Резултати от 1 до 15 от общо 15

Съвет за избор на колони и приемник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    2
    #1

    Съвет за избор на колони и приемник

    Здравейте, почти нищо не разбирам от материята и затова чета този форум (много е полезен, адмирации към участниците ). Закупих телевизор Sony KD-55XH9096. Предстой ми да закупя и 5.1 аудио система. Изискванията ми не са високи, но ми се иска когато искам да си пусна филм с високо качество да се изкефя на макс. За сега гледам бъдещния ми приемник да поддържа Dolby Atmos. Спрял съм се на тези колони - Pioneer S-RS55TB. Имате ли мнение за тях? Замислям се и дали да не ги свържа към този приемник 7.2ch Home Theater AV Receiver | STR-DH790. Като цяло не ми е ясно какъв сетъп ми трябва, за да мога да си сваля торен с 4К филм и да го пусна към тв-то и аудио системата. Има ли вариант да закача хард диск към тв-то и с приложение от андройда на телевизора да сваля торент и после с VLC приложение да го пусна и да работи всичко. Не ми се иска да се занимавам със свързване на лаптопи и т.н..Като цяло се чудя кой е най-лесния начин да си пусна филм с високо качество, ако има такъв разбира се

  2.  
     
  3. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #2

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    Най лесен начин да гледаш 4к филм е с външен медиен плейър. Виж Zidoo или nvidia shield. Тези двете са най популярни. Посочените колони не съм слушал. Относно ресивъра Pioneer, Harman Kardon и Sony са в групата на най ниския клас. Ако можеш поне си вземи Onkyo, по добре Yamaha, после Denon и Marantz. Такава е моята подредба за ресивърите.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #3

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    Не ти трябва 7.2 ресийвър с 5.1 колони.
    Eто ти по-евтин и с добро качество https://www.exproject-bg.com/index.php?id=1295
    Помисли и за Субвуфер.
    Eто ти и по-качествени колони https://www.tagaharmony.com/en/produ...99/tav-606-v-3
    Този пост е редактиран от Rakeem; 25-02-21 в 19:37.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #4

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    За да слушаш Dolby Atmos, ще трябва да се спреш на съвременен 7.2 канален ресийвър и съответно да вземеш освен. 5.0 ОТ + Atmos модули/тонколони,
    които се окачат на стена или се монтират на предните.
    РЕСИЙВЪР YAMAHA RX-V6A

    За да гледаш филми без да ги сваляш торенти. Инсталираш KODI (от Google магазина) на ТВ, след това му добавяш хранилището на marto.
    Инсталираш добавките zelka, + добавките за BG титри и си готов.
    Но не всичко тръгва, както има ограничение на форматите. И за в бъдеще пак ще трябва външен плеър било то компютър, Android TV Box, за да пускаш безпроблемно всичко.

    Сега относно каналите например: имаш AV ресийвър с тонколони базова система заAtmos: 5.1.2
    Където: 5 е броя на основните 5 канала (ОТ) :предни, център, съраунд.
    1 е бр. на субуферите в системата: в случая е един.
    2: е броя на Atmos модулите/ОТ за Dolby Atmos.
    И между другото не всички филми са на 4К HDR + Atmos
    Обикновено това са блокбастарите/касовите филми и някой сериали през последните 5-6 години.
    Да кажем едно от 5-10 % от всичките филми на планетата.
    Добри производители на ОТ: Monitor Audio, DALI, Elac, Klipsch, Triangle, Focal, B&W, Wharfedale, Q ACOUSTICS
    Yamaha.
    Които, в повечето случаи ще са прилични и за стерео слушане, не само добри в кино система.

    Ако, целта ще основно гледане на филми с минимален бюджет разгледай:
    ТОНКОЛОНА JAMO S 807 5.0 HCS BLACK
    За модела има отделно и и атмос модули:
    ТОНКОЛОНИ JAMO S-8 ATM BLACK
    Но ги няма налични в ТМ
    Субуфера и много важен компонент от една AVR система. И не бива да се пренебрегва, и да се взима най евтиния вариант.
    Винаги има вариант и да изградиш системата постепенно. Ако неможе, да си позволиш всичко наведнъж.
    Този пост е редактиран от tek; 25-02-21 в 21:06.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #5

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    Тага-та е класи над Джамото.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #6

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Тага-та е класи над Джамото.
    Човека заглежда пита за евтин вариант за Atmos. И за това му ги предложих.
    Докато Tagata-a до колкото знам нямат.
    Направи ми впечатление, че Tagat-a са избрали затворен обем за сателитите и центъра. Защо, така са решили китайските инженери..
    Не дават в сайта,Frequency Response/честотнатите данни, дали са при -3 dB, или доста повече.
    Множко ми се виждат ниските честотите за 4 инча говорител и затворен обем.

    По горе, щях да предложа и началния клас 5.0 на Yamaha. Но, и там няма Atmos модули:
    Yamaha NS-SR51 5sp Surraund Set

    Между другото има Атмос модули за вграждане в таван (така наречените Voice of God),
    изглеждат по този начин:
    https://www.amazon.co.uk/ACOUSTICS-I...tag=kitco0d-21

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #7

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    Тагата са по-евтини от Джамото, а на центъра и съраундите бас рефлекс не им трябва те и без друго свирят високо, а и все пак има буфери в затворен обем.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    116
    #8

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    Цитат Първоначално публикувано от krumov89 Виж публикацията
    Здравейте, почти нищо не разбирам от материята и затова чета този форум (много е полезен, адмирации към участниците ). Закупих телевизор Sony KD-55XH9096. Предстой ми да закупя и 5.1 аудио система. Изискванията ми не са високи, но ми се иска когато искам да си пусна филм с високо качество да се изкефя на макс. За сега гледам бъдещния ми приемник да поддържа Dolby Atmos. Спрял съм се на тези колони - Pioneer S-RS55TB. Имате ли мнение за тях? Замислям се и дали да не ги свържа към този приемник 7.2ch Home Theater AV Receiver | STR-DH790. Като цяло не ми е ясно какъв сетъп ми трябва, за да мога да си сваля торен с 4К филм и да го пусна към тв-то и аудио системата. Има ли вариант да закача хард диск към тв-то и с приложение от андройда на телевизора да сваля торент и после с VLC приложение да го пусна и да работи всичко. Не ми се иска да се занимавам със свързване на лаптопи и т.н..Като цяло се чудя кой е най-лесния начин да си пусна филм с високо качество, ако има такъв разбира се
    Здравей колега. Аз също преди около половин година се колебаех и се чудех как да го направя, но вече съм готов и съм много доволен от избора и въобще не съжалявам. Напълно съм наясно, че има много подобри компоненти от моите, на държах всичко да е чисто ново, а не втора употреба и финансовите ми възможности стигнаха до тук:
    Телевизор LG OLED55CX
    Ресивър DENON AVR-X1600H
    Колони Jamo S809 5.0
    Колони за Dolby ATMOS Jamo S-8 ATM
    Субуфер JBL SUB 250
    Ето това е в завършен вид
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    2
    #9

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    Благодаря за отговорите Ходих в технополис младост и преслушах някои модели. Трябва да се отбележи, че помещението е напълно звукоизолирано. Сравних Taga-та с Dali oberon 5 и разликата е огромна. Започвам да си мисля, дали да не си взема на първо време рисирвър и 2 такива колони. После буфер и съраунд. Освен звука ми допаднаха и като визия (доста по-елегантни ми изглеждат). Чух и един интересен комплект колони - https://www.avitel-bg.com/cabasse-eole-4-bk . Честно казано много ми допаднаха като звук, но не знам дали не е от помещението. Както каза и служителя, всеки които види такива малки колони е скептичен. Другото е, че бяха включени и 5-те и ефекта по-голям от колкото една колона на Дали. Какво ще кажете за тях и като цяло да изразите мнение за Dali-то.

    П.С. @tek пробвах съветите за коди на телевизора, но във версия 19 адд-оните не работят. Предполгам, че ще стане ако инсталирам старата версия, но не успях да инсталирам на тв-то.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #10

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    Aми това е най-доброто, което можеш да направиш, така поне ще имаш по-висок клас предния линия, която е от значение при стерео музика.
    Като ще даваш толкова пари чуй и това https://www.avitel-bg.com/monitor-audio-monitor-300 и го сравни с Дали-тата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #11

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    Здравей,
    Погледни чисто ценово компонентите, няма как всички колони заедно със суба да да струват по-малко, от колкото само две предни и един средно ниво суб за около 1200 лева и да свирят по-добре. Въпреки, че всичко е строго индивидуално, ако гониш качество не купувай комплекти, те може би са ОК за кино. Ако имаш нерви и търпение сглобявай по етапно. Лично мнение, писах само, за да премислиш покупката. Поздрави и успех!

  14.  
     
  15. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #12

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    Добре си се оринтирал. Вземи си 2 предни големи и вложи възможно най-много пари в тях. За ресивър отдели пари за среден клас денон по остър звук или Маранц с мек звук като лампа звук.
    Ако ще слушаш и музика посочената система от Авител е забрави. Тя е походяща за кино. Ако искаш след време си вземи и големи съраунд и субуфер и с настойките на Одисей ще постигнеш много по добър звук от тази систела и за по малко пари.
    Звука от 5 колони много добре сфазирани и балансирани е много добро решение. Някой го оплуват но ако ти харесва си го направи и ще очудиш приятно приятелите си.
    Този пост е редактиран от npb; 02-03-21 в 19:30.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #13

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    Денон и Маранц имат сходно звучене.
    За 'остър' звук Ямаха.

  17. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #14

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    Вземане постепенно на ОТ, е по-правилния избор!
    Единствено, съвета ми е като се спреш на марка и конкретен модел/серия , поне тонколоните/ОТ от предната линия: да са от една серия/модел.
    Затова, като си харесаш, разгледай дадена серия как ще ти "натовари" бюджета за в бъдеще.
    Ако, се спреш на букшелф ОТ, зная че стойките за тях започват около 200 лв, нови. Освен ако не си ги направиш за по-малко.
    Субуфера не е задължително да е от една и съща марка ,като ОТ. Препоръчително да е добър, защото е много важна част от многоканалната система.
    Също от значение е, стаята. Ако е средно-голяма ( за BG стандарта) например 20+ кв. м, то подходящи са подовите ОТ.

    Относно KODI, спираш ъпдейтите на приложенията от Google магазина. От aptoidе инсталираш по-стара версия например 18.9.
    https://kodi.bg.aptoide.com/app
    След това си конфигурираш KODI, като му инсталираш външните добавки/addons-и.

  18. Novice
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    1
    #15

    Отговор: Съвет за избор на колони и приемник

    Добре си се оринтирал .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за HD кабелен приемник?
    От joni81 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-17, 18:46
  2. Съвет за HD кабелен приемник
    От joni81 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-13, 15:46
  3. Съвет за телевизионна антена/DVB-T приемник
    От paraiso във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 06-12-12, 19:26
  4. Съвет за избор на усилвател/рисийвър и колони
    От drpetar във форум Аудиотехника
    Отговори: 35
    Последно: 05-12-10, 06:10
  5. съвет за покупка на сателитен приемник
    От kemo във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 8
    Последно: 07-10-10, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе