Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree3Одобрявам

Приложение за аудио видео Плеър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #1

    Приложение за аудио видео Плеър

    Здравейте
    Не знам дали е за този раздел питането ми.ако не е моля да се премести
    Та молбата ми е да ми препоръчате приложение за Android tv за добър аудио видео плеър който да може следните неща:
    Да чете без проблем всякакви аудио и видео формати.
    Да няма проблем със субтитрите.
    Да може да стеиймва съдържание онлайн.
    Да плейва от локалната домашна мрежа.
    Да плейва добре от вързан хард диск на юсбито на телевизора както и от мрежови хард диск(NAS)
    И най важното да пуска многоканално аудио към аудио системата .
    VLC плеъра може всичко изброено без многоканалното аудио което те лишава от кефа при гледането на UHD филм на голям екран.както и да го мъча винаги пуска двуканално стерео....
    Дайте изпитани предложения или ако Vlcто има някакви добавки за инсталирване.....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    Сега остава да напишеш модела и марката на телевизора...

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #3

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    Philips 55Pus7354
    Philips 58Pus8545
    Philips 43Pus7354
    И трите ги ползвам.единия е със система на Sony BDV 6100
    Другия е със система на Pioneer с ресивър VSX 922K
    43ката няма система защото е в кухнята.но след време и за там ще измисля нещо за да не е капо

  5. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #4

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    Коди или по страта му версия SPMC. Последното е за предпочитане за слушане на 5,1 музика в SACD формат, ако не ти е нужно това ползвай си КОДИ.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #5

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    А няма ли приложение което да си пуска многоканално аудио.....вградения плеър на телевизора си го пуска без проблем но пък при него има проблем със субтитрите

  7. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #6

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    Коди си пуска многоканален звук при филми и музика но не и при SACD. Само при него има проблем. Слагай и пробвай.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #7

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    Коди или Плекс е по доброто въпреки че за тях е необходим интернет
    tek одобрява това.

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #8

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    Наскоро ми се наложи да пускам Flac-ove (за един тест) на Android пплеъра (на многоканалната с-ма за тест)и се оказа ,че не мога да изкарам допълнителното меню със песента, плейлиста и прочие през Kodi.
    При плейване, името на песента се минимизира се горе в дясно. Което е много объркващо. Може би с addon/ плъгин/добавка.
    Някой има ли идея отиде как се повява листата на последната версия на Kodi?
    Пускал съм преди през стари версии на Kodi 14 или 15 нямаше подобен проблем.
    Ако, имате други аудио плеъри за Android, които са добри пускащи SACD или Flac, ще се радвам да ги споделите.

  11. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #9

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    Много са плеърите. Ползвал съм и съм доволен от HF player, TEAC HR Audio pleyer, Pleyer pro,DeadBeef player. На телефона използвам първия сега. За SACD на Zidoo позвам SPMC за 5,1 файлове, стереото от ресивъра директно пускам чрез управление от телефона и съдържание в NAS. На телефона за SACD става и HiBy Music и още няколко.
    tek одобрява това.

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #10

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    Някой пускал ли е SACD.iso или DVD-Audio CD (5.1 канала) на Android TV Box със KODI 18.9
    След инсталиране на добавката за SACD, не се вижда .iso файла (дори и чрез преименуване множество пъти).

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #11

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    За първия формат са много малко изданията, втория формат го зарязаха отдавна.

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #12

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    Наясно съм че са малко изданията. Просто исках да преслушам няколко албума, SACD 5.1 (iso) които, го хвалят. Съответни има ли голяма разлика със стерео-то.
    С предварително.подготвяне "разaрхивиране" на iso варианта на (video_ts audio _ts) ,ги чете KODI. Но, исках да е директно да плейват .iso.
    Ще тествам на PC, по нататък.
    Top 10: SACDs you can afford to buy

    The 10 Best Audiophile SACDs Ever – Many Are Out Of Print





  16. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #13

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    След инсталиране на добавката за SACD, не се вижда .iso файла (дори и чрез преименуване множество пъти).
    Имам КОДИ18 на pc с WIN10 и на Андроид телефона - с тази добавка свири SACD.iso, но само когато е стерео-2ch( например ), а ако има и многоканална 5.1 част - изкарва само гаден шум/пращене. При LibreELEC платформа на моя pc KODI не вижда iso файла, макар че добавката
    SACD ISO support е инсталирана.
    Този пост е редактиран от morandis; 08-02-21 в 11:14.

  17. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #14

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Някой пускал ли е SACD.iso или DVD-Audio CD (5.1 канала) на Android TV Box със KODI 18.9
    След инсталиране на добавката за SACD, не се вижда .iso файла (дори и чрез преименуване множество пъти).
    Пробвах преди година плъгина и не работеше добре с Коди, Утре пак ще пробвам но се съмнявам да тръгне 5,1 часта. За момента е невъзможно да подкараш 5,1 звук директно от iso SACD със софтуерно декодиране заради различната компресия при дисковете и при някое от тях е много тежка за нормално без проблеми възпроизвеждане. Затова всички плейъри свият само стерео часта. Само OPPO и много малко други плейъри свирят 5,1 SACD дискове или исо - при тях процесора е проектиран да се справя с това. Имам около 500 SACD, около 1/3 имат и 5,1 част. В повечето случай е само обемност без специални ефекти в съраунд часта. Но има около 50 на които записа няма нищо общо DVD Audio или BR DTS MA 5.1 и има много добре смесено съдаржания по различните канали. Звука при SACD като цяло е по чист и много по ясно разделен в каналите. Единствения вариант за да чуеш SACD с 5,1 звук почти като оригиналния диск е изваждане на 5,1 часта от исо диска в DSD. Възпроизвеждане на плейър с андроид и програмата SPMC конвертирайки го 5,1 PCM и влизаш в ресивъра като многоканален цифров сигнал. Слушал съм доста оригинали дискове 5,1 и извадени в DSD. Разликата между PCM и SACD e малко по мекия - естествен звук на SACD
    Този пост е редактиран от npb; 07-02-21 в 23:51.
    tek одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #15

    Отговор: Приложение за аудио видео Плеър

    Или си купуваш един Денон DCD , който просвирва презаписани SACD . Като цяло не са скъпи , обикновено са с оптика за смяна , но тя е евтина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за мултимедиен плеър,основно за аудио.
    От waspa във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 12
    Последно: 30-04-15, 18:37
  2. Мрежови Аудио Плеър Pioneer N-50-K
    От donnuzzo във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-02-12, 11:53
  3. вграждане на аудио плеър в сайт ?
    От helios1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 24-05-09, 21:15
  4. Аудио и видео колекция
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 12
    Последно: 25-06-07, 17:15
  5. драйвери за аудио и видео
    От helios1 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 05-12-06, 22:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе