще го кажа по друг начин - блутуут чипа на телевизора не поддържа предаване на звук към колонки, слушалки, саундбарове и други подобни, защото няма Advanced Audio Distribution Profile (A2DP). Това е профилът, по който се предава звук от видео-клипове, филми, браузър и каквото още се сетиш. На този телевизор никога не можеш да свържеш подобна техника. Блутуут е само стандарт за пренасяне на информация, но ттрябва да се поддържа съответният профил. Например за мишка и клавиатура ти трябва HID, за да прехвърлиш файлове ти трябва FTP профил, за телефонни разговори ти трябва Hands Free профил и т. н. Както кабелът е вид преносна среда, само че има ХДМИ кабел, оптичен кабел, ЛАН-кабел, антенен кабел...

    И в тази връзка - ако искаш да си купиш саунд-бар, който да свържеш по блутуут - мога да ти гарантирам на 100 %, че няма да успееш.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 16-01-19 в 20:00.
    nassko1 одобрява това.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Саундбар Сони спря да работи с ТВ Сони
    От Fungus във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 22-09-18, 17:26
  2. Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони
    От PFT във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 08-02-18, 20:41
  3. Панасоник или Сони?
    От joro94 във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-01-15, 22:52
  4. Сони или Самсунг
    От andro69 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 14-12-11, 22:00
  5. Сони авто cdx gt 200
    От plamst6 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 17-05-11, 15:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе