Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By berpan

Саундбар Sony 55XE9005

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    122
    #1

    Саундбар Sony 55XE9005

    Здравейте, реших най-сетне да си взема саундбар към Sony 55XE9005. Нямам място за много колони, стаята е 28 кв. Бюджет до 1000 лв.
    1. Трябва ли да търся и саундабара да е Сони ?
    2. ТВ-то е вече на 5 г., извадих му характеристиките https://www.sony.bg/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xe9005/specifications може ли съвет за какво да внимавам, за да не взема нещо, което няма да тръгне с този телевизор. Принципно си харесах Q800B https://www.ozone.bg/product/samsung-hw-q800b-en/ ?

    Нямам големи познания,та всякакви препоръки ще са ми от полза.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #2

    Отговор: Саундбар Sony 55XE9005

    При Sony 55XE9005, липсва HDMI eARC. Погледни все пак в упътването какво се казва и има ли проблем при свързването на еARC TV > ARC саундбар.
    Разликата между HDMI ARC vs HDMI eARC

    Ако държиш на музиката, съвета ми е насочи се към активни тонколони/ОТ с оптика.
    Вярно ,няма да можеш да спираш/пускаш и двете с едно дистанционно. Но, звука, ще е много "по-богат" отколкото в саундбара (било то, дори и с Dolby Atmos)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    122
    #3
    Потърсих информация в нета, макар че повечето статии бяха за TV с eArc и бар с ARC (при мен е обратното) се казва, че ще има звук, но той ще е ограничен до възможностите на ARC(без високи рейтове), което е разбираемо.

    Нямам чак някакви аудиофилски наклонности, поскоро търся нещо функционално, просто за свързване, заемащо малко място и да не е остаряло с идеята след време като се смени телевизора да продължи да се използва.

    Видях, че Q800B не поддържа Chromecast, това голям проблем ли е ? Всичко вкъщи е с андроид.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #4

    Отговор: Саундбар Sony 55XE9005

    Не. Стига да не ти трябва Chromecast-a.
    Погледни следното ревю във връзка за саундбар аудио системите:
    Don't buy these Soundbars...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    122
    #5
    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Благодаря, този пич ми излезна вчера, като се разтърсих за повече инфо. Хората го харесват доста, може би защото си купува сам тестваната стока и си казва всичко както си е, без да се съобразява да дава само добри оценки и да скрива негативи.
    Та гледах едно видео, в коета каза, че баровете на самсунг са безпроблемни с телевизори самсунг. С други марки телевизори може да възникнат проблеми.
    Принципно има ли някакви стандарти къде трябва да се постави саундбара? Гледам навсякъде, че е под самия телевизор, но при мен тв-то не е закачено на стената, а на собствените си крачета, отделно XE9005 има една изтърчаща малко напред плоскост, което в моя случай означава, че бара ще е пред телевизора.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #6

    Отговор: Саундбар Sony 55XE9005

    Писах в друга тема, но ще се повторя и тук - по отношение на звук определено заложи на Samsung. Колкото и да не харесвам марката просто Sony и LG се излагат доста в тази категория продукти. При мен е свързан с LG телевизор и нямам абсолютно никакви драми. За сметка на това имам друг саундбар на Sony, който пак е свързан към LG и 8 от 10 пъти не тръгва заедно с телевизора и трябва да се пуска ръчно, а е активиран HDMI CEC...
    За позиционирането слагаш го малко пред него или пък може и на самото полегато, което е част от стойката.
    startthegame одобрява това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Dec 2022
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    16
    #7

    Отговор: Саундбар Sony 55XE9005

    И аз подкрепям колегата,за озвучаване в момента заложи на Самсунг. Да,има и по-добри варианти,но едва ли ше ти харесат като цена.Наистина забрави за Сони и ЛГ в този сегмент.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    122
    #8

    Отговор: Саундбар Sony 55XE9005

    Както се казва, каквото беше, беше

    Днес пристигна q930b, по празниците като има време ще го тествам.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #9

    Отговор: Саундбар Sony 55XE9005

    Аз съм с 930В, доволен.Инсталирай си приложението на телефона, настройки, ъпдейти от там е по-лесно.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #10

    Отговор: Саундбар Sony 55XE9005

    Честито, заложил си на добър модел. +1 за приложението заради ъпдейтите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    19
    #11

    Отговор: Саундбар Sony 55XE9005

    Здравейте. От 2 дни съм с 930B, а тук видях, че има притежатели на въпросният саундбар. Задните високоговорители звучат много слабо и незнам това нормално ли е или е някакъв дефект? Сложих ги на 3-4 метра от бара. Инсталирах smart things и от там правя настройки, но не виждам голям ефект. Другото ми питане е за ъпдейта и дали подобрява или разваля нещо?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #12

    Отговор: Саундбар Sony 55XE9005

    Задните са по-“слабички”, да.Но идеята им е да направят звука обемен, а не да го “изместят” назад.Надявам се си ги сложил на макс от приложението.
    И максимално близо до дивана или там от където гледаш/слушаш :

    Пусни някой филм от HBO Max да ги усетиш, “Лудия Макс, пътя на …” например.
    Ъпдейтите не съм усетил да променят нещо съществено.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    19
    #13

    Отговор: Саундбар Sony 55XE9005

    Благодаря за инфото. В настройките на smart things, ниво на канал - отзад и горе отзад съм ги дал на +6. При някои определени звуци се засилва звукът, при други въобще не се чува да свирят, но явно както казваш имат функция да създават обем. Иначе разположението на цялата система не е оптимално, защото имам малко лапе дето се мята на всичко, което види , но и така съм доволен от саунда. На филми с добър звук и усилено на 10, мебелите започват да треперят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Саундбар за SONY 55XF9005
    От dictator във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 21-01-20, 23:12
  2. Отговори: 13
    Последно: 22-02-19, 12:27
  3. Тестови файлове за SONY KD-55XE9005
    От Nikola1274* във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 20-05-18, 18:32
  4. Няколко въпроса за Sony 55XE9005
    От Rquaresma1 във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 15-03-18, 20:32
  5. Мнения и съвет относно Sony KD-55XE9005
    От Гогата във форум Sony телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 17-06-17, 16:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе