Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By pilot
  • 2 Post By svetlio1
  • 1 Post By tony34al

Панасоник или Сони?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    10
    #1

    Панасоник или Сони?

    Дилемата е PANASONIC TX-42AS500E срещу SONY KDL-40W605. Въпросът не е до двата инча или стоте лева разлика, кокото до качеството на картината. Телевизорът ще се ползва 95% от времето за гледане на филми през DLNA или външен хард/флашка. Кой от двата препоръчвате?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Панасоник или Сони?

    svetlio1 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Панасоник или Сони?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Благодаря, но не ми трябва 3Д, питах за това кой е с по-добра картина от тия двата.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: Панасоник или Сони?

    То не е задължително да ползвате 3Д-то (даже в случая тв няма 3Д очила в комплекта) , но модела (40AS640) е с класи над посочените от вас ... за същата сума.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 23-01-15 в 19:07.
    tony34al и Frogst харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    22
    #5

    Отговор: Панасоник или Сони?

    НА база това, което търсиш (гледане от външен хард/флашка),моделите които си посочил и предвид всичко, което съм изчел за Сонито, не ти го препоръчвам. Това си му е една от куците страни. Иначе не бих казал, че Панасоника е с класи над Сонито, но предвид това за което ще се ползва може би е по-добрият избор.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    8
    #6

    Отговор: Панасоник или Сони?

    И двата модела имат проблеми с гледането през флашка/в.хард - сонито не разпознава доста видео и аудио формати, а при панасоника субтитрите са миниатюрни и не се чете нищо

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #7

    Отговор: Панасоник или Сони?

    Тоя пана не превъзхожда сонито с нищо-точно обратното.Отивай на място и сравнявай,а пък тия флашки ги оставете най-накрая.Качеството е през кабел.Успех в избора....

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #8

    Отговор: Панасоник или Сони?

    Цитат Първоначално публикувано от joro94 Виж публикацията
    Благодаря, но не ми трябва 3Д, питах за това кой е с по-добра картина от тия двата.
    То, по принцип при 40-42', 3D е леко безмислено, пък ти искаш добра картина. Panasonic 40AS640E е далеч пред посочените от теб модели, а парите са горе долу еднакви - не виждам смисъл от даването на тези пари за 50Hz панели, при положение че може да се вземе 100Hz и то VA.
    П.С. Между другото гледам филми през DLNA и субтитрите са си съвсем нормални.
    Frogst одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    22
    #9

    Отговор: Панасоник или Сони?

    Само да вметна, че Панасоника е на промоция (не мопня дали беше в началото). Говоря за по-високия клас, който pilot е споменал. Това за гледането от флашка и аз го подкрепям като нещо не особено актуално. Именно за това съм се насочил към Сонито. За външен хард диск е малко проблем, но пак има решение.

  12. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #10

    Отговор: Панасоник или Сони?

    Точно този модел телевизор на Сони има доста ревюта и всички са много позитивни за телевизор в този клас :
    Sony KDL40W605/ KDL-40W605B (W6) Review
    Sony KDL-40W600B Review (KDL40W600B) | 40 Inch 60Hz LED Smart TV 1080p
    Sony Bravia KDL-40W605B: Review
    Обзор телевизора Sony KDL-40W605B
    Sony KDL-40W605B review | LCD TVs | Reviews | What Hi-Fi?

    Аз ползвам Sony модел 2013 г. за филми през флашка, харди и DLNA и съм много доволен, в началото имаше проблеми но след като ъпдейтнаха фърмуера и стана много добре.

    Посоченият модел поддържа същите формати като топ моделите от серията : MKV, AVI, DivX, DTS и AC3, TS и M2TS, MP4, MP3, WMA, Flac, WMV, DivX Plus HD, XviD, AAC, JPEG, PNG и др.

    Стига сте писали по принцип, по-скоро хора с опит да се изкажат. Със сигурност софтуера на сони не може да се сравнява с този на Samsung и ЛГ, но не може да се каже че му куца.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фото дилема, Сони или Панасоник/Лумикс
    От зенит-е във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 15
    Последно: 11-02-13, 15:15
  2. Добър ли е СОНИ KDL42EX410
    От tokieca във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 15-12-11, 16:25
  3. Сони или Самсунг
    От andro69 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 14-12-11, 22:00
  4. Сони авто cdx gt 200
    От plamst6 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 17-05-11, 15:35
  5. проблем с сони 32w4000
    От mmsat във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 30-11-08, 20:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе